Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



host - 121.238 (?)
4.5.2011 11:36

ma to cenu ak je to pre vas hobby. Ak vas to bav, i tak nejaka stratova investicia nevadi... podobne ako pri inych aj drahsich konickoch ako su cestovanie, zbieranie minci, ohlupovanie mladych dievcat ci ine uslachtile aj menej uslachtile konicky. Zahradkarenie je jeden z najlacnejsich najkarjsich a najzmysluplnejsich konickov, aj v pripade ak z urody nie je nic. Ale pozor! Vsetkeho vela skodi! Urcite z neho nezbohatnete. No ale kto ma konicek "z ktoreho bohatne? Jedine ze praca je vasim konickom.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 12.4.2011 20:44

Řádné růžové poupě už je. O víkendu to bude akorát k postřiku proti strupovitosti a padlí a u mně i merám. ZATO + DITHANE + RELDAN.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 13.4.2011 20:46

V současném chladném počasí spory padlí ještě neklíčí. A případné přezimující mycelium padlí strobiruliny ani Dithane nezničí. Takže jen na tu strupovitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 14.4.2011 19:35

Dobrý večer pane Vinšálku, používá se nebo používáte proti padlí na jabloni Sulikol? Já jsem kdysi četl, že některé odrůdy poškozuje (ale které?). Jinde zase, že je vhodný na prostřídání kvůli rezistenci, že působí částečně i na strupovitost a že jablka mají po něm kvalitnější slupku. U Goldenu má snad dělat rzivost slupky. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.4.2011 21:34

Sulikol ani Sulku u jabloní nepoužívám. Tlak padlí jabloňového je u nás přeci jen nižší, než v okolí HK, zde to je záležitost jen některých let. Protože používám kombinací triazolových přípravků, méně už strobirulinových, s kontaktními, tak u mne padlí nedělá až na vyjímky problémy (Jonalord, Melroze,Jonagold, dříve také Idared).

Uvádí se, že některé odrůdy (nikdo nespecifikoval které to jsou) reagují na zase  některé fungicidy rzivovostí slupky. Nejčastěji je zmiňováno, že je to u odrůd se zelenou slupkou a v minulosti byl právě zmiňován Golden. Kdysi to uváděla firma Du Pont u svého přípravku Punch s úč. látkou flusilasol, nyní to zmiňuje firma Agro Aliance u Sulikolu.

Také firma Arysta LifeSciente nedoporučuje použití Syllitu po odkvětu až do velikosti plodu vlašského ořechu kvůli možnosti vyvolání rzivosti plodů u citlivých odrůd (které to ale, kromě Goldena, jsou?).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 18.4.2011 21:06

Jabloně v HK začínají nakvétat /Idared/. 16. 4. jsem stříkal Zato + Dithane + Reldan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 18.4.2011 21:29

A proti čemu jste použil teď Reldan?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 19.4.2011 19:59

Proti merám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 24.4.2011 8:22

Tak po zevrubné obhlídce "hospodářství" (jih Moravy - BV) jsem zjistil kadeřavost na broskvoních, žlutou houbu na ostružiníku, nějaký  "póvl" na Granny Smith, no a samozřejmě mšice na broskvoních, růžích, rybízu a mátě, brablenci jsou nasáčkovaní taky všude, zespod to jistí krtek v hrachu, jahodách, cibuli a mrkvi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.93 (?), 4.5.2011 11:17

..no a to je otázka, zda má cenu ještě něco dneska pěstovat- ředkvičky stojí 4 koruny, svazek do hrsti. Mrkev stojí cca 10 korun za kilo. Jablka stojí 40 korun /2kila. hrozny 35 korun kilo v akci v Tescu.cibule je taky za pár peněz... když spočítám všechny postřiky, čas co mě stojí zastříkání 3 stromků jablek a 2 stromky broskví, tak   se divím, že to ještě dělám... navíc musím hlídat termíny kdy stříkat atd..  a nakonec mi to potlučou kroupy, nebo někdo sklidí za mě... kadeřavost se dá zachránit sylytem, mšice pyrymor, decis, krtka majznou matyčkou... je to boj!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 4.5.2011 11:36

ma to cenu ak je to pre vas hobby. Ak vas to bav, i tak nejaka stratova investicia nevadi... podobne ako pri inych aj drahsich konickoch ako su cestovanie, zbieranie minci, ohlupovanie mladych dievcat ci ine uslachtile aj menej uslachtile konicky. Zahradkarenie je jeden z najlacnejsich najkarjsich a najzmysluplnejsich konickov, aj v pripade ak z urody nie je nic. Ale pozor! Vsetkeho vela skodi! Urcite z neho nezbohatnete. No ale kto ma konicek "z ktoreho bohatne? Jedine ze praca je vasim konickom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika