Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?) 
9.5.2018 22:37

Vy a teprv druhý postřik někdy od konce března?? To se mi až nechce věřit!

Já jsem na čtvrtém, když nepočítám Cu a síru (Thiram, Talent+Merpan, Tercel, Zato+Mythos)  a řekl bych, že dosud, s ohlednem na sucho u nás o nic moc nešlo, ale nyní se bude teprve rozhodovat, začíná vlhké počasí. Vzhledem k tomu, že riziko primárních infekcí končí kolem konce června po úplném rozkladu loňských zbytků listů a v letošním suchu možná i později, co Vás vede k myšlence, že by se ochrana mohla ukončit??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 9.5.2018 23:02
Druhý postřik, ale po odkvětu, takže vlastně už asi čtvrtý. S fungicidními postřiky končím v první polovině června. A zatím to vycházelo. Dva týdny před květem a dva po odkvětu jsou v ochraně nejdůležjtější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.142 (?), 10.5.2018 9:01

Ošetření proti houbovým chorobám jsem provedl zatím pouze jednou (Tercel + Merpan růžové poupě).O víkendu aplikují druhý postřik,(Discus + Dithane).Dubnový postřik Syllitem jse vzhledem suchému počasí vynechal.Syllit si šetřím na deštivější dubnové měsíce. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 10.5.2018 11:01

Tento způsob jara mi velmi připomíná jaro r. 2000. Taky bylo teplo a málo deště. Kvůli pobytu v zahraničí jsem nestihl žádný postřik proti strupovitosti. Chroba se tehdy vůbec neprojevila. Od té doby jabloně neošetřuju. Některé roky se to - jako třeba loni - pravda trochu vymstí. Soudím, že při stávajícím počasí zatím houba mnoho šancí neměla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 10.5.2018 12:44

Třeba tady na severu moravy (Jablunkov) do včerejška taky sucho a teplo. Včera tady hodně napršelo, sudy pod okapy plné. A dnes prádelní počasí a +24°C a to mají přijít bouřky. Co to udělá se stromy uvidíme, stříkal jsem zatím jen po odkvětu Prev-B2 + Vitisan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pohodar - (46) - 99.200 (?), 10.5.2018 17:06

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda mi někdo poradí, co to je za vajíčka.. Oproti loňsku, kdy vše pomrzlo, mám na jabloních nějakou úrodu a nerad bych o ni přišel.. jsou nakladena do vrcholků letorostů, nebo do růžic mezi plody, jak je na obrázcích..četl jsem zde info o obaleči a nevím, jestli to nejsou jeho vajíčka.. chtěl jsem to stříknout lepinoxem, který je prý bio, ale raději se ptám zde zkušenějších :-)..Koukal jsem na stránky aegri a podle nich byl výskyt obaleče před týdnem na 211% (oblast Kamenice u Prahy).. Tak nevím jestli něčím postříkat.. Děkuji za radu a pomoc s určením vajíček..  




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.232 (?), 10.5.2018 17:31

Myslím, že mera jabloňová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 10.5.2018 21:12

Taky myslím, že to je mera jabloňová. Obaleč jablečný má ještě čas, myslím do konce května/začátku června pro nížiny Polabí a Prahu. Asi jste koukal na jiné obaleče nebo na jinou událost týkající se obaleče jablečného (třeba počátek letu motýlů, nevím). Mera jabloňová je docela potvora, saje, deformuje, vylučuje medovici, na které pak rostou černě. Celkem snadno se dá likvidovat třeba Reldanem nebo Mospilanem. Lepinoxem ne. A to při postřku proti pilatce hned po odkvětu. Vajíčka jsou docela velká, takové ty slzičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pohodar - (46) - 99.200 (?), 11.5.2018 9:15

Díky za reakci.. přesně, jsou to takové bílé slzičky. Mám je stříknout hned, nebo ještě počkat? Já teda nevím, narazil jsem na aegri poprvé zde v diskusích, můžete mi vysvětlit co tedy znamená těch 211%..? Přikládám na fotce..Moc děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pohodar - (46) - 99.200 (?), 11.5.2018 9:20

Ještě jsem si uvědomil, že hrušeň byla loni napadena také merou, ale skvrnitou. Letos tam také něco bylo, ale koukal jsem že je na stromě dost berušek, tak jsem nestříkal. Ale těm merám se u mě asi líbí.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika