Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?)
20.4.2018 7:01

ahojte,

viete mi poradit o co sa jedna? roztoce?

mlada williamsova
mlada williamsova
jana
jana
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 12.4.2018 13:44

Ono i to myší ouško by se mělo chránit dokonale, když už. Ale v HK je už skoro po myším oušku, jsou vidět zelená poupata. A proti padlí, kromě síry, snad ani žádný kontaktní přípravek není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 15.4.2018 21:36

mno, většina mě dostupných manuálů káže začít na jaře kontakty a řada z nich by snad neměla být ohrožena rezistencí. Většinou začínám Thiram nebo lokálně systemický Syllit. Nechci si příliš chemizovat zahrádku a letošní 14 denní sucho a teplo by možná ani postřik nevyžadovalo. Ale ač nerad, v jednom Vám, Kuky, musím dát za pravdu - včera jsem neplánovaně pobíhal po zahradě s Kumulusem, protože řada jabloní má poupata dosti silně napadena padlím (paradoxně nejvíce asi Topaz a Admirál)sad, tak snad to ještě zabere...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.38 (?), 15.4.2018 19:21
Dnes som dokončil blok postrekov s pracovným názvom "Pred kvitnutím". Zajtra by malo pršať, takže som rád že to časovo dobre vyšlo najmä u marhúľ (tie jediné už aj odkvitli). Teraz bude trochu pauza, najbližšie bude postrek sliviek proti piliarke pri dokvitaní a postrek jabloní tesne po odkvitnutí (proti chrastavitosti+múčnatke a piliarke) a postrek višní pri dokvitaní (monilióza). Ak by to niekoho zaujímalo, zosumarizujem aké postreky som doteraz aplikoval - podľa jednotlivých druhov ovocnín: Broskyne: Kuprikol, potom Prolectus. Marhule: Kuprikol asanačný, potom Prolectus a napokon po odkvitnutí Signum (dnes). Višne: Kuprikol asanačný, potom Prolectus (po odkvete bude ešte Signum). Jablone a hrušky: Kuprikol asanačný, potom Predjarný postrek, potom Qualy EC300. Slivky: Kuprikol pri rašení, potom Predjarný postrek, potom Prolectus. IH (Prolectus a Qualy pravdepodobne v ČR nie sú registrované).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 16.4.2018 20:49

Já udělám ještě jeden postřik před květem na růžové poupě (zítra). Hlavně na Idaredech a Goldenu, a to proti padlí i strupovitosti. Idaredy padlím trpí hodně, ale nechci se jich vzdát. Z naší teplé polohy jsou chuťově výborné a mají nepřekonatelnou skladovatelnost. Pro změnu použiju Bellis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.131 (?), 16.4.2018 21:49
Kuky: Pár otázok. Znamená to, že (niektoré? všetky?) jablone striekate ešte pred rozkvitnutím 2x (v štádiu myšieho uška a tesne pred rozkvetom)? Prvý postrek dvojkombinácia a potom ešte dvojzložkový Bellis? Mám na mysli samozrejme postrek proti (použijem češtinu) padlí a strupovitosti. Dávali Ste aj tzv. predjarný postrek? Ak nie, tak aplikujete aj insekticíd proti kvetovke jabloňovej (květopas) pred rozkvetom? IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 16.4.2018 22:20
Ano, dávám jeden, ale spíš dva postřiky před květem. Vždy proti padlí a strupovitosti. Předjarní postřiky mědí a potom jarní insekticidem se smáčedlem nebo olejem v jádrovinách nedělám. Květopase (kvetovku) jsem nezaznamenal roky, předtím naprosto výjimečně. Pupenové obaleče také neznám. Akaricid proti sviluškám dám možná do toho druhého postřiku, nebo až do postřiku proti pilatce. Podle vývoje na AMETU.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 17.4.2018 7:13

v roku 2017 som pouzil u jadrovin 5xpostrek (kuprikol, fungicid pred kvetom, po kvete, 1a2generacia obalovaca 2x dimilin + fungicid. tento rok skusim u starsich stromov (heliodor, rubinola, rubin, sampion + krizence goldenu) vynechat fungicidnu ochranu. uvidime :)

mlada vysadba + 1x kvitnuce hrusky na duli (clapova a boscova) dostali zato+mospilan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 19.4.2018 7:50

Rozmýšlel jsem nad pořízením feromonových lapačů, které slouží především jako indikátor pro vyhodnocení situace pro následný postřik (vzhledem k dostupnosti zahrady nemám možnost jejich pravidelného sledování a vyhodnocování). Ale jsou i účinnými lapači, které z části mohou nahradit postřik proti obalečům? Nemá to v důsledku opačný efekt? Nepřiláká se naopak vyvěšením lapačů velké množství obalečů ze širokého okolí na pozemek (aniž by byly lapeni)? Poptával jsem se i u výrobce, ale zůstalo to bez odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.141 (?), 19.4.2018 9:28

Feromonový lapač na obaleče jablečného plní především funkci monitorovací.Odchyt monitoruji asi jednou za 3 dny.Pokud nezachytíte přesný termín největšího náletu nic se neděje.Tozptyl 2÷3 dnů nahraje zase tak velkou roli.Zásah se provádí dle použitého přípravku asi v rozmezí 6÷12 dnů od max. náletu a vývoji počasí. Na 1.generaci používám Integro a účinnost výborná.Nemohu tedy potvrdit zda feromonový lapač přitáhne více obalečů.

Ovšem na základě praxe s odchytem pilatky jablečné vizuálními lapači jsem nepozoroval opačný efekt funkce.Bílé lepové desky jsou velmi účinné.Nemusím aplikovat postřik. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 20.4.2018 7:01

ahojte,

viete mi poradit o co sa jedna? roztoce?

mlada williamsova
mlada williamsova
jana
jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika