Odrůda Admiral



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?)
8.9.2020 13:13

Host 168.81.Konfrontaci a nevraživost tady rozséváte vy.Já jsem nikoho nejmenoval.Popisuji jen co vidím na svých stromech a vím co dokáže hořká pihovatost.Mnohým se zjevně nelíbí objektivní posuzování odrůd a tak nasazují svoje lokaje bez vlastního úsudku a znalostí problematiky ovocnařiny aby útočili na moji osobu

Nyní konkrétně.Váš vzor (nic proti tomu) pan Vysloužil nedávno napsal v jednom měsíčníku že Admirál je prý bezproblémová odrůda pro pěstování.Je to ohromující lež.Snímky na fórech ukazují pravý opak kráterových plodů.

Zahradě zdar a zdravím na Brněnsko - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 7.9.2020 17:08

Stříkal jsem několikrát Kalcolitem, nechtěl jsem použít jiné přípravky s dalšími živinami (Wuxal Ca, Harmonie Ca). Mám asi čtyřletý stromek, schválně nehnojený, nezalévaný. Plody jsou OK. Další, mladší stromek má poprvé pár plodů. Naprostá katastrofa. Ale obecně je u nás kvalitní černozem, vloni se kolem stromku pěstovaly dobře hnojené brambory a metr a půl od stromku je svod okapu z garáže. Přehnojení je pro tuto odrůdu nevhodné, trpí pak tou pihovitostí (pro upřesnění). Gold Bohemia, kousek od toho staršího, pihovitostí netrpí. Kalcolitem v běžné (ne nejvyšší dopuručené koncentraci) se mě podařilo připálit okraje listů Admirálu, ale ne třeba Goldenu Del., který pihovitostí trošku také trpí. Tak nevím. Wuxal ani Harmonie nepálily. Pokud bych měl malou zahrádku pro někoik stromků, tak bych Admirál nevysazoval. Je to sázka do loterie. Ale mimořádně chutné a skladovatelné jablko to je!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 7.9.2020 20:23

Zvykli jsme si, že všechny neduhy ovocného stromu lze vyřešit nůžkama a chemií. A ono to tak vždycky není. Počátkem září zvažujeme, zda má smysl pěstovat tu nebo onu odrůdu. Ovšem v dubnu a květnu se kvalita odrůdy bude možná hodnotit jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 8.9.2020 8:34

K příspěvku: host - xxx.xxx.236.1 (?), 7.9.2020 20:23
Tak tak. Ale jsem ve svém názoru trošku příkřejší. Mám, a zrovínka čirou náhodou, Admirál na prastaré Signe Tillisch, Rozelu na semenáči a Jonatan ze „socíku“ na Vysočině 450 m/m. Nejvíc mi pihovitostí trpí Rozela, pak Admirál a trošku je i na Jonatánu (dál mám ještě asi 15 odrůd). Za příčinu pokládám půdu vzniklou na kyselých horninách (žuly, ruly) typických pro Vysočinu. Připadá mi docela zvláštní, že pan Mičurin II „plive“ na Admirál a v jiném vláknu se „rozplývá“ nad Rozelou. Vysvětluji si to tím, že vlastně „neplive“ ani tak na Admirál, ale na to, co tu zahrádkářské veřejnosti doporučoval pan doktor Vysloužil.
Taky mám k některým „diskutérům“ určitý odpor. Například mi docela vadí snižování génia I.V.Mičurina (zavedl ovocnářství asi na větší ploše než je Evropa). Proto třeba nezesměšňuji A.Einsteina tím, že bych si dal nicek „Dvakrát Tuplovaný Einstein“.
Patřím k obdivovatelům „entuziasmu“ pana doktora Vysloužila, se kterým tu nezištně a dobře radil široké zahrádkářské veřejnosti, která za to na něj nechala různé „Vícekrát Tuplované Einsteiny“ mazaně plivat. Inu folklor. Ale pro zahrádkáře škoda (snad všichni mladí nebudou jen vertikulovat).
S pihovitostí „bojuji“ tím, že nehnojím N, K, Mg. Jen poseču trávu a nechám ležet a vápním cca 2-3 kg vápna/rok/strom. Zatím tak „halb und halb“. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.47 (?), 7.9.2020 21:55

Pihovitost - To jste na tom podobně! Jediný, komu šel, byl pan Hlavatý... kam se asi ztratil... Já nejsem zatím schopen vypěstovat mnoho Admirálu bez pihovitosti a to je mám v originále na M9, ale i naroubované na řadě starších plodů a zkouším A1. Od června stříkám wuxalem calcium, zjara a napodzim dolomitický vápenec a přestal jsem dávat kompost a běžná dusíkatá hnojiva. Výsledek vidíte...

Ještě věčí zklamání je pro mne Topaz, kdysi jsem ho přerouboval na vše, kam to šlo. Zdrobňuje, trpí na nekrózy a po prolomení rezistence je napadený strupovitostí dost. Oproti tomu starý Jonagold sice potřebuje chemickou ochranu od jara do června, ale jablka jsou velká, zdravá, vydrží dlouho do jara a je tak úrodný, že jím saturuju půlroční spotřebu.

Dan.ik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.47 (?), 7.9.2020 21:56

zapomněl jsem foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 8.9.2020 10:57

Admirál je odrůda faktů a dohadů.Její nekritická propagace způsobila mnohým ovocnářům zklamání.Připomeňme si, co se o něm píše.

Fakta : Má vynikající konzistenci dužniny, chuť, sťavnatost, skladovatelnost ale také silný sklon k hořké pihovatosti což je velice silný limitijící faktor pro sklizeň kvalitního ovoce a ztrát při pěstování - souhlasím

Doměnky : K eliminaci hořké pihovatosti což je kardinální problém existuje mnoho protichůdných názorů jaký použit pěstitelský tvar, podnož, kvalita půdy, poloha výsadby, hnojení, Ca postřiky a letní řez.Někdo tvrdí, vysadit do chudých půd a vyšší tvary na bůjnějších podnožích.Paradoxně nejlepších výsledků dosahuje pán co je pěstuje na výživných půdách černozemě Podunajské nížiny.Šlechtitel odrůdy uvádí pěstování na nižších tvarech a zakrslých podnožích (M9,M26).Totéž uvádí Fytos.Tak si vyberte - já jsem vsadil na doporučení šlechtitele.

Sliby : Vymizení hořké pihovatosti po 10÷15 letech - nevěřím  

           Okrajování postižených plodů - neřeší příčinu choroby.

Jen doplním, četl jsem, nejvíce antioxidantů a prospěšných látek v jablku je ve slupce a těsně pod ní.Čili to nejlepší odstraníte o estetické stránce vzhledu plodů nemluvě.    

Závěr: Přesto bych do větších zahrad doporučil vysadit jeden stromek a počkat jak se projeví v plodnosti.Rozhodně se neunáhlovat k hromadné výsadbě nebo přeroubování jiných stromů pokud nevíte jak bude Admirál ve vašich podmínkách reagovat.Pokud se daří pěstování, je kvalita plodů Admirála 1A.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 8.9.2020 13:13

Host 168.81.Konfrontaci a nevraživost tady rozséváte vy.Já jsem nikoho nejmenoval.Popisuji jen co vidím na svých stromech a vím co dokáže hořká pihovatost.Mnohým se zjevně nelíbí objektivní posuzování odrůd a tak nasazují svoje lokaje bez vlastního úsudku a znalostí problematiky ovocnařiny aby útočili na moji osobu

Nyní konkrétně.Váš vzor (nic proti tomu) pan Vysloužil nedávno napsal v jednom měsíčníku že Admirál je prý bezproblémová odrůda pro pěstování.Je to ohromující lež.Snímky na fórech ukazují pravý opak kráterových plodů.

Zahradě zdar a zdravím na Brněnsko - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.238 (?), 8.9.2020 13:15

Lžete, Mičurine. Nic takového v onom měsíčníku není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 8.9.2020 13:27

Večer vám předložím důkaz.S číslem stránkou a citací.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.9.2020 15:17

Mohu Vám ušetřit hledání. Text, co jsem poslal do redakce je tento. O bezproblémové odrůdě tam není ani slovo. Chápu Vaši zlost z vlastního pěstitelského neúspěchu, ale nepravdivě obviňovat druhé, je zbytečné.

Admirál

Po první úrodě jsem prohlásil: „Admirál je jablko z jiné planety!“ Proč takový superlativ, když odrůda má plno nectností? Růst je pro intenzivní tvary až příliš bujný, plodnost není bůhvíjaká, jablka nasazuje ve shlucích a kvůli krátké stopce se pak navzájem vytlačují. Tvar jablka – laločnatý a mírně spláclý - má daleko k ušlechtilým křivkám obou Deliciousů, citlivost k hořké pihovitosti je mimořádná. Ani hnědočervená barva slupky nepůsobí nijak jásavě. Co je tedy na Admirálu tak výjimečného? Odpověď je snadná: je to chuť a délka konzumní zralosti. Což o to, skvěle chutnajících jablek známe spoustu a těch dlouho skladovatelných taky. Jenže ta prvotřídní chuť obvykle nevydrží dlouho a extrémně trvanlivé odrůdy se první týdny po sklizni většinou nedají jíst. Zato Admirál chutná stejně výborně po sklizni i po půlroce ležení v běžném sklepě. A na dort svých kvalit přidává další třešinky: nezdrobňuje plody, plně vyzrává i v horších polohách a taky odolává strupovitosti. Snem většiny zahrádkářů je najít ideální jabloňovou odrůdu. Aby rostla jako James Grieve, měla nároky na teplo jako Rosana, chuť Jonathanu, plodnost Oldenburgova, vzhled jako Gloster a skladovatelnost jako Idared. Takové jablko dosud nemáme. Troufnu si však říci, že Admirál se mu přiblížuje ze všech odrůd zatím nejvíc

M.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika