Mantet



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?) 
10.8.2015 21:08

Klobouk dolů před vašími pěstitelskými výsledky, pane Vlastimile. V letošním horkém a suchém létě je to obdivuhodné. Máte dostatek vody na závlahu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.140 (?), 11.8.2015 10:26

Pane Jiří II, doplňkovou závlahu dělám každý rok podle vláhového stavu (vlastní studna+tlakové čerpadlo).Zvláště po odkvětu při tvorbě a narůstání plůdků je při deficitu nezbytnost.Spojeno s probírkou plůdků (letos vysoká násada) přináší výsledky.Letos intenzivně zavlažuji od začátku června.Do dnešního dne asi 11 závlah vzhledem k tropickým teplotám a 2,5 měsíce takřka beze srážek.V okolních zahradách je bez závlahy pohroma.Tak zbídačené stromy jsem snad ještě neviděl.Zajímavost: Letos jsem poprvé viděl na své zahradě úžeh slupky jablek z intenzivního svitu. Do letoška pouze v literatuře. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 2.8.2017 7:52

Zdravím pán Polehla. Vitajte späť. Mantet máte krásny, ja sa chcem ale spýtať na Vaše hrušky. Ako je to v tejto sezóne s Jeanne d´Arc - budú plody? Táto odroda ma zaujíma.  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 3.8.2017 9:23

S takovými Mantety se rovnat nemůžu. Ty moje jsou z polokmenu, bez zálivky, bez postřiků. Strupovitost letos řádí. Ale spoustu jablek letos spořádají vnoučata ve formě ovocných přesnídávek, tak mě ta absence chemie až tolik nemrzí.

Mantet
Mantet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.8.2017 12:40

Mantetu se chutí jen tak něco nevyrovná, ale citlivost k chorobám (nejen strupovitost, ale i monilie) je příliš velká a tedy nároky na chemii taky. 
    Ale lze to i bez chemie. Ametyst, Discovery jsou taky dobré, navíc mají násobně delší konzumní zralost.

Ametyst
Ametyst
Discovery
Discovery
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 8.7.2018 16:07

Mantet - 2018 - štíhlé vřeteno

Obvykle sklízím první plody Mantet kolem 5÷10 srpna.Letos to vypadá už na červenec.Na snímcích se jablíčka už začínají vybarvovat a nabývat na velikosti.

Mantetu zdar -Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.38 (?), 8.7.2018 20:06

Mantet nemám, ale zralé jsou u nás plody Quinte, už si vykrajuju Průsvitné, Discovery. Tím mi skončil jablečný půst (poslední jablka ze sklepa jsme snědli začátkem května a jiná prakticky nejím). Těším se na Helios a něco ze Střížovic. Letos má první plody Marie Skálová, tak jsem zvědavý jaká bude. Zkusím jí za týden nafotit a šoupnout sem. Jestli mi jí někdo na roubech ze stromu za zahradou neotrhá... I dalším letňákům zdar Ivan, (420 m)  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 15.7.2018 21:14

Mantet - 2018 - štíhlé vřeteno

Chuťová jednička v kategorii letních jablek.Ukázka těsně před postupnou sklizní.Letos se koná asi o 14 dnů dříve.

Po loňské vysoké násadě a probírce se očekávaná alternace nekonala.Letos opět vysoká násada a opětovná silná regulace plodů.Jsem zvědav zda jsem alternaci prolomil při konečném zapěstování štíhlého vřetene.To však ukáže až příští rok.Pro svůj chuťový význam trošku obsáhlejší foto dokumantace.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 21.7.2018 14:23

Tak jako každý rok, máme dnes s přáteli žranicu v přírodě.Připravil jsem pro ně překvapení v podobě jablek Mantet viz.foto.Špičková akce starých přátel se špičkovým ovocem.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 21.7.2018 21:10

Domníval jsem se, že mám rovněž odrůdu Mantet.Moje odrůda také právě teď dozrává, liší se však od zobrazených snímků tím, že má nafialovělý závoj, který u vašich Mantetů postrádám.Je to chuťovka a nevím dodnes, jak ji nazvat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika