Matčino



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
3.10.2012 12:34, zobrazeno: 87157x

Pár zapomenutých plodů jsem utrhl ze starého stromu na návsi. Některé s vynikající chutí, jiné již přezrálé, sušší, moučnaté.
   Až teď vidím, že plody na obrázku kvůli špatnému vyfocení s bleskem nejsou tvarově ani barevně typické, čímž se omlouvám těm, kteří by je snad neznali.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 3.10.2012 15:21

Hmmmm Matčino... už se nemůžu dočkat až si příští týden na zahradě u maminy utrhnu heart. Pro mě to jsou nejlepší jablka heart. Až nás poveze domů stavíme se v jednom zahradnictví v Jaroměři, na stránkách píší že mají zákrsek na J-TE-E nebo čtvrtkmen na jaderničce... já se v ovoc. stromech vůbec nevyznám, co myslíte do Poděbrad 190m.n.m., půda lehká - žádný jíl, slunce skoro celý den?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 3.10.2012 20:54

Matčino bych Vám na slabě rostoucí podnoži J-TE-E příliš nedoporučoval, spíš zvolte podnož Jaderničku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 5.10.2012 20:47

Matčino neboli jinak i Nonetit, je kdysi opravdu oblibena odruda.Patři mezi vanočni jablka, jak piše pan Vysloužil pokud se nechaji přezrat tak moučnati.Take by jsem se přimlouval pro volbu čtvrkmenu na jaderničce, a pro pěstovani ve volnem tvaru coby soliter.V polabske nižině poděbradska se mu bude jistě dařit.Plody dozravaji nestejnoměrně a rady padaji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 5.10.2012 21:28

Mají ho ještě na A2... Moc jejich strategii nechápu. Uplně ignorují středně bujné podnože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 5.10.2012 21:47

Děkuji za rady, vezmu tedy ten čtvrtkmen na jaderničce... když budou mít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 5.10.2012 22:29

Víítku, to je problém všech dnes prodávaných "starých" odrůd. Pokud je někdo nabízí, tak z 90% na semenáči jako vysokokmen. Takže do malé zahrádky passé... Přitom táta měl na zahrádce tyhle odrůdy jako čtvrtkmeny na M4 sázené před padesáti lety... Nevím, proč je nedělají i jako nižší tvary, každý nemá možnost pěstovat vysokokmeny...            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 10.10.2012 19:51

Preji dobry vecer... matcino mam uz sklizene a par plodu jsem nechal na košt, kdyz se prochazim po svem minisadu... velice chutne jablko mirne nakysle a po dlouhe dobe bez postriku celkem vyslo.Zda se mi, ze je nachylne k strupovitosti. Letos jsem zvolil pouze jeden postrik a vse o.k. Nejsem zrovna velkopestitel jablek..s tema prozatim dvema stromy tu nemuzu moc hodnotit... ale muj druhy strom sampion..je stejne asi neprekonatelna odruda... velke plody, sladke a pravidelna uroda v dobre kvalite... Matcino sklizim, tak cca 50-70 kg ze stromu.Ale sampion... ten pod 100 kg nejde.Bavim se o ctvrt kmenech.Jediny problem u neho je, ze je treba delat probirku jiz v sestem mesici a potom lze sklizet cca ve dvou vlnach..ja se osobne neridim agroterminy, ale barvou jadrince.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.182 (?), 10.10.2012 20:34

To je divné, že Matčino máte mírně nakyslé... Fakt je to Matčino?            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.226 (?), 10.10.2012 20:51

A náchylné ke strupovitosti? To taky moc nesedí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika