MM 106



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
7.3.2017 8:14

184.133: suseda pestuje (neviem v akej kvalite) paradajky a uhorky bez skleníka a ja mám zase zahradu, kde mám zeleninu, tak snáď pre stromy je tá pôda vhodná, keď tam bez problémov rastie zelenina. MM106 je dostupnejší ako A2, tak uvidím ešte. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.3.2017 10:16

Takže počítáte s tím (resp. prakticky to nedělá), že by šel kolem koše po kořenech lezoucích ven a ty užíral, protože by to pro něj bylo pracné. Ok, díky za vysvětlení. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 6.3.2017 10:35

prosím vás ešte o radu, či to sadiť na MM106. týždne som bol rozhodnutý, pre túto podnož, ale od včera mám chrobáka v hlave s A2, na tých však je ťažšie zohnať stromy. ide o 800 mnm.

pre Petr H: ide o to, že nedokážem udržať pri živote stromy ani dva roky, hneď v prvú zimu sú z nich ceruzky, teda od pletiva očakávam, že síce po čase zničia tie vlasočnicové korene (najdôležitejšie), ale snáď to strom rozchodí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 6.3.2017 12:18

Do 800 m bych dal stromky na A2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 93.10 (?), 6.3.2017 19:55

Rozvedu větu pana Mikeše. V 800m.n.m. se nedají očekávat dobré půdní podmínky, dlouhá vegetační doba už vůbec ne. Jabloně na A2 by zde mohly růst stejně jako na MM106 ve středních polohách. Hryzec si pochutná na MM106 i A2, žere kořeny všech jabloňových podnoží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 6.3.2017 21:43

Žere ale všecky nezožere.

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.9 (?), 6.3.2017 21:51

Navíc se u A2 uvádí, že podporují dřívější ukončení vegetace na podzim, což by v 800 m mohla být také výhoda. Ale zkusil bych na porovnání dát i pár stromků na semenáčích. Pokud máte horší půdu (nevím, co je to relativně dobrá půda na 800 mnm), tak Vám tam stejně nic jiného dlouho nevydrží :((zkušenosti z 500 mnm).

Koše proti hryzcům: 8 m králičího pletiva s malými oky. Odstříhnete 4 m, které podélně rozstříhnete na dva pruhy 4 x 0,5 m (ornici určitě nemáte mocnější než 0,5 m, takže hlouběji to nemá smysl). Zbylé 4 m rozstřihnete na čtyři kusy 1 x 1 m. Jeden tento kus položíte na zem a po obvodu k němu přidrátujete jeden pruh 4 x 0,5 m, který pak ještě na konci spojíte. Po vykopání jámy 1 x 1 x 0,5 m vložíte tento vytvořený základ koše do jámy, uprostřed zatlučete kůl, zasypete hlínou a vysadíte stromek. V dalším kusu pletiva 1 x 1 m najdete střed a od něj pletivo rozstříhnete až k okraji. Nasunete kolem kmínku s kůlem na zasypaný základ koše. Pečlivě všechno přidrátujete, necháte jen kolem kmínku tak 1 až dva cm (jak stromek poroste, bude nutno to kontrolovat a přizpůsobit tloušťce kmínku). Pokud jste postupoval podle návodu a dobře měřil, zbylo vám z těch osmi metrů ještě pletivo na jeden další stromek.

Někdy je vhodné s konečným zadrátováním horního dílu chvíli počkat, než hlína v jámě sedne. Přes to pletivo se špatně přisypává...

JZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 6.3.2017 22:33

jz: dakujem, dám to na A2 do košov a uvidím. teraz to už nemôže dopadnúť zle, blbosti už mám za sebou :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 7.3.2017 7:31

Dělal jsem to podobně, jen s menší dírou 50x50x50, pletivo shora jsem nedával, jen jsem ho nechal pár cm koukat nad zem. Ať si rejdí hryzec okolo. Nikdy ho (je) nenapadlo přeskočit to pletivo a krmit se v "koši". Když by odkousával kořínky okolo koše, budou ty v koši větvit, je to něco jako zakrácení kořínků u mladých sazenic. No a hnojení, zálivka směřuje do koše. kde nechávám "černý úhor". Při takové péči (ta velká díra, s tím spojená výměna či částečná výměna substrátu + jeho převrstvení) bych se nebál ani MM 106, škoda, že se neštěpuje na M1, M2.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 7.3.2017 8:14

184.133: suseda pestuje (neviem v akej kvalite) paradajky a uhorky bez skleníka a ja mám zase zahradu, kde mám zeleninu, tak snáď pre stromy je tá pôda vhodná, keď tam bez problémov rastie zelenina. MM106 je dostupnejší ako A2, tak uvidím ešte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.248 (?), 10.3.2017 17:24

Na hraboše ještě funguje rytí jeho chodbyček, protože když se jeden zahubí, přileze další a bezpracně najde cestu ke kořenům. Pokud se jim metro přereje, musí stavět znovu a znovu hledat místo pro baštění a to žádného stavitele dlouhodobě nebaví. Také prý nesnášejí mulčovací kůru která se jim nacpe do zbylých cestiček ústících do přeryté části země i když i tak někdy proleze. Hraboši také nemají rádi průvan v díře a díry ústící nad povrch zacpávají zeminou - to indikuje obydlenou chodbyčku a případně nového přespolního návštěvníka. Takže ucpané díry nad zem je vhodné jim ručně otevírat pro zjišťování jejich aktivity a pak i přivnadit něčím otráveným, krom toho je také může navštívit i jejich přirozený predátor lasička. Po odchycení hraboše se do jejich metra mohou sestěhovat myši, které návnadu také žerou, ale díry nad povrch nezahrabávají, zahrabe je zase až nově příchozí hraboš sousední. Také by je mohl zbrzdit příkop na "výšku" rýče, to pak buď udělají čelem vzad a nebo musí vymyslet a vystavět podlejzací můstek do hloubky, neboť lozit vrchem se kvůli létajícím myšilovům bojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika