Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?)
25.4.2018 23:07
Mospilan, Reldan. Mospilan je šetrnější. Reldan bych použil až za rok.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 25.4.2018 22:17
Jsou to roztoči. V HK jabloně začínají dokvétat, cca v pátek provedu postřik proti pilatce, strupovitosti a padlí. Akaricid jsem před květem nepřidal, tak ho dám teď. Našel jsem sem tam vajíčka svilušek. Nebo spíš zbytky vajíček. Použiju Reldan + Merpan + Topas. A akaricid Borneo (z italského e-shopu). A vyvěsil jsem Deltastop CP (lapák na monitorování letu obaleče jablečného).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 25.4.2018 22:53

Co můžu bezpečně použít na pilatky, když jsem na jaře vysazovala dravého roztoče?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 25.4.2018 23:07
Mospilan, Reldan. Mospilan je šetrnější. Reldan bych použil až za rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.71 (?), 29.4.2018 17:43
Škodca ktorý väčšinou nenapácha väčšie škody je nosánik viničový (Byctiscus betulae). Ešte pred náletom na vinič v máji poškodzuje aj hrušky - nahryzáva stopky listov, ktoré samičky tohto chrobáka zvinujú do tvaru trubičiek (pripomína to trochu cigary). Do nich samička nakladie vajíčka, "cigara" z listov uschne a spadne na zem. Larvy sa živia rozkladajúcimi sa listovými pletivami, neskôr zalezú do pôdy a kuklia sa. Za rok má len 1 generáciu. Samotný chrobák je pekne modro alebo zeleno kovovo-lesklý. Pri práci - tvorbe cigary z listov - ho zastihneme zriedka, často však nájdeme produkt jeho činnosti. Ja som dnes jednu takúto listovú cigaru našiel na ázijskej hruške Kumoi, mala dĺžku cez 10cm a pozostávala z 5-ich listov. Na malého chrobáka slušný pracovný výkon. IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 29.4.2018 21:27

Včera jsem ulovil prvního samečka obaleče jablečného!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.219 (?), 30.4.2018 8:24

To je mazec. U nás jabloně kvetou, Trnavské zimní teprve rozkvétá. A to o dost dřív, než jindy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.169 (?), 30.4.2018 8:50
Mám problém se škůdcem, který zasáhl ovocné stromky, ale i habry, výhony jsou obalene pavucinkami a stromky přestávají rasit a vypadají i jak po monil spale u meruněk, jen s pavucinkami, co to muže být a čím ošetřit? Přípravek na svilusky? Diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 2.5.2018 7:14

viete mi poradit co je to na stopke plodu?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 28.27 (?), 2.5.2018 10:51

Letos mám na hrušních doutníků nejvíce v historii. Nejvíce se jim zalíbila mladá Elektra, kde jich bylo pět. Některé byly smotány z osmi listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 9.5.2018 21:34
Včera se mně v tomto větrném počasí povedl druhý postřik jádrovin po odkvětu proti padlí a strupovitosti (Bellis). Uvidím, jak se bude počasí a infekce vyvíjet. Buď udělám ještě jeden, a další pak současně proti obaleči (1.generace), nebo jen ten s obalečem. A teoreticky by se dala pro letošek fungicidní ochrana ukončit, protože padlí ani strupovitost jsem zatím nezaznamenal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika