Mantet



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?)
11.8.2014 20:48

Mantet - 2014 - štíhlé vřeteno 

Letos se objevilo pouze 14 květů.Sklizeno 5 jablíček.Zbytek se stal obětí monoliózy viz foto.V době dozrávání denně deště a vlhko jak v prádelně.Tomu neodolá žádná letnička. - Mičurin II (470 m)







Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.140 (?), 26.8.2013 13:42

Pane Pal'o abych nebyl takový alibista, jednu odrůdu na Vaši drátěnku bych přece zmínil.Je to odrůda Meteor (Megumi x Melrose).Megumi (Ralls Janet x Jonathan), Melrose (Jonathan x Red Delicious) to je slušná genetická výbava.Zřejmě logicky získává na degustacích jak v ČR tak SR přední příčky.Osobně jsem neochutnal ale uváděné vlastnosti ke střední náchylnosti ke strupovitosti, výborné chuti a délce skladování, odolnosti proti skládkovým chorobám ji řadí mezi kandidáty k úvaze.Plodnost pozdnější střední a pravidelná.Šťastnou ruku při volbě - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.253 (?), 26.8.2013 20:34

Pan Mičurin II Vám radí Meteor, ale já s ním nemám zrovna nejlepší zkušenosti.Přerouboval jsem jsem jím odrůdu Dublet na M4 asi před 10 lety.Pozdní nástup do plodnosti, čekal jsem 3 roky na první ukázku, nevyrovnané plody a strupovitostí trpí spíš více než středně.Letos u mně končí stejně jako Florina, která věkem velmi zdrobňuje a chutˇ není také nejlepší.Na jihu Moravy vypadá dobře po dvou úrodách spíš Andera, Benet a Andego než také Holovouský Meteor. Jižní Morava       Tonda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 145.77 (?), 26.8.2013 21:38

Ďakujem pane Vlastimile za dobrý tip! Kultivar Melrose som v minulosti pestoval, málo rodil, chuťovo málo výrazný, zrejme mu naša poloha nezapasovala. Stromček Megumi asi bežne nepredávajú, ale Meteor by na jeseň mohli mať. Čítal som chválu o jeho chuti a skladovateľnosti. Priznám sa však, že Jonatan nie je moja "šálka kávy", ako s obľubou decentne popisuje svoje gusto p.Vysloužil, viac mi zapasujú renetové jadrné chute alebo navinule voňajúce jablká s príjemnou arómou a vyváženosťou chuti. Skúsme teda zaloviť na nete a hľadať, čo nového vyšľachtili naši (vaši) výskumníci. Návrat k starým aromatickým sortám osvieženým prílivom rezistentných génov, ako sa už roky robí napr. pri šľachtení révy, by ma veru potešil. Ale to už by som chcel asi priveľa.wink Vážim si toho, že ste na mňa nezabudol. Teším sa na Vaše foto tohtoročnej úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 27.8.2013 8:47

V teplejší poloze, jakou máte, p. Paľo, by možná Meteor nezklamal. U mě to byl propadák. Jablka nedozrála byla strupatá, ani chuť to nespravila.
   Chutné žlutoplodé rezistenty byly jmenované (Luna, Orion, Sirius, Opál). Sám jsem zvědavý na první úrodu nových rezistentů - Admirál, Karneval, Merkur.  Znám je zatím jen z degustací, ale veřím, že se osvědčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 234.230 (?), 27.8.2013 20:37

Ako som už, pane Miloši, spomínal, žltoplodé rezistenty Orion, Sirius, Luna pestujem. Rád by som teraz vysadil niečo "z iného súdka" šľachtenia odrôd. Karneval má údajne kyslejšiu chuť, Admirál mám navrúbľovaný. Hľadám niečo chuťovo korenisté (typ koxovky) alebo aspoň sladko navinulé a súčasne aromatické. Chuťovo nevýrazné odrody človeka časom prestávajú lákať. Vzhľadom k spôsobu pestovania je bohužiaľ dôležitá aj rodivosť na krátkom dreve. Verím, že do októbra spoločne na fóre niečo vymyslíme. Nad Merkurom popremýšľam. Ďakujem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 11.8.2014 20:48

Mantet - 2014 - štíhlé vřeteno 

Letos se objevilo pouze 14 květů.Sklizeno 5 jablíček.Zbytek se stal obětí monoliózy viz foto.V době dozrávání denně deště a vlhko jak v prádelně.Tomu neodolá žádná letnička. - Mičurin II (470 m)







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.8.2014 22:03

Rozdílky v napadení monilií vidím veliké. A nejen u jablek. Mantet je postižený velmi, Krasava taky, Discovery málo. Odrůda, která odolává téměř dokonale je Jakob Fischer. Má ale jiné nectnosti. Je to kyselá obluda. Plody jsou obrovské, když je otrhám, jsou několik dní pořád kyselé, nedají se jíst. Nechám je na stromě a za pár dní jsou skoro všechny na zemi. Kousnu do spadeného plodu - a jde to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 12.8.2014 0:51

Při postřiku Opálu a meruněk mi zbylo v rosiči právě tolik Horizonu, že jsem jedno ze dvou vřeten ošetřil. Tak jsem měl ten jeden Mantet čistý, ale druhý dopadl bídně jak u Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 9.8.2015 20:53

Mantet - 2015 - štíhlé vřeteno - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 1.8.2017 15:32

Zdravíčko 

MANTET - 2017 - štíhlé vřeteno - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika