Melrose



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 220.186 (?) 
11.10.2011 0:31

Melrose jsem měla 2ks a zrušila. Chutné, velké, ve sklepě dlouho vydrželo, ale na stromě se sklizně dožilo vždy jen málo jablek, většinu plodů něco naďbalo a opadaly.                                                     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 171.33 (?), 11.10.2011 8:55
Odroda Melrose mi rodila veľké plody, ale málo a striedavo. Smutná farba šupky a chuť plodov nič extra. V Poľsku však bola v 50.-60. rokoch Melrose odrodou č.1. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 155.2 (?), 11.10.2011 22:28
Pal'o, to jsem netušil, že je to tak stará odrůda. Sám bych tipoval její vznik tak do 60. let. Jak jsem si vahledal: první představení 1944, USA. A Idared 1942. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.33 (?), 11.10.2011 23:25
Zdravím Vás Josefe! Pred vojnou pestovali Poliaci v sadoch prevažne Landsberskú, Boikovo, Boskoopské, Malinové hornokrajské, Vilémovo, Parménu zlatú a Antonovku. Už vtedy, ale hlavne po vojne začali dovážať a pestovať americké sorty- Jonathan, Wealthy, Starking, Bancroft. Pre Red a Golden Delicious tam sú chladné podmienky, ale pri odrode Mc Intosh sa zakrátko stali jej najväčšími pestovateľmi v Európe. Dokonca sa lepšie vyfarbovala ako v rodnej Kanade. V posledných rokoch je tam veľmi rozšírená veľkoplodá sladká sorta Ligol (Linda x G.D.), ale má dosť nectností (striedavá rodivosť, horká pehovitosť...) Vrúble odrody Melrose som si zohnal v ovocinárskej stanici Klčov pri Levoči. Rodila veľmi málo a chuťovo ma dosť sklamala, napriek dobrým podmienkam pre pestovanie jabloní. Idared z vedľajších stromov bol tiež dlhodobo skladovateľný a chutnejší. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.10.2011 20:06

Na starším stromě v chladné poloze velké plody Melrose letos nenarostly ani do poloviny října.  Jen o málo větší než Bláhova oranžová

Melrose
Melrose
Bláhova
Bláhova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.216 (?), 11.10.2011 11:48

Melrose uznávám. Nepřekonatelná skladovatelnost, chuť možná kolísá, ale spíše je v dobrých letech ještě lepší, než obvykle. Příchuť Red Delicious znatelná, v kombinaci s Jonathanem příjemná. V minulosti společně s Idaredem, dvě nejdéle skladovatelné odrůdy, které jsou i konzumně kvalitní. Ve vyšších polohách je bohužel kvalita asi horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 17.10.2011 21:08

Melrose určitě do chladnějších oblastí nepatří.

A myslím si, že mu nevyhovují vzrůstnější podnože.Jak už jsem uvedl, měl jsem ho na M4, nyní J-TE-E a na nějaký drobný plod si nepamatuji. Jeho trochu problémem je krátká stopka, kdy se tyto velké plody vytlačují a také padají a otlaky od větví kazí vzhled plodů. Na druhé straně tyto otlaky nemají vliv na skladovatelnost.

Jak jsem zde kdysi uvedl, větší propad byl na zákrsku podnož M4, nyní vřeteno na J-TE-E - propad zanedbatelný (možná to je částečně proto, že na zákrsku bývalo těch plodů více, a tak propad byl vizuelně větší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 22.10.2013 22:13

Melrose - 2013 - štíhlé vřeteno + zákrsek - Mičurin II





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 23.10.2013 11:38

Znáte jistě předvolební billboard, kde stojí nápis: "Poctivou prací k miliardám". Nikdo z nás se zřejmě poctivou prací k miliardám nedopracuje, nicméně pan Vlastimil se poctivou prací dopracoval k výstavnímu ovoci. Abych se přiznal, tak já dávám přednost Glosteru před Melrosem, ovšem Melrose pana Vlastimila jsem nikdy nechutnal. Je také možné, že Gloster z Třebíče nebude tak chutný, jako z příhodnějších oblastí. Ovšem pan Vlastimil dokáže hotové zázraky i s choulostivějšími odrůdami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 23.10.2013 14:18

Plody Gloster jsem kdysi míval vzhledově jako opravdu výstavní kousky, Melroze vždy převyšující. Ovšem dužnina Melroze chutí po většinu let Gloster výrazně převyšovala. Slupka Melroze mi však vadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika