Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

K příspěvku: host - xxx.xxx.236.1 (?), 7.9.2020 20:23
Tak tak. Ale jsem ve svém názoru trošku příkřejší. Mám, a zrovínka čirou náhodou, Admirál na prastaré Signe Tillisch, Rozelu na semenáči a Jonatan ze „socíku“ na Vysočině 450 m/m. Nejvíc mi pihovitostí trpí Rozela, pak Admirál a trošku je i na Jonatánu (dál mám ještě asi 15 odrůd). Za příčinu pokládám půdu vzniklou na kyselých horninách (žuly, ruly) typických pro Vysočinu. Připadá mi docela zvláštní, že pan Mičurin II „plive“ na Admirál a v jiném vláknu se „rozplývá“ nad Rozelou. Vysvětluji si to tím, že vlastně „neplive“ ani tak na Admirál, ale na to, co tu zahrádkářské veřejnosti doporučoval pan doktor Vysloužil.
Taky mám k některým „diskutérům“ určitý odpor. Například mi docela vadí snižování génia I.V.Mičurina (zavedl ovocnářství asi na větší ploše než je Evropa). Proto třeba nezesměšňuji A.Einsteina tím, že bych si dal nicek „Dvakrát Tuplovaný Einstein“.
Patřím k obdivovatelům „entuziasmu“ pana doktora Vysloužila, se kterým tu nezištně a dobře radil široké zahrádkářské veřejnosti, která za to na něj nechala různé „Vícekrát Tuplované Einsteiny“ mazaně plivat. Inu folklor. Ale pro zahrádkáře škoda (snad všichni mladí nebudou jen vertikulovat).
S pihovitostí „bojuji“ tím, že nehnojím N, K, Mg. Jen poseču trávu a nechám ležet a vápním cca 2-3 kg vápna/rok/strom. Zatím tak „halb und halb“. JG

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika