Melrose



host - 251.161 (?)
22.10.2011 10:58

Naprosto sohlasím s p.Vinšalem.Měl jsem tuto odrůdu, ale strom dostal rakovinu a musel jsem ji zlikvidovat.Ale bratr, který má ovoce vedle a je to hrozný sadař.Prostě tvrdí, že nemá čas, aby stromy ošetřoval.Uvádí proto, že přes zanedbání péče(nesříhá, nestříká strom je hustý, že se do něj není možné dostat nevydržím a letos jej prořežu) Přesto měl strom obsypaný, plody velké a čisté.Jistě hraje roli jak uvádí i p. Vysloužil byl asi letost dobrý rok.   Vybíralík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 251.161 (?), 22.10.2011 10:58

Naprosto sohlasím s p.Vinšalem.Měl jsem tuto odrůdu, ale strom dostal rakovinu a musel jsem ji zlikvidovat.Ale bratr, který má ovoce vedle a je to hrozný sadař.Prostě tvrdí, že nemá čas, aby stromy ošetřoval.Uvádí proto, že přes zanedbání péče(nesříhá, nestříká strom je hustý, že se do něj není možné dostat nevydržím a letos jej prořežu) Přesto měl strom obsypaný, plody velké a čisté.Jistě hraje roli jak uvádí i p. Vysloužil byl asi letost dobrý rok.   Vybíralík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.161 (?), 22.10.2011 11:00

Omlouvám se nejsem zdatný písař na stroji.Panem Vinšalkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.69 (?), 22.10.2011 21:39
Neviem, či pestujete odrody Golden Delicious alebo Starking. Ak Vám tieto kultivary v pohode dozrievajú, potom byste s Melrose nemal mať žiadne problémy. Rakovina je ale záležitosť skôr podpníka ako samotnej odrody. Melrose za to istotne nemôže. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 22.10.2011 22:29

Když už je řeč o Melrose, tak ukázka co se urodilo letos na zbytku větví (Melrose) dnes již přeroubovaného stromu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 23.10.2011 13:11
A takhle vypadají Melrose, když stromy dostanou odpovídající péči. - Mičurin II


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.119 (?), 23.10.2011 19:41
Minimálne 2/3 jabĺk na snímke Ronyho mi Melrose nepripomína. Nie je to náhodou daaký nevydarený klon? V akých podmienkach je pestovaná a na akom podpníku? Na plodoch je viac problémov, nie iba chrastavitosť. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 23.10.2011 20:20

  Detailní snímek plodů pana Polehly jasně ukazuje na Melrose.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 23.10.2011 20:42

Jestli to je Melrose jistotu nemám ale bylo mne to prodáno se zárukou. Mám to na Valašsku v nadmořské výšce 450m jižní orientace. Nějak jsem to nezkoumal a odrůda, která vyžaduje po mne nějaké velké nároky na ošetřování, tak raději ne. On ten stromek už je přeroubován na Matčino ale nějaká větev tam zůstala. Letošek nebyl z rovna nejlepší rok a paradoxně nejlepší jablka byly z Jonathanu a to bez jakéhokoliv zásahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 23.10.2011 23:10

Já mám letos Jonathany také famózní. Bohužel ale jen co do velikosti. Plody, které nebyly na nejlépe osluněných místech nejsou dobře vybarvené a jsou sklovité. Loni to zase byly pěkně červené broky. Neuvěřitelný rozdíl. SZ Čechy, severní svah, 480 m, jeden postřik proti padlí. Velké plody má letos i Zvonkové, a z Kožených renet jde skoro strach. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 10.10.2011 23:40

Melrose už nemám ze stejných důvodů, protože bylo malé, ne takového vzhledu jako v pomologii a navíc strupaté. Důvod proč jsem o něj usiloval byla skladovatelnost (podle pomologie) až do června. Místo něj má nyní Bancroft Red a to je také skladovatelné do června a netrpí chorobami. Chuť pouze průměrná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika