Golden Delicious



host - 130.27 (?)
31.3.2016 22:17
Rozdíl je ve velikosti, ale když ochutnáte, tak bych za svoje gd nic nevyměnil, v Itálii je to tolikrát stříkáno, že kdyby to člověk věděl, tak to do huby nebere a sami pěstitelé říkají, já stříkám a biopěstitelé stříkají v noci :D jsou přešlechtěná, na pohled pěkná, ale chuť je nulová
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.64 (?), 24.10.2016 22:11
"...kažký kdo má do..." : Ešteže sa Vám tam nevloudil preklep na "každá", to by bolo zaujímavé...:-). Ale ten Reinders by som obhajoval, ten sa trochu líši aj tvarom a hladkosťou šupky. Ružové líčko závisí od lokality, bol som mimoriadne príjemne prekvapený aké nádherné jablká dokážu v slovenských podmienkach vypestovať veľkoproducenti (Veselé, Dun.Lužná, Čachtice, Dvory n.Žitavou a ďalšie), a to aj odrody na podmienky náročnejšie (G.D., Gala, Fuji, Granny Smith). Zaujímavý by mohol byť ten Goldrush. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.2 (?), 31.3.2016 21:22

Jaký Golden,

v hypermarketu jsem viděl jablka Golden z ČR (16) Kč a vedle z Itálie (30Kč). Ten z itálie je 2x větší.

Kde se dá sehnat stromek toho Goldenu z itálie? Má ho Starkl?

Jak je možné, že mezi českým a italským Goldenem je takový rozdíl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 31.3.2016 21:32

predpokladam, ze onen rozdil bude v pouziti napr: klonu teto odrudy, prihnojovani, probirka i systemu pestitelského - v Italii se pestuji diky lepsimu osluneni i jine systemy nez u nas- to jsou vřetena, popripade zakrsky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.173 (?), 31.3.2016 21:48

Rozdil bude dan i tridenim (a ocenenim) ovoce. Nekdy se daji koupit i pekne GD puvodem z CR, zalezi na lokalite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 31.3.2016 22:09

Kde se dá sehnat stromek toho Goldenu z itálie?

Rozdíl bude dán hlavně tím, že Itálie je krapet jižněji než ČR.- Nebo si snad myslíte, že velkopěstitelé u nás by si vysazovali klony G.D. s polovičními plody než Italové?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.27 (?), 31.3.2016 22:17
Rozdíl je ve velikosti, ale když ochutnáte, tak bych za svoje gd nic nevyměnil, v Itálii je to tolikrát stříkáno, že kdyby to člověk věděl, tak to do huby nebere a sami pěstitelé říkají, já stříkám a biopěstitelé stříkají v noci :D jsou přešlechtěná, na pohled pěkná, ale chuť je nulová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 31.3.2016 22:28

Odrůda Golden Delicious asi moc přešlechtěná není, pěstuje se nezměněná od 19. století.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.27 (?), 31.3.2016 23:02
Myslel jsem vyhnána moderními poznatky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 31.3.2016 22:29

Je mnoho faktorů, které určují kvalitu, velikost a vyrovnanost sklizně.

Viruprostý materiál, vhodné a stabilní klima, řez, probírky, závlaha, hnojení, ochrana, tvar stromu. Kvalitu sklizně vždy určuje nejslabší článek v systému pěstění. Vpodstatě platí Liebigův zákon minima v širším smyslu.

Umění není vypěstovat Golden velikosti 75+, ale umět to vypěstovat každoročně s minimálním podílem nestandardu a při dobrém výnosu. Tyroláci umí 80t/ha.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 27.8.2016 15:36

V zimě k nám dojížděl prodejce od Kyjova s tak obrovskými Goldeny, jaké jsem dosud neviděl. Odhadem byly asi 300 gramové. Všechny měly onu typickou banánovou příchuť. Ale já bych dal raději přednost Orionu a Siriusu jak po stránce chuťové, tak samozřejmě i po stránce pěstitelské. Na Goldeny zapomínám s radostí a beze smutku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika