Příspěvky uživatele - bohous

Problémy s lískou, 7.8.2023
Chtěl jsem se podělit se zkušeností s pěstováním lísky. Mám 3 stromky lísky roubované na turecké - snad odrůdy Halský obrovský, Webbova bílá a Zelská. Po 5ti letech to vypadalo na dobrou úrodu, stromky byly obalené souplodími. Udělal jsem postřik... celý příspěvek >
Vypěstování broskve z pecky, 21.7.2023
Máte někdo zkušenost s vypěstováním ploché broskve z pecky? Je to vůbec možné? Díky za info.
Líska - scvrkávání souplodí, 16.7.2023 Obsahuje fotku
Tak se letos zase objevuje na lísce nějaká choroba - škůdec. Během 3 - 4 dnů se z krásných oříšků stanou hnědé scvrkliny. Že by horko a sucho? Nebo co jiného to může být, jak s tím bojovat? Díky za případnou reakci. Zdraví Bohouš.
Jaký škůdce na lísce, 16.7.2023 Obsahuje fotku
Tak se letos zase objevuje na lísce nějaká choroba - škůdec. Během 3 - 4 dnů se z krásných oříšků stanou hnědé scvrkliny. Že by horko a sucho? Nebo co jiného to může být, jak s tím bojovat? Díky za případnou reakci. Zdraví Bohouš.
Odrůda Admiral, 21.3.2023
Tak jsem tady před lety dost pomlouval Admirál a musím se mu omluvit. Je pravda, že je pěstitelsky dost náročný a to na řez a zejména na Ca postřiky. Ale chutí a skladovatelností na něj žádná jiná odrůda nemá. Mám jeden strom (17 let) s vícero... celý příspěvek >
Dukát, 21.3.2023
Letos jsme dojedli Dukáty teď v březnu. Mám všechna jablka uskladněna v zahradním domku, bedny obloženy polystyrenem 3cm a ještě přehozeny dekou. Už to tak praktikuji několik let, ale je pravda, že jsou slabé zimy. Dukáty byly tradičně skvělé,... celý příspěvek >
Rajčata na sušení, 27.2.2023
Zdravím pěstitele, máte někdo zkušenost se sušením odrůdy Herodes? Měla by být hodně dužnatá. Loni jsme sušili poprvé, co nám zbyly Start. Hodně se seschly, po nasáknutí olejem byly skvělé ale chtělo by to něco dužnatějšího.
Jaký škůdce na lísce, 9.8.2021
Díky za reakci, to bude ono. Je pravda, že letos je monilie úplně všude... Ale co s tím, stříkat Horizonem v květnu?  Bohouš.
Jaký škůdce na lísce, 9.8.2021 Obsahuje fotku
Před 3 lety se mi podařilo úspěšně roubovat několik lísek na podnož lísky turecké. Letos to vypadalo na první signální úrodu, ale něco souplodí ve stopce jakoby ukusuje. Může to způsobovat nosatec lískový? Nebo jiný škůdce? A jak s tím bojovat? Díky,... celý příspěvek >
Okousané listy, 25.6.2021 Obsahuje fotku
Mám podobný dotaz - něco mi spásá listy na vrbě - viz foto. Poradí někdo? Díky.
Odrůda Admiral, 24.11.2020
Já jsem měl jeden Admirál na M7 asi 4 roky, koupil jsem ho kvůli roubům. Krásně rostl, od druhého roku vždy měl násadu. Letos odhadem k 10 kg, ale nakonec jsem sklidil jen 3 pihovaté plody, jeden už shnil. Tak jsem ho zlikvidoval a nechal jen pár... celý příspěvek >
Protočení podhuštěných pneumatik na disku VARI, DSK317, 13.11.2020
Stalo se mi to několikrát, vždy zjara. Nejlepší je kolo skoro úplně vypustit a pak ručně pojíždět, třeba točit na místě ve správném směru, až se ventilek srovná. Pak hned nahustit a opakovat pro druhé kolo. Já mám Vari více jak 30 let a uvolnit plášť... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 26.8.2020
Naprosto souhlasím. Uvažuji o jeho likvidaci, kvůli hořké pihovitosti, kterou nedokážu potlačit a kvůli padání plodů s krátkou stopkou. Z rukávu plodů se postupně všechny navzájem vytlačí až zbyde jeden, ten nejvíce pihovatý. Nakonec spadne i ten. Už... celý příspěvek >
Velmi rané broskve, 11.7.2020
Dokážete někdo porovnat popisovaný Springcrest se starší Favoritou Moretini III? Co do odolností, doby zrání a chuti (i když ta je subjektivní).
Hibiscus moscheutos - Ibišek bahenní, nebo též americký ibišek (venkovní), 30.6.2020 Obsahuje fotku
Kořenáč nebude to pravé, my jej pěstujeme volně, už asi 12 let, zimuje zcela bez problémů. Poslední foto mám z r. 2012. Od té doby je každý rok bohatší. Stačí zjara seřezat, přiměřeně zalévat a hnojit. Až letos pokvete, nafotím jej. Bohouš
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika