Odrůda Admiral



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
15.2.2016 16:51

Teď vidím, že můj příspěvek z 14.3. 2011 jsem popletl.  Netýkal se odrůdy Admirál nýbrž Karneval.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 104.5 (?), 13.3.2011 16:14, zobrazeno: 119787x
původ: křížení: Mira x Bohemia. Přihlášena k právní ochraně v EU dne 16.12.2008.Růst: Triploidní, velmi bujný, vyžaduje slabší podnož, tendence k vyholování. Kvetení: Středně pozdní. Zrání: Začátkem října, krátce po Golden Delicious. Plodnost: Střední, pravidelná. Skladovatelnost: V podmínkách sklepního skladování do konce května. Plod: Střední až velký, ploše kulovitý, stopka střední, slupka hladká, základní barva zelená, během skladování přechází do žluté, krycí barva temně červená(70-80%),během skladování jasně červená, bez rzivosti, dužnina pevná, velmi křehká, šťavnatá,rozplývavá, chuť plná, harmonická,sladko kyselá, velmi dobrá až vynikající, dobrý Shelf life. Odolnost k chorobám: Rezistence ke strupovitosti podmíněná genem Vf a na polygenním základě, odolnost na padlí, náchylnost k pihovitosti. Charakteristika: Velmi robusní odrůda, rezistentní ke strupovitosti s vynikájící chutí, neobvykle dlouho skladovatelná, plodí dobře a pravidelně, svým velmi silným růstem je vhodná zejména pro ekologické pěstování.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.18 (?), 13.3.2011 16:42
Ve svých poznámkách mám ještě to, že Mira pochází z křížení Karmína x novošlechtění Vf
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 14.3.2011 12:18

Na degustaci v Lysicích (Drnovicích) jsem si pár plodů Admiralu vyptal. Chuť se nijak výrazně neodlišovala od ostatních vzorků.Nápadnější bylo vybarvení připomínající slupku Grávštýnského červeného a jakoby zhrbolacený povrch plodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.222 (?), 4.4.2011 21:20

Letos se mi ji podařilo koupit, špičák M26. Ta uváděná skladovatelnost mi vrtá v hlavě, tak uvidíme.    R.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 15.2.2016 15:12

Pan Miloš Vysloužil byl tak velice laskav a daroval mi jeden velký plod odrůdy Admirál. Přesto, že by zřejmě vydržel až do jarních měsíců, tak jsem neodolal a zbaštil jsem ho už teď. Dužninu měl velmi pevnou, šťavnatou, nyní chuť ostřeji a tudíž výrazně navinule sladkou až harmonicky navinule sladkou, ze zvláštní, nepatrnou příchutí, která právě proto, že jest nepatrná, neruší celkový dojem tomu, kdo by tuto příchuť netoleroval. Výborný požitek z chruplavosti a šťavnatosti v této době. Asi to bude opravdu objev posledních let a vůbec nelituji, že jsem rouby "nacpal" všude, kam to jen trochu šlo. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.2.2016 16:51

Teď vidím, že můj příspěvek z 14.3. 2011 jsem popletl.  Netýkal se odrůdy Admirál nýbrž Karneval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 15.2.2016 19:13

Vloni asi 3 jablka, letos snad tucet - Admirál na M26. Zkušenost je to zatím malá, ale zatím se mi tato odrůda, co se týče plodu, jeví o 2 třídy lepší, než všechny, co jsem dosud pěstoval. Tím míním všechny ty legendy - Gas. šarlatové, Signe Thilish, Matčino, McIntosh, Jonathan, Čistecké, Bláhovo oranžové, Dukát, Spencer, Golden, Spartan, Rubín atd. atd.  Z nových - Karneval - slabší průměr, z větší části přeroubovaný Admirálem, Shalimar vidím jako propadák a stihne ho stejný osud jako Karneval.  Merkur, Rozela, Rubinola, Rubín a Lipno zůstávají jako stálice. Moje nadšení pro odrůdu Admirál sám považuji za velmi nekritické, časem se možná ukáží i nějaké horší vlastnosti třeba ve vzrůstnosti či plodnosti, zatím však absolutní jednička. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.2.2016 19:59

Stejný osud prožívala v 80. letech odrůda Rubín.  Někteří mí kamarádi si nechávali přeroubovat všechny (!) své jabloně touto odrůdou. Vzhled, chuť, velikost i dobu konzumní zralosti považovali za natolik bezkonklurenční, že v pěstování jiných odrůd neviděli smysl. Časem se nekritický pohled trochu uklidnil, i tak si odrůda svou pozici hájí. Admirál, zdá se, jde v jeho šlépějích. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 16.2.2016 7:23

horku pehovitost nepovazujete za necnost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 16.2.2016 7:56

Hořká pihovitost se celkově u mne vyskytuje velmi sporadicky, spíše jako mladická kosmetická vada v době prvních plodů. Může to být stanovištěm - spíše chudá půda a snad i tím, že pro mne je nejlepší tvar čtvrtkmen, což je spíše extenzivní pěstování. Tento tvar v zatravněném terénu a chudší půdě určitě netrpí přehnojením, zvláště při větší násadě plodů. Chápu však, že v součtu okolností stanoviště+náchylná odrůda+nedostatek vápníku a možná ještě další faktory může být odrůdová náchylnost k hořké pihovitosti důležité kritérium. Ale asi ani v tomto případwě bych se této odrůdy nevzdal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika