Jablka v červnu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?) 
13.6.2016 14:28

Mě se to netýká, dodržuji v červnu bezjablečné období. Ale v obchodech v tuto dobu bývají k prodeji i jablka z jižní polokoule - Chile, N. Zéland, aj. Ty by měly být v optimální zralosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 13.6.2016 14:59

Narazil jsem teď v obchodě na jednu belgickou klubovku - Primo, trochu podobnou Glosteru. Neochutnal jste někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.217 (?), 13.6.2016 23:48

Primo - jedná se o mutaci Jonagoldu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 14.6.2016 22:53

Prezentace supermarketových odrůd v červnu. Vítězem je ideálně jablečně sladkokyselý BRAEBURN. Plody ležící delší dobu v regálech mohou být už moučnaté (pan PP). Takové znaky mají i některá Camea.










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 15.6.2016 16:23

Takže suma sumárum. Jablka v červnu jsou výborná věc, zvláště pokud byla před tím vítaná přestávka v konzumaci. Obstojí i v konkurenci s jiným právě dozrávajícím ovocem. Pro Braeburny nejezdit do Pelhřimova a do Chomutova, ale naopak třeba do Židlochovic, nebo k pánovi do Lidlu na Slovensko. smiley Dobrou chuť a vďaka za nápad nabízet i v červnu kvalitní plody jablek. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.2 (?), 15.6.2016 20:20

Zrovna dojídám poslední loňská žlutá jablka.Nějaká neznámá celožlutá odrůda, koupená jako Gala... takže tu máme falešnou Galu.Už jsem ji reklamoval, ale jelikož jsem stromek kupoval už dávno na e-shopu Jukka, kde se později oddělila odštěpenecká frakce Prodej stromku, proto mi reklamaci neuznali.Nu což ono to vlastně vypadá, že ta falešná odrůda bude nakonec kvalitnější, než původní objednaná.Sklízel jsem ji spolu se Siriusem, a obě tak nějak vydržely do června.Obě odrůdy celožluté, ale ta neznámá odrůda má o poznání větší plody.

Letošním vítězem co do kvality jarního skladování se staly jablka odrůdy Angold.Vydržel svěží do dubna, než jsme ho snědli.Chutově velmi kvalitní s chruplavou dužinou.Slupka neseschlá, napnutá,čerstvá.Velmi milé překvapení.

Jinak ještě konzumuji loňská letní jablka v podobě kvalitního moštu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 15.6.2016 21:28

Petře, nevadí, právě jsem nakoupil a konzumuji tvrdé, šťavnaté a moc dobré Topazy laugh.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 16.6.2016 7:37

Na Topazy jsem taky někde narazil, myslím, že v Globusu. Ta Gala mě trošku mate. Je možné, že mohou být Galy tak navinulé? Mohou mít v tuhle dobu tak špičkově svěží navinule sladkou chuť? Tvar plodu i červené žíhaní by sedělo, ale ta chuť je třeba u těch posledních zase bez kyselin. Počítám, že by se mohly ještě "rozležet" a dojít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 16.6.2016 9:22

Petře u spousty odrůd na uskladnění hraje roli to, kdy byly sklízeny a jak byly uloženy. Nesklízí se podle chuti, ale často podle toho, jaký je v plodu poměr škrobů a jednodušších cukrů. Když dáte "milovníkům" zelených Goldenů ze skladů (sklízené v Itálii možná už koncem srpna) vyzrálé plody sklízené až v solidní barvě a chuti, nebo až jablko konzumně vyzrálé. budou se ošklíbat. A tak i Gala může být ze sklizně na začátku září jiná než z pozdnější sklizně. No a když někdo hůře prodává a jedna firma dá na trh "časný sběr" a druhá ten "pozdní", který měl být vyskladněný už někdy v únoru (náš řetězec po takovém jablku nabízenému pod cenou rád skočí), je to velký rozdíl. Některé odrůdy jsou lepší z klasického uskladnění, jiné z ULO. Šoupnu sem pro informaci hodnocení z letošní květnové degustace v Hořicích (25. 5.), bohužel to neumím převést na JPG nebo PGN, tak jen jména od 1. místa - King Jonagold ULO, Meteor, Admirál, Meteor ULO, HL 1651 ULO, Braeburn Lochbuie, Rubinstep ULO, Rucla ULO, HL 200, Rubelit, HL 1685, HL 53 ULO, Red Bohemia, HL 2350 ULO, HL 350, Benet, Sirius, HL 1834 ULO, HL 1132, HL 2010, Andera, Angold, B 11 ULO, Zuzana, Lady Silvia ULO, Frosta ULO, HL 345 ULO, Lady Silvia, Opál, Zuzana ULO, Idared, Melrose, HL 256, HL 851, HL 1251 ULO, Red Topaz, Fuji BC 2, HL 1339, Caudle (Cameo), HL 298, Red Cap, Citrónové zimní, HL 1634, Jomured, Smiřické vzácné, Golden Luwa, Zvonkové, Granny Smith, 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.141 (?), 16.6.2016 13:17
Přibližně v dubnu jsem sledoval na STV2 dokument o praktikách velkopěstitelů.Důraz byl kladen na uskladnění.Samozřejmě podtržené jablka, ovšem největší problém nastává po naskladnění.Hermeticky uzavřou sklady a zaplyňují nějakým sajrajtem.Není známo jeho složení a vše se děje neoficiálně.Pěstitelé pouze naznačovali, že to možná někdo dělá ale oni ne.Je to prostě tabu a ani dotazy dokumentaristů na příslušné národní instituce hygieny a zdraví složení neobjasnily natož aby některé vůbec reagovaly.Prostě utajené svinstvo.Sice plynem plody uzavřou aby vypadaly čerstvé ovšem na úkor chuti a zřejmě s přítomností neznámých reziduí. Německý dokument se zaměřil na jižní ameriku a evropu, kde se tyto svinsta v tichosti dějí také.A pak si kupte jablko v marketech a posuzujte jejich chuť.Objektivně nemožné - Mičurin II (470m)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika