Granny Smith



Bretislav - (38) - 197.113 (?)
17.8.2011 20:33

Myslíte, že by bylo možné dočkat se těchto božských plodů na uherskohradistku (ten region pod zlínskem - jih střední Moravy). Rád bych si tuto chutnou jablůňku vysadil i u nás, ale takovou pěknou 'zastávku' bych nikdy nedokázal postavit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 31.7.2017 15:59

ale briskné príkre odsúdenie ako ho formuloval pán PP vyplýva skôr z neznalosti špecifík tejto odrody

Já jsem rád, že zde pan PP prezentuje svoje uvolněné názory, i když Granny Smith pěstovat v jeho poloze ani nemůže. Jak si má taky on nebo ostatní, co kupují Granny Smith v obchodech udělat nějaký jiný názor? Je ale zvláštní, že tyto nedobré Granny Smithy stále obchody nabízejí. Zřejmě proto, že je lidé stále kupují, že. Stejně je to i s jinými odrůdami, jako Pink Lady nebo Braeburn, které tak silně nedoporučoval v našich podmínkách pěstovat pan Miloš Vysloužil a vedl tady obzvláště vzrušenou debatu o tomto tématu s panem Polehlou. Ovšem panu Hlavatému to rozmlouvat nebude, to je jasné. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 31.7.2017 21:40

Ľudia dnes už nepoznajú ako má chutiť ovocie, odmala sú chovaní na tých marketových sajrajtoch a ani im nepríde, že by to malo chutiť nejako inak. Preto sa ani nečudujem, že dopyt je dostatočný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.113 (?), 1.8.2017 9:46

Je to zvláštní. Existují stovky odrůd jabloní, mnohé mají zajímavý vzhled, úžasnou chuť, rozličné pěstitelské požadavky. V minulosti prožily svá slavná období, některé na rozšíření teprve čekají. Většinu takových odrůd lze s úspěchem vyzkoušet u nás. Namátkou - kalvily, koksovky, jonatány, berlepše, plno deliciusů, jejich kombinací, mutací, kříženců... Stále mi nejde na rozum, že tolik lidí se zajímá a chce pěstovat odrůdu, kterou u nás kloudně vypěstovat nelze, a pokud ano,  chuťově je spíš podprůměrná. Zákony obchodu a marketingu holt nemají logiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 1.8.2017 13:15

Stále mi nejde na rozum, že tolik lidí se zajímá a chce pěstovat odrůdu, kterou u nás kloudně vypěstovat nelze, a pokud ano,  chuťově je spíš podprůměrná. Zákony obchodu a marketingu holt nemají logiku.

Ať mně pan Mikeš promine, ale podle mě i ty české Braeburny jsou jen průměr. Malá velikost těch českých mi vůbec nevadí, ale za těmi z JAR (pravděpodobně) v chuti hodně zaostávají. Bohužel už jsem tak dobré Braeburny v obchodech pár let neviděl. Byly také jen sladkokyselé, ale jaksi mnohem vyšší level. Nadupané cukry s jemnými kyselinkami. Taková ta nevídaná dokonalost "obyčejné" sladkokyselé chuti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 1.8.2017 14:27

Myslím, že jsem tu nepsal o Braeburnech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 17.8.2011 20:33

Myslíte, že by bylo možné dočkat se těchto božských plodů na uherskohradistku (ten region pod zlínskem - jih střední Moravy). Rád bych si tuto chutnou jablůňku vysadil i u nás, ale takovou pěknou 'zastávku' bych nikdy nedokázal postavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.103 (?), 17.8.2011 23:21
Já myslím, že keď dozrieva na Považí, tak na Uherskohradišťsku by sa Granny Smith darilo tiež. Čím má teplejšie podmienky, tým je vraj chutnejšia. Skleníček či poloskleníček istotne zvýši kvalitu plodov. S opelením by som si nerobil starosti. Úrodnosť však nečakajte takú ako napr. pri Idaredu alebo Pinovej. Píšu o nej, že je iba priemerná. Človeka skôr poteší kvalita vlastnoručne dopestovaného ovocia... Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 17.8.2011 22:18
Pane Rosťo zřejmě došlo z mé strany k hlubokému nepochopení ale některé tvrdé výrazy mě trochu nadzvedly.Mrzí mě to.Z Vašeho druhého příspěvku usuzuji, že dovedete ocenit cizí práci a toho si velice vážím i když v mém případu za cenu nemalých nákladů.Jsem už takový blázen do jablek a lákají mě výzvy zkusit i nedoporučované.Tak jestli dovolíte, všechno dobré a přeji Vám plný sklípek voňavých jablíček - Mičurin II. PS: časem zveřejním foto jak se těm krasavicím daří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.222 (?), 22.8.2011 1:37

Pane Polehla, jsem rád, že se to vysvětlilo. Jsem od Ostravy. Tady si na nic nehrajem a ani pro ty nejostřejší výrazy nechodíme daleko. Nikdo se nad tím moc nepohoršuje a ani to nebývá myšleno zle, jak by se přespolnímu mohlo zdát. Tím to asi celé vzniklo.  Nelze zevšeobecňovat, ale je nám to vlastnější, než pochlebování s falešným úsměvem a za zády pomluvy. Na jaře, když mi téměř vše pomrzlo, víte kolik lítalo na zahradě neslušných výrazů? Mnoho! Určitě více, než v jiných regiónech, ale nic to neznamená.

Ať se Vám všechno daří a v budce se to pěkně zelení.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.8.2011 7:06

Dovolím si zopakovat svůj dotaz na opylovače, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika