Merkur



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?)
19.10.2017 12:16

Jiří II: Aby som to uviedol na správnu mieru (týka sa to samozrejme mojej lokality): MERKUR je jesenná odroda, ale výnimočná tým že sa dá jesť ihneď po obratí (koncom augusta-začiatkom sept.) a zároveň sa dá aj dlhšie skladovať. Tento rok mi niektoré Merkury vydržali až do apríla, ale už boli na konzumáciu nekvalitné. Reálne je skladovateľný tak do rozhrania februára-marca.

KARNEVAL je neskorá zimná odroda - ešte ho mám na stromoch, oberám ho väčšinou v druhej polovici až koncom októbra. Hoci má neskorú dobu oberačkovej zrelosti, nedá sa príliš dlho skladovať v kvalitnom stave - plody majú tendenciu k zošúvereniu, zvráskaveniu povrchu, strácajú vodu. Je vhodné skonzumovať ho tak do konca januára, neskôr už rýchlo stráca kvalitu. On síce vydrží aj podstatne dlhšie, ale je to už nepríliš vábne zošúverené jablko. V "shelf-life" bohužiaľ od rodičovskej Pink Lady mnoho nepobral.

IH  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.74 (?), 23.9.2017 13:50
Merkur - dozreli aj posledné plody. Na foto typický Merkur v čase oberačkovej zrelosti. Vizuálny dojem trochu znižuje rozsiahlejšia hrdzovitosť v okolí stopkovej jamky. Inak ale celkom pekné jablko, chuťovo výborné. Z jesenných jedno z najlepších. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 225.106 (?), 23.9.2017 16:08

Merkur je pozdne zimný a Karneval rane zimný podle klasifikace odborníku a vy to máte otočený Karneval je u vás pozdný a Merkur raný, kde je chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.219 (?), 23.9.2017 18:30
Jan Starší:..."kde je chyba"... Nuž, chyba by mohla byť v tom, že ten Merkur nečíta tie vaše "klasifikace odborníků" a potom nevie kedy sa patrí dozrieť. Ale podľa mňa je chyba v tom, že sa vyjadrujete k veciam ktorým nerozumiete, k odrodám ktoré nepestujete a vypisujete tu potom nezmysly. Alebo sa len svojsky bavíte provokáciami. IH.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.9.2017 9:06

  Merkur už začíná dozrávat i u nás, Karneval tu nedozraje vůbec. Před 6 lety jsem si tu v diskuzi spletl Merkur s pozdním Meteorem. 
   Já bych se na pana Staršího až tak nezlobil. Hlavní je, že na své prostoduché otázky dostává fundované odpovědi, které jsou pro ostatní čtenáře přínosné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 19.10.2017 9:25

Na obranu pana Staršího bych rád uvedl, že stejně jako on jsem považoval Karneval za raně zimní odrůdu a Merkur za pozdně zimní odrůdu. Takové rozdělení totiž uvádí na svých stránkách Fytos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 19.10.2017 9:32

No ale v podrobném popisu to mají zase naopak - Merkur zraje těsně po Gala, tedy koncem září, Karneval začátkem října.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.10.2017 9:36

Podstatné není, co snese papír nebo server. Pravdivá informace je od těch, co je skutečně pěstují. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 19.10.2017 9:39

Jenže podle délky skladovatelnosti v podrobných popisech, je to správně. Karneval má uvedeno do února, Merkur do března. Proto jsem byl překvapený délkou skladovatelnosti Karnevalu u p. Hlavatého, zatímco Merkur je podle něj podzimní odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 19.10.2017 12:16

Jiří II: Aby som to uviedol na správnu mieru (týka sa to samozrejme mojej lokality): MERKUR je jesenná odroda, ale výnimočná tým že sa dá jesť ihneď po obratí (koncom augusta-začiatkom sept.) a zároveň sa dá aj dlhšie skladovať. Tento rok mi niektoré Merkury vydržali až do apríla, ale už boli na konzumáciu nekvalitné. Reálne je skladovateľný tak do rozhrania februára-marca.

KARNEVAL je neskorá zimná odroda - ešte ho mám na stromoch, oberám ho väčšinou v druhej polovici až koncom októbra. Hoci má neskorú dobu oberačkovej zrelosti, nedá sa príliš dlho skladovať v kvalitnom stave - plody majú tendenciu k zošúvereniu, zvráskaveniu povrchu, strácajú vodu. Je vhodné skonzumovať ho tak do konca januára, neskôr už rýchlo stráca kvalitu. On síce vydrží aj podstatne dlhšie, ale je to už nepríliš vábne zošúverené jablko. V "shelf-life" bohužiaľ od rodičovskej Pink Lady mnoho nepobral.

IH  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 2.175 (?), 27.9.2017 12:54

Videl jsem nekolik ponukových listu -podzim 2017 a Merkur neprodáva nikdo, kdyby nekdo našel prodejce co nekde prodáva Merkur tak ať to dá sem vedet.t.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika