Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?)
24.3.2013 19:00

Koupil jsem si v Hypáči Granny Smith - jedno jablko. Docela mně chutnalo. U nás ale bohužel moc nevyzraje, škoda. Jen pro zajímavost, to jedno jabko stálo 12,- Kč.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 23.2.2016 11:47

Loni jsem měla první velkou úrodu z poměrně mladých stromů a ve sklepě tak vedle Idaredů (které se letos hodně kazí) a jiných starých odrůd mám ještě i Rajku a Rubinolu. Rubinola už začíná vadnout, Rajka stále pěkná. 

Překvapením byla Primadela, kterou jsme zkonzumovali minulý týden. Křehká, chutná - mamka prohlásila, že lepší jablko snad nejedla, a to mají letitý strom Matčina, na které nedá dopustit a měli strom Čisteckého. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.70 (?), 21.3.2013 18:29

Také sem tam příležitostně koštnu kalvádos i slivovičku z vlastní produkce. V tomto sichravém (dneska déšť se sněhem) počasí to není špatné si na chvíli sednout a pozřít tu prevenci. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.86 (?), 21.3.2013 19:13

Zdravím

Jsem velice rád, že se na tomto názoru většinou v klidu a míru shodujeme a všichni sbíráme síly na boj s bacily a plevelem se škudci na jaro.kterému se letos moc nechce. Tak na ZDRAVI a i do čaje je to dobré.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 24.3.2013 18:54

Koupil jsem na podzim nějaké ty Glostříky, ale do jejich konzumace jsem se pustil až teď. Nevzpomínám si bohužel odkud pocházejí. Překvapila mě u nich poměrně výrazná "redovská" (Red Delicious) příchuť a nasládlá chuť. Nejspíš pocházejí z nějakých velmi příznivých poloh. Mají opravdu velmi dobrý šmak, ale abych řekl pravdu tak mám rád i ty navinulejší. Plesnivějcí jádřinec vem čert. Po letech jsem zase ochutnal Zvonkové a taky mi moc chutná. Plody mají příjemnou osvěžující chuť. Příště jich koupím více. Je to velmi solidní stará odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 24.3.2013 18:59

Já jsem už bez jablek frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 24.3.2013 19:00

Koupil jsem si v Hypáči Granny Smith - jedno jablko. Docela mně chutnalo. U nás ale bohužel moc nevyzraje, škoda. Jen pro zajímavost, to jedno jabko stálo 12,- Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.42 (?), 25.3.2013 18:22

Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem.

Co se týká jablek, myslím že momentálně je nejchutnější Orion. Goldstar taky není k zahození, musí mít při pěstování dobrou polohu a vyzrát. Velice mě negativně překvapil Jonagold Marnika, který zčásti začal moučnatět již koncem prosince. Teď začíná Sirius a Shalimar. Chuťově příbuzná k Ontariu je Zuzana, ale velmi dobře vyzrálému Ontariu nemůže konkurovat. Ze starších odrůd je výborná Landsberská reneta, která v dobrém sklepě vydrží do konce ledna-(pokud ji nezkonzumujete dřív). Z podzimních jablek jednoznačně Gravenštajn. Chuťvě vynikající a vydrží skoro až do půli ledna. Jinak jednoznačně preferuji sorty s vysokou rezistencí. Nač mě je jablko, na které musím použít tuny chemie. To je potom jedovatější než které dostala Sněhurka od macechy. Ta aspoň natáhla ráfky hned, kdežto nikdo z nás neví co sním použitá chemie na ochranu proti houbovým chorobám udělá.

Co se týče kořalky-může být jak kalvados tak i slivovice výborrnou pálenkou. ale zdaleka nedostižitelný mok je pouze hruškovice z Klapovky, nebo Williamky červené a vůbec nejlepší je z Hardyho máslovky dobře vyzrálé.(proto ji budu letos vysazovat v hojném počtu na MA).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 25.3.2013 18:27

Když já udržím do jara pěkný jen Idared. Topaz nemá šanci, zblajzneme ho dřív, je to lahůdka.

A stříkám fest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 25.3.2013 18:45

Velice mě negativně překvapil Jonagold Marnika

možná že jste ho nechal dlouho na stromě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.10 (?), 1.4.2013 13:53

Topaz chutí výborne, ale tiež Karmina, ktorá nie je nejak moc výrazná v chuti čo znamená, že nie je sladká ani kyslá no svojou bielou dužinou vás láka na zahryznutie, má dostatok šťavy a základ je, že neni múčnatá.

Karmina
Karmina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika