Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.59 (?)
12.4.2012 22:14

Ani nepochybujem o prelomení imunity u niektorých rezistentných odrôd jabloní. Neznamená to však, že všetci, ktorí tieto odrody pestujú, musia ich striekať proti chrastavitosti. Tak ako pribúda nových rezistentných odrôd, pristupujú k portálu noví, často aj začínajúci záhradkári, ktorí nemuseli čítať vaše minulé vstupy. Preto si myslím, že by bolo prospešné z vašej strany "roztočiť kolovrátok" a zopakovať, prečo sa musia rezistentné sorty striekať fungicídmi a hlavne ktoré odrody? Takisto by som strašne rád vedel, ktoré odrody broskýň po jarnom reze v čase rašenia kvetov reagujú na rez rakovinou dreva a glejotokom? V svojej praxi som sa s týmto fenoménom nestretol. Ale prirodzene, nemôžem vedieť všetko, rád sa priučím. Ďakujem za serióznu odpoveď!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 11.4.2012 14:37

Idared se chystá na růžové poupě, tak jsem stříkal, vzhledem k chladnému vývoji počasí, Mythosem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.204 (?), 11.4.2012 16:26
Ve vegetaci zásadně nestříkám. Na co se vyvíjejí rezistenty? Stříkám po opadu listů Kuprikolem, před rašením broskvoní Dithane neo a to musí stačit. Padlí a strupovitost na rezistentech nemám, živočišné škůdce hubím mechanicky, mšice Pirimorem (jen napadené vršky), obaleče feromonem. Červivé ovoce je odedávna důkazem, že plody nejsou jedovaté, jako v hypermarketech, kde je na každém jablku 10 - 15 postřiků a jejich residuí!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.4.2012 22:00

Také jsem dnes stříkal Mythoserm. Z těch 30 odrůd ale jen 6 (silně a středně citlivé). Zatím je zde tlak strupovitosti slabý, minimum srážek a nízké teploty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.140 (?), 12.4.2012 14:08

Poznámečka k mechanické likvidaci obalečů feromonem.Snažil jsem se 2 roky o likvidovaci obalečů pomocí odchytu feromonovými lapači a lepenkových lapačů (kornoutů) na kmeni.Výsledek? Druhá generace obalečů mě úrodu hrubě znehodnotila. Koukal jsem na to ale žádná radost z těchto červivých a ekologických jablek se nedostavovala.Feromonové lapače slouží především k monitorování škůdce, ne k jeho plošnému odchytu.Pokud je míněno matení samců pomocí kapslí Isomate C plus lze použít poze ve velkosadech..Jediná mechanická ochrana kterou mám vyzkoušenou a funguje je odchyt pilatky na bílé lepové desky.Nyní používám proti obalečům ekologický Madex s vynikající účinností.Několikrát jsem ho zmínil-bez zájmu čtenářů.Zajímavé, tolik odpůrců chemie a zájem nula! - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.61 (?), 12.4.2012 14:31

Ďakujem za dobrý tip- MADEX! Priznám sa, že ho nepoznám. Konečne nám niekto radí aj niečo iné ako nezdravé syntetické preparáty. V tomto roku som jablone striekal akurát Oleoekaluxom- pred Veľkou nocou. Fungicídny postrek proti chrastavitosti ani Syllit u broskýň robiť nebudem. Domnievam sa, že táto jar oproti minulej nie je vlhčia či studenšia, takže podmienky pre šírenie Venturia inaequalis sú opäť nepriaznivé. Vlani som pri absencii postreku na vnímavých odrodách Braeburn, Gala a Pink Lady nevidel jedinú chrastu. Moje rezistentné odrody prirodzene tiež nepotrebujú ošetrenie. Pýtal som sa na fóre viackrát p.Vinšálka, ktoré rezistentné odrody podľa neho treba striekať fungicídmi, ale neodpovedá. Asi vie, prečo.blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 12.4.2012 14:59

100 ml 750 Kč, ale je to dávka na hektar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 12.4.2012 18:50

Já jsem ale taková konzerva, raději stříknu jednou Mospilanem a je hotovo... Rezidua od posledního postřiku v červenci do sklizně v říjnu jsou nulová, ekosystém těžko naruším a stojí to pár korun. Mospilan se nemusí uchovávat v lednici či mraznici, jako Madex. A u Madexu se musí stříkat několikrát a nezničí mšice a jiné housenky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 12.4.2012 21:34

Pane KUKY, Madex je opravdu jen na obaleče a prodává se také v balení 5 ml, což je na dva postřiky po 12 l vody.Mám s tím jen dobré zkušenosti.V mrazáku malá tubička místo nezabírá.Podle nových studií dokonce částečně účinkuje i na červivost švestek.Aplikace přesně, kdy se dělá postřik proti 2.generaci obaleče jablečného.Ale to ještě nemám prakticky ověřeno.Letos uvidím - Mičurin II.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 12.4.2012 20:52

O výskytu strupovitosti na rezistentních odrůdách jabloní jsem psal několikrát v různých vláknech. Které to jsou, nebudu opakovat, nejsem kolovrátek.  Liší se to také podle oblastí a podle mých informací, jde o odrůdy, kde je rezistence založena na jediném genu Vf.

O Rubinole na své zahradě jsem psalů několikrát a vy jste i na to reagoval. Loni k ní přibyla Svatava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.59 (?), 12.4.2012 22:14

Ani nepochybujem o prelomení imunity u niektorých rezistentných odrôd jabloní. Neznamená to však, že všetci, ktorí tieto odrody pestujú, musia ich striekať proti chrastavitosti. Tak ako pribúda nových rezistentných odrôd, pristupujú k portálu noví, často aj začínajúci záhradkári, ktorí nemuseli čítať vaše minulé vstupy. Preto si myslím, že by bolo prospešné z vašej strany "roztočiť kolovrátok" a zopakovať, prečo sa musia rezistentné sorty striekať fungicídmi a hlavne ktoré odrody? Takisto by som strašne rád vedel, ktoré odrody broskýň po jarnom reze v čase rašenia kvetov reagujú na rez rakovinou dreva a glejotokom? V svojej praxi som sa s týmto fenoménom nestretol. Ale prirodzene, nemôžem vedieť všetko, rád sa priučím. Ďakujem za serióznu odpoveď!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika