kdy postřik proti přezimujícim škůdcum



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 121.238 (?) 
14.3.2011 8:30

Chcem oprášiť túto 3 r starú tému. Vo vlákne sa dosť spochybňuje význam postreku proti prezimujúcim škodcom. Vraj škodci prídu aj tak zo susedných záhrad... Aké máte názory vy? Má to význam? A kedy je to pravé obdobie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 155.121 (?), 14.3.2011 12:33

Zimní postřik vůbec neřeší hlavní choroby a škůdce jabloní - padlí, strupovitost a obaleče. Vůbec ho nepoužívám, stříkám cíleně ve vegetaci. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.75 (?), 14.3.2011 17:23

Před květem stříkám proti žravým višeň Favorit. V Brandýse n/L, což je moje poloha, ožírají jak květy tak listy této višně. Na jiné nejdou. Je to těžko k uvěření, ale od té doby co stříkám Favorit, mám na ní i dobrou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.3.2011 21:43

Proti přezimujícm škůdcům používám Oleoekol a stříkám téměř pravidelně ve fázi rašení až myšího ouška a teploty jsou vyšší než 12°C. Výborně působí na vajíčka svilušek a mšic, které mne dost trápí a také působí na housenky obalečů. Kde se vyskytují štítenky či puklice, tak to je jedna z nemnoha možností jejich hubení. Vytvořený olejový film je spolehlivě zadusí.

Proti květopasu, ale toto účinkuje nedostatečně. Je nutné samostatné ošetření v době zeleného poupěte a jak zde již bylo uvedeno, denní teploty jsou nad 17°. I toto ošetření provádím, a to nejen kvůli květopasovi. Samozřejmě při extenzivněšímu způsobu pěstování a na základě zkušeností minulých let, je možné tato ošetření vynechat.

Nedokáži si ale představit, že bych nestříkal proti pilatce a obalečům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 15.3.2011 8:05

Postřik proti pilatce a obalečům na červce (S.Chosé) moc neplatí.Občas provedu u jabloní olejovité koncentrovanější ošetření. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 15.3.2011 8:34
No oleoekol je jasny, ale letos začínam včelařit a střikat musim taky proti obaleči a pilatce ale jaky použít insecticid? Jedna možnost je stříkat ráno než vyletí či pozdeji večer... ale jak pak třeba po odkvetu to tam letaji taky... mate nejaky postřik co včely neohrozí? sice mam trochu přehled o přípravcích, ale dokud jsem nemel včely tak me to tak nedocházelo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.3.2011 10:44

Většina dostupných insekticidů, včetně systémových, je pro včely relativně neškodná. Nelze ovšem vyloučit stopy přípravků v medu. Záleží, co je pro Vás prioritou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 15.3.2011 11:26

Pro AB. Váš příspěvek jsem dobře nepochopil.

Julius Novosad. V malospořebitelském balení zase až tak moc na výběr není. Pokud použijete na konci kvetení třeba Reldan, ten je pro včely škodlivý, ale je účinnější než Calypso a Mospilan. Nejlépe je ošetřovat brzy ráno, kdy včely nelétají. Je pro ně škodlivý jen při jejich přímém zasažení postřikovou kapalinou. Navíc po provedené aplikaci má pro včely repelentní účinek a ty potom ošetřené květy nenavštěvují.

Potom jsou ty už uvedené neonikotinidy. Ty mají označení " Pro včely přijatelné riziko". Staré označení " Přípravek pro včely relativně neškodný " už se nesmí užívat.

Problém je, že na oba škůdce je třeba ošetření opakovat a každý z přípravků má omezení z hlediska opakovaného používání v jedné sezoně (rezistence).

Řešením je použití larvicidních přípravků a těch, které se používají v balení pro velkopěstitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 15.3.2011 15:52

Panu Vinšálkovi pro upřesnění:  Byly doby, kdy jsem umýval stromy pravidelně zimními postřiky a hned na to na konci květu nevyhnutně proti pilatce.Zimní postřik jsem v poslední době ale vynechal, což se projevilo(ne hned) nástupem červce, kterého se chci zbavit koncentrovanějším zimním postřikem (občas, ne pravidelně).Bez chemie se dnes, bohužel,nikdo neobejdeme.A rád bych- už kvůli těm včelám.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 15.3.2011 17:58

Ano, tomu rozumím a souhlas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika