Golden Delicious



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.189 (?) 
12.9.2017 5:40
234.29: Postrek proti kvetovke jabloňovej (česky květopas) robím v štádiu zelených kvetných pukov. Zároveň je to prvý postrek proti chrastavitosti a múčnatke, takže kombinujem fungicíd s insekticídom. Býva to väčšinou začiatkom apríla. Výskyt kvetovky je u nás (po postreku) ojedinelý, skôr raritný. V niektorých neošetrovaných záhradách sa občas vyskytne masívne, ale nie každý rok. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 11.9.2017 22:51

Ako neskoré sa rysujú Ligol, Braeburn, Karneval, Topaz, Fuji, Idared, Shalimar a aj Jonagored

Tak ty si napíšu a asi je rovnou vyřadím. Decembrové sklizně, to není nic pro mě (SPCH).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 11.9.2017 22:05

Nepřivezl jste to z Tirol?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 243.253 (?), 12.9.2017 20:57

Dnes som aj obral bednicky goldenov, najlespsie su tie uplne zvrchu s trochu ruzovym lickom :-), ale tych zese nebolo vela.

Golden delicius
Golden delicius
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 13.9.2017 8:30

Když se dívám na ty vaše krásné Goldeny sbíhají se mi sliny a měl bych chuť ho na nějaké M9 zkusit, ale nechce se mi donekonečna míchat postřiky, když už existuje dost možností v podobě rezistentů. I když třeba Sirius mě zatím zlobí - 2. léto po výsadbě a každý rok zaplodil jedno zakrslé jablko bez chuti. Tak nevím, co jsem zase koupil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.252 (?), 13.9.2017 17:50
Daník: Ja mám Golden Del. na MM106. Na M9 by som ho asi nedával. Pravdou je, že náchylnosť na chrastavitosť je vysoká, fungicídne postreky potrebuje. Možno by mohol byť dobrou alternatívou Goldrush (foto 1,2). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 14.9.2017 9:39

Asi to spíš patří do Siriusu, ale zeptám se - takto vypadá jediný plod na M9, druhé léto po výsadbě, loni to bylo stejné. Přijde mi to jak neopylené řádně, nebo poškozené mrazem (loni nemrzlo a vypadalo stejně). Počkám na příští rok a pak se uvidí...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.9.2017 10:00

Obvykle se jedná o poškození hmyzem krátce po odkvětu v době, kdy se formuje tvar plodu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.51 (?), 10.8.2018 18:31
GOLDEN DELICIOUS - už len ten názov odrody je impozantný... Legenda legiend, klasika klasík. Etalón jablkovej chuti. V skutočnosti odroda, ktorú je možné považovať za prekonanú, odroda ktorá sa nedá pestovať hocikde a ktorá môže hobíka trpko sklamať, ak jej nedokáže poskytnúť potrebné "pohodlíčko" (pôdne, teplotné, vlahové, a - načo tajiť - aj fungicídne). U mňa má ale v záhrade doživotnú permanentku a to priamo vo VIP-sky-boxe. Nikomu si nedovolím odporúčať aby ho pestoval tiež, ale sotva sa nájde hobík ktorý by nemal v záhrade aspoň jeho potomka. Golden Del. je totiž najpoužívanejšia rodičovská odroda v šľachtení jabloní, a to úplne suverénne a bezkonkurenčne. Na aktuálnych fotkách je Jeho Veličenstvo - samotný G.D. (foto 1-3), na ďalších fotkách sú jeho "potomkovia": foto 4 Ligol, foto 5 Jonagored, foto 6 Šampion, foto 7 Pinova. Na foto 8 je Karneval, ktorému je G.D. starým otcom - cez Pink Lady. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.88 (?), 15.9.2017 10:47

Dobrý den,

také si dovolím připojit reakci na tuto odrůdu.

Zá mě osobně musím říci, že odrůda je super. Táta sázel před asi 10 - 15 lety, dva stromky této odrůdy. Za celou dobu odrůda golden neviděla jediný postřik, možná ani nebyla nikdy správně osříhána, neboť to neumí (ale korunka pěkná) a ten strom plodí každým rokem krásně velká jablka. Někdy více, někdy méně, ale bez strupovistosti, pihovatosti atd.. Nedokáži říci, čím to je, ale za mě je to odrůda chutově číslo 1. každý, kdo k nám přijede chce většinou toto jablko.

Na závěr napíši: ano je to golden delicious.

Letos je plodů sice méně, ale jsou a krásné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika