Mc Intosh



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 209.8 (?)
9.10.2013 23:27

Pre milovníkov mac intoshovej chuti, ktorí zápasia s problémom chrastavitosti, by tu bola o niečo odolnejšia odroda- Novamac. Pestuje niekto tento kultivar a prezradí nám jeho chuť v porovnaní so Spartanom či pôvodným Mc Intoshom?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 12.10.2013 17:05

Mám radost z Vašeho nadšení pro chuť LOBA, pane Vlastimile. Stejně tak jako z nadšení pana Mikeše po ochutnání dovezených plodů Akane. Já bohužel mohu na chuť Loba a Mac Intoshe jen vzpomínat. Nějaký ten postřik za tuto "pohádkovou" chuť bych jistě překousl. Každotýdenní "sprchování" by jistě nebylo třeba a nějaký ten stroupek mi rozhodně nevadí. Výtečnému Lobu a Mac Intoshi zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 9.10.2013 22:09

Spartan má tužší slupku i dužninu než Mac Intosh, ale tím je pro mě a rodinu lepší. Ta ve slupce i dužnině jemná, až dost voňavá jablka jako je Mac Intosh při nakousnutí tak nekřupnou a nestříká z nich šťáva jako ze Spartana. Měl jsem ještě jedno jablko, které v únoru nahradilo Spartana, jedlo se až po něm - Empire. U Spartana mi vadilo to, že i v roce když byla u starších stromů menší násada nebyl větší. Ale to byly stromy na A-2, M-1. Mac Intosh byl pořád slušně velký. Možná jako vřeteno na něčem slabém si velikost plodů Spartan podrží po celou dobu pěstování (byl tu pěkný obrázek). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.143 (?), 9.10.2013 22:19

Děkuji Vám pane Ivane za konkrétní popis. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 209.8 (?), 9.10.2013 23:27

Pre milovníkov mac intoshovej chuti, ktorí zápasia s problémom chrastavitosti, by tu bola o niečo odolnejšia odroda- Novamac. Pestuje niekto tento kultivar a prezradí nám jeho chuť v porovnaní so Spartanom či pôvodným Mc Intoshom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 10.10.2013 8:53

Netroufám si hodnotit odrůdu Novamac po prvnáích dvou malých úrodách, ale plody byly drobné a chuti nepřesvědčivé. Ale ani klasický M.I. u nás příliš nejde, tak bych z toho nedělal závěry. Nevím, jestli se tvůrci názvu odrůdy nechtěli svézt na popularuitě M.I.  podobně jako třeba u Biogoldenu, který s Goldenem taky mnoho společného nemá.
   Z odolnějších odrůd podobných Intoshovi mi přijde zajímavá odrůda Liberty. Ani ta se ale nehonosí velkými plody, podobně jako Spartan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 10.10.2013 12:22

Kdysi otec mého známého sehnal a pěstoval odrůdu velice podobnou M.I.. Získal ji z výzkumu šlechtění (nevím jestli Holovousy, Střížovice nebo jiná instituce) - byla označena pouze číslem. Chuťově jako M.I., ale plody větší.Ten pán už nežije a strom kdo ví jestli. Zkusím příležitostně popátrat u jeho syna. 

Jinak GD má s Biogoldenem společného minimálně to, že to je jeden z jeho rodičů. V zimě jsem pro pár kolegů udělal anonymní degustaci a nebyl poznán rozdíl mezi Biogoldenem a odrůdou Sirius - opravdu jsou si chuťově velmi podobné. V obou odrůdách GD cítím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 47.93 (?), 10.10.2013 13:22

Dobrý den, vidím že pěstování jabloní rozumíte, měl bych dotaz trochu stranou - nemohli byste mi poradit, kde se dají sehnat bezvirózní jabloňové podnože, nejlépe M26 nebo J-TE-H? V malém množství, cca 5 ks. Pokud možno Praha a okolí. Děkuji za odpověď. Bohouš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.140 (?), 11.10.2013 9:57

Dobrý den pane Chvátal, nevím jestli jste oslovil mě ale nějaký tip bych měl.60% svých stromů jsem si vypěstoval sám.Rouby a podnože jsem objednával v Sempře Litoměřice k mé velké spokojenosti. Je to již pár let ale snad úroveň drží dál. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 47.93 (?), 11.10.2013 10:28

Dobrý den, děkuji moc za typ, určitě Sempru vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 76.213 (?), 10.10.2013 20:17

Zdravím

Odrudy Mc Intosh , Jonathan, Golden D.  by měly dostat pomníky za zásluhy v ovocnářství a chuťových vlastnostech.  Skládám jim hold a poklonu.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika