kácení ovocných alejí



Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.89 (?)
9.3.2009 19:51

Jak jedu předjarní krajinou, vidím hlavně ořezané větve jabloní a kmeny topolů. Většinou neprotestuju.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
            
host - 3.83 (?), 28.2.2009 20:08

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 89.109 (?), 1.3.2009 18:57

Obávám se, že vykácení alejí nestačí. Chtělo by to ještě zavřít hospody, bary, diskotéky atd.a pak by možná(?) těch havárií ubylo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.50 (?), 10.3.2009 18:24

nemá cenu srovnávat 70 a 100, resp. 140. Mimo obec je povolená max. 90, navíc mnoho silnic pro svůj profil neumožní 90 km/h ani v případě, když nebudou v kilometrovém okruhu stromy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 3.3.2009 15:42

Dnes jsem poslouchal rádio; mluvili o kácení alejí a upozornili na to, že sdružení ARNIKA se angažuje na jejich záchranu, mimo jiné i peticí za úpravu zákona na ochranu přírody a krajiny. Už jsem podepsal.

Najděte si jejich internetové stránky, je toho tam daleko více, i s podrobnostmi, konkrétními případy atd.atd. Ještě jsem to všechno neprostudoval.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.27 (?), 5.3.2009 0:43

No já nevím. já jsem se před pár dny šel projít, kromě jiného taky kolem starých alejí u cesty a skoro bych byl pro to většinu těch stromů vykácet.  To jsou vesměs stromy ještě před příkopy, takových 20 - 30 centimetrů od asfaltu, každý rok jsou ty stromy zasypány závějemi štěrku, každý rok dostávají z první ruky ochutnat soli z posypů a návdavkem skoro každý takový strom je potlučen radlicí, kterou v zimě odhrnovali sníh. Ty stromy tam prostě nemají šanci vydržet nějakou delší dobu. Jen málokde terén kolem cesty umožnil ty ovocné stromy sázet do náspu až za příkop, kde by mohly dlouhodobě vegetovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 5.3.2009 7:30

To, co je před příkopem, bohužel opravdu nemá dobré podmínky a "je nebezpečné". Takové stromy se bohužel asi nezachrání. Ale ty stromy, co rostou dále od krajnice, nejlépe za příkopem, by se měly kácet hodně uvážlivě - a sázet nové! Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 9.3.2009 19:39

tak jsem to četl o ARNICE..pochopil jsem jen: necháme schniláče ať zase někomu spadnou na palici, nic o sázení nových stromů tam není!! Asi na ně nemají čas, páč musí tisknout letáky, nebo se jít připoutat na Šumavu ke kůrovci a utrácet peníze které jdou z našich daní na jejich polokraviny... to bych asi nepodepsal i když přírodu miluju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.89 (?), 9.3.2009 19:51

Jak jedu předjarní krajinou, vidím hlavně ořezané větve jabloní a kmeny topolů. Většinou neprotestuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 9.3.2009 20:06

Teď je to krásně vidět, silničáři se naučili hospodařit a staré ovocné aleje jsou s citem prořezávany. Alespoň u nás na Ostravsku (Frýdeckomístecku) u klasických okrsek, jinač řečeno silnic třetí třídy...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 10.3.2009 12:51

Že bychom každý četli něco jiného?

Já tam vidím především důraz na péči o stromy (k níž patří i to, že když strom někoho ohrožuje, tak bude skácen - pokud není jiné řešení) a odstranění střetu zájmů v případě, že strom, který roste na obecním pozemku, si obec může kdykoli skácet a nikdo na ně nemůže.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika