Mantet



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 81.144 (?) 
25.7.2022 13:14
Pane Mičurine mě už celý košík stačil opadat z mladého stromku na zem. Některá i pěkně vybarvená, ale právě ta byla červivá. Stříkal jsem strom jen jednou a tak je asi 1/4 úrody napadená. Jo jak se to nevezme něčím systémovým ještě 14 dnů před sklizní, aby se dodržela ochranná lhůta, bez prostorového izolátu se těžko ubráníte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 25.7.2022 16:03

Pár už mě jich také spadlo ale červivostí to nebylo.Byla zdravá.Jiné však byly poškozeny ptactvem.Při letmé prohlídce jsem červivost nezaznamenal.Ošetření proti 2.generaci plánuji začátkem srpna.Používám Madex kde je ochranná lhůta nula.Tudíž bez obav.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 25.7.2022 16:37
Zajímavý přípravek ten Madex, neznám ho, díval jsem se. Na agromanualu byla OL 3 dny, jinde 0, to zase nehraje takovou roli. I když balení výjde opravdu na ošetření dost velké plochy, cenově asi bude patřit k dražším přípravkům. Zatím bych ho na těch několik jabloní které mám aktualně v plodnosti nevyužil. Je škoda, že má použití pouze pro obaleče. Dík za info pane Mičurine.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 25.7.2022 21:13

Pane 81.144 Madex používám snad 10 nebo 12 let.Má srovnatelnou účinnost jako klasické insekticidy.Používám na 2.generaci obaleče ve dvou ošetřeních v rozmezí 7÷10 dnů dle počasí.Postřik je náchylný na sluneční svit a při ošetření je dobré část postřiku aplikovat na spodní stranu listů.Pořízovací cena není zrovna lidová ale pokud postřikovou látku skladujete v mrazáku je použitelná 6÷8 let.Kdysi jsem odebíral z Biocontu 5 ml ampule.Pro nezájem tuto službu zrušili a dnes je k sehnání pouze v balení 100 ml pokud máte štěstí že je někdo prodává.Co se týče doby použitelnosti a skladování konzultoval jsem s Biocontem a jejich doporučení sedí.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 25.7.2022 22:28
Děkuji za upřesnění pane Mičurine ohledně té použitelnosti a skladování v mrazáku. Cenu za 100 ml jsem viděl. Určitě máte přípravek v mrazáku rozdělený v menších ampulích aby nebylo potřeba rozmrazovat celou dávku? Zdravím z Chřibů od hradu Buchlova.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 25.7.2022 23:33

Pozdrav do Chřibů.Není třeba rozdělit Madex na menší dávky.I v mrazáku zůstává konzistence přípravku tekutá.Nechám asi 15 minut odrazit, protřepu a odliju požadované množství pro aplikaci do ampulky kterou mám z dřívější doby a 100 ml lahvičku s přípravkem opět dám hned do mrazáku.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 29.7.2022 22:48

Dnešní výsledek postupného česání odrůdy Mantet.Je zjevné výraznější vybarvení jablíček.Zůstala asi třetina jablek na stromě.V této době jsem ve většině let teprve čekal na vyzrání.Letos vzhledem teplotním poměrům pomalu končím.Je to kvapík.Chuť je naštěstí i přes překotné vyzrávání mezi jinými letničkami tradičně nadstandartní.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 29.7.2022 23:24
Já už mám Mantet v Chřibech dnes téměř očesaný a jablíčka pár dnů zaležená ve sklípku mají opravdu vyníkající chutě. Už se těším až bude i Borovinka. Sice Mantet není popisován jako moštové jablko, ale z těchto dvou jabloní by se dalo udělat zajímavé cuvée. Stařičký strom na kterém je chřadnoucí letní průsvitné půjde vykácet a nahradí ho merunka z Dambořického semenáče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 6.8.2022 12:01
Vynesl jsem jablka z lonské sklizně, která ještě byla ve sklepě. A opravdu si pochutnávám na zaleželých Mantet a Borovinky už se také dají. Opravdu jsem z jeho ochutnávky po mnoha letech nadšen. A i když moc nestříkám, a jak už jsem psal červíky jsem nějaké měl, jsem rád, že se mi podařilo stromek dobře ošetřit proti strupovitosti a padlí, ale těch postřiků také mnoho nebylo jen dva. Snad to tak tak zůstane i do budoucnosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 1.8.2023 12:55

Letošní Mantet má trochu zpoždění.Tak zatím jenom pohled na současný stav.Postupné dozrávání se již hlásí a za pár dní bude průběžná sklizeň. Každý rok je příjemné začínat jabloňovou sezónu velice kvalitní odrůdou.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Mantet
Mantet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika