Mc Intosh



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?)
11.10.2013 9:57

Dobrý den pane Chvátal, nevím jestli jste oslovil mě ale nějaký tip bych měl.60% svých stromů jsem si vypěstoval sám.Rouby a podnože jsem objednával v Sempře Litoměřice k mé velké spokojenosti. Je to již pár let ale snad úroveň drží dál. - Mičurin II

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.10.2013 17:05

Mám radost z Vašeho nadšení pro chuť LOBA, pane Vlastimile. Stejně tak jako z nadšení pana Mikeše po ochutnání dovezených plodů Akane. Já bohužel mohu na chuť Loba a Mac Intoshe jen vzpomínat. Nějaký ten postřik za tuto "pohádkovou" chuť bych jistě překousl. Každotýdenní "sprchování" by jistě nebylo třeba a nějaký ten stroupek mi rozhodně nevadí. Výtečnému Lobu a Mac Intoshi zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 9.10.2013 22:09

Spartan má tužší slupku i dužninu než Mac Intosh, ale tím je pro mě a rodinu lepší. Ta ve slupce i dužnině jemná, až dost voňavá jablka jako je Mac Intosh při nakousnutí tak nekřupnou a nestříká z nich šťáva jako ze Spartana. Měl jsem ještě jedno jablko, které v únoru nahradilo Spartana, jedlo se až po něm - Empire. U Spartana mi vadilo to, že i v roce když byla u starších stromů menší násada nebyl větší. Ale to byly stromy na A-2, M-1. Mac Intosh byl pořád slušně velký. Možná jako vřeteno na něčem slabém si velikost plodů Spartan podrží po celou dobu pěstování (byl tu pěkný obrázek). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.143 (?), 9.10.2013 22:19

Děkuji Vám pane Ivane za konkrétní popis. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 209.8 (?), 9.10.2013 23:27

Pre milovníkov mac intoshovej chuti, ktorí zápasia s problémom chrastavitosti, by tu bola o niečo odolnejšia odroda- Novamac. Pestuje niekto tento kultivar a prezradí nám jeho chuť v porovnaní so Spartanom či pôvodným Mc Intoshom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 10.10.2013 8:53

Netroufám si hodnotit odrůdu Novamac po prvnáích dvou malých úrodách, ale plody byly drobné a chuti nepřesvědčivé. Ale ani klasický M.I. u nás příliš nejde, tak bych z toho nedělal závěry. Nevím, jestli se tvůrci názvu odrůdy nechtěli svézt na popularuitě M.I.  podobně jako třeba u Biogoldenu, který s Goldenem taky mnoho společného nemá.
   Z odolnějších odrůd podobných Intoshovi mi přijde zajímavá odrůda Liberty. Ani ta se ale nehonosí velkými plody, podobně jako Spartan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 10.10.2013 12:22

Kdysi otec mého známého sehnal a pěstoval odrůdu velice podobnou M.I.. Získal ji z výzkumu šlechtění (nevím jestli Holovousy, Střížovice nebo jiná instituce) - byla označena pouze číslem. Chuťově jako M.I., ale plody větší.Ten pán už nežije a strom kdo ví jestli. Zkusím příležitostně popátrat u jeho syna. 

Jinak GD má s Biogoldenem společného minimálně to, že to je jeden z jeho rodičů. V zimě jsem pro pár kolegů udělal anonymní degustaci a nebyl poznán rozdíl mezi Biogoldenem a odrůdou Sirius - opravdu jsou si chuťově velmi podobné. V obou odrůdách GD cítím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 47.93 (?), 10.10.2013 13:22

Dobrý den, vidím že pěstování jabloní rozumíte, měl bych dotaz trochu stranou - nemohli byste mi poradit, kde se dají sehnat bezvirózní jabloňové podnože, nejlépe M26 nebo J-TE-H? V malém množství, cca 5 ks. Pokud možno Praha a okolí. Děkuji za odpověď. Bohouš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?), 11.10.2013 9:57

Dobrý den pane Chvátal, nevím jestli jste oslovil mě ale nějaký tip bych měl.60% svých stromů jsem si vypěstoval sám.Rouby a podnože jsem objednával v Sempře Litoměřice k mé velké spokojenosti. Je to již pár let ale snad úroveň drží dál. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 47.93 (?), 11.10.2013 10:28

Dobrý den, děkuji moc za typ, určitě Sempru vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 76.213 (?), 10.10.2013 20:17

Zdravím

Odrudy Mc Intosh , Jonathan, Golden D.  by měly dostat pomníky za zásluhy v ovocnářství a chuťových vlastnostech.  Skládám jim hold a poklonu.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika