Odrůda Admiral



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
11.8.2019 10:15

Abych s dr. Hlavatým ve všem jen nesouhlasil, já si to nemyslím. Podle mě neexistuje oblast, kde by nebylo možné pěstovat jablka trpící hořkou pihovitostí. Jde o fyziologickou chorobu, kterou lze - když ne úplně zvládnout, tak aspoň udržet v rozumných mezích účelnými zásahy pěstitele - volbou podnože a tvaru, úpravou hnojení a řezu, aplikací rozpustného vápníku. 
   Jsou oblasti s podmínkami, s nimiž bojovat nelze: málo tepla, málo světla, pozdní mrazy, podmáčený terén, hejna špačků, atd. Pihovitost k nim ale nepatří. Soudím, že až vysazené stromky pěstitelů zestárnou, pominou i stesky na tuto chorobu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.2 (?), 11.8.2019 7:05
Najväčším nedostatkom odrody Admiral je jej vysoký sklon k pehovitosti plodov, čo znemožňuje jeho pestovanie v niektorých oblastiach. Na fotkách (1-7) je priebežný stav jabĺk tejto českej rezistentnej odrody u mňa. IH









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.8.2019 10:15

Abych s dr. Hlavatým ve všem jen nesouhlasil, já si to nemyslím. Podle mě neexistuje oblast, kde by nebylo možné pěstovat jablka trpící hořkou pihovitostí. Jde o fyziologickou chorobu, kterou lze - když ne úplně zvládnout, tak aspoň udržet v rozumných mezích účelnými zásahy pěstitele - volbou podnože a tvaru, úpravou hnojení a řezu, aplikací rozpustného vápníku. 
   Jsou oblasti s podmínkami, s nimiž bojovat nelze: málo tepla, málo světla, pozdní mrazy, podmáčený terén, hejna špačků, atd. Pihovitost k nim ale nepatří. Soudím, že až vysazené stromky pěstitelů zestárnou, pominou i stesky na tuto chorobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 157.1 (?), 11.8.2019 10:29

Dal jsem na doporučení, Admirál jsem zasadil ve 2 kusech. Nevím, jestli si můžu pískat, ale bez jakéhokoli ošetření první plod vypadá zcela bezchybně. Snad to tak bude i v budoucnu...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 247.202 (?), 11.8.2019 13:04

Měl jsem Admirál ve své "miniškolce" naroubovaný kolem roku 2009, pak jsem slyšel několikrát - pihovitost a pihovitost, tak jsem stromky někomu daroval.Teď si za trest naroubuji dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.141 (?), 11.8.2019 14:01
Nedávam foto, jablko Admirál u mňa vyzerá podobne. Akurát je iba jedno jediné... M26 zasadený na jeseň 2017..Blaumont južný svah Sp.Nová Ves. Stromček na pohľad veľmi pekný, zdravý. Uvidíme, či vydrží...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 27.8.2019 21:15

Proboha jaká je velikost Admirálu při sklizni.Fota 14 dnů stará a plody obrovské.Před sklizňovou zralostí se jablka nejen vybarvují ale také ještě zvětšují významě svoji velikost.U všech odrůd je to nežádoucí ale ani jedna stížnost na velikost Amirálu.No jak jinak, dvojí metr.Sice mám ještě málo zkušeností ale rychlý vývoj plodu v červnu a červenci může mít rozhodující vliv na vývoj hořké pihovatosti a znehodnocení sklizně.Ca postříky jsem prováděl od poloviny června a doposud 5 Ca ošetření.Zatím čisté.V příštím roce však může být všechno jinak.Tato porucha se neřídí logikou ovocnáře.Má svůj vyvoj a ani preventivní opatření nemusí v jednotlivých letech působit.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 162.4 (?), 27.8.2019 21:55

Taky mě překvapilo, že ten ponechaný jediný první plod je obří. Jak jsem psal, žádný postřik jsem zatím u tohoto malého stromku samozřejmě nedělal, a seč je u nás v půdě dostatek vápníku (blízký lom a vápenka), jedna pihu jsem na plodu včera objevil. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.141 (?), 27.8.2019 22:31

Aj ten jediný u mňa začína mať pár škvŕn... Blaumont SNV. A tiež dosť narástol v krátkej dobe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.112 (?), 28.8.2019 18:38
ADMIRAL. Iba fotky (' bez zbytečných keců '). IH














Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 28.8.2019 21:34

Dnešní srovnání velikosti Admirálu.S jeho velikostí nemám problém.Každá odrůda má své max.min.Broblém je dnes tajením těchto údajů.Dříve měla každá sorta zařazení jako výběr a potom 1.jakost v příčném průřezu.To není dnes žádoucí toto zveřejňovat.Lidé by museli zjistit jak jsou okrádáni zvláště u odrůdy G.Delicious jako brakové ovoce z Itálie vydávané za 1.jakost.Problémy s velikostí výpěstků jednotlivých odrůd mají jiní.Jak se jim to hodí bez průkazného porovnání VELIKOST - ODRUDA.

Zahradě zdar populistům upřimné politování - Mičurin II (470 m)

PS: skvrny na jablíčkách jsou pozůstatkem Ca ošetření.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika