Gloster



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?) 
11.2.2019 16:49

Musím sa priznať, že aj ja ked som pridával fotky tej Jeromine, tak som sa asi trikrát pomýlil kým som jej meno napísal správne.laughsmileyInáč na nete som našiel o nej zaujímavé fotky.

Jeromine
Jeromine
Jeromine
Jeromine
Jeromine
Jeromine
Jeromine
Jeromine
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 11.2.2019 17:20

PepaS sa nepýtal na Gloster, ale na ten nový klon Red Deliciousu (Jeromine)

Aha, vidíš. To je tím, že čtu jen název vlákna a každé druhé slovo 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 12.9.2018 21:05

Mám podobné poznatky s Glosterem, letos zklamal na celou čáru, ale nejen on.Moc záleží na místě, kde je vysázen.Jakou odrůdou ho hodláte nahradit? AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 12.9.2018 21:23

Díky záměně roubů mám místo Goldstaru právě Gloster. Stromek letos bez strupovitosti, plody velké. Ale bude přeroubován. Každopádně když se Gloster povede - je dobře vyzrálý - tak je chuťově velmi dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 13.9.2018 11:32

Pro AB : Chtěl bych naroubovat Rubelit.
Je to podle popisu pozdně zimní odrůda z UEB Střížovice, která vznikla křížením odrůdy TOPAZ a genotypu UEB. Vzrůstnost je středně bujná až bujná, typ rozvětvený, habitus rozložitý. Nasazení plodů na dlouhých tlustých výhonech bývá jednotlivé, někdy i ve shlucích. Plod je po probírce středně velký až velký, tvar ploše kulovitý, se středními žebry a středně výraznými svalci na vrcholu. Základní barva plodu je žlutá, krycí červená ve formě celoplošné s rozmytým žíháním. Slupka je tenká, hladká, bez ojínění, na skládce středně mastná. Dužnina krémové barvy, je středně pevná, středně šťavnatá, navinule sladké chuti. Stopka je středně tlustá a středně dlouhá. Ve sklizňové zralosti je od poloviny října, konzumní zralost od ledna. Skladovat lze do března. Odrůda je rezistentní proti napadení strupovitostí a středně odolná vůči padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.132 (?), 13.9.2018 17:07
Rubelit (foto). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.9 (?), 9.2.2019 20:01

Dlouho jsem nemohla nikde zjistit, co nám roste na zahradě za jabloň, až náhodou jsem narazila na toto vlákno. Strom je letitý - možná 30 let (nebo i více)? Děkuji p. Mičurinovi II za nádherné fotky, díky kterým jsem ho mohla identifikovat. Jablíčka jak malovaná. Jednu chvíli jsem myslela, že to jsou fotky z mé zahrady:). Provádím jen jarní postřik proti přezimujícím škůdcům a probírku plodů. Dodnes jsem nevěděla, že odrůda trpí strupovitostí - postižených plodů mám minimálně, ty nechávám na stromě ptáčkům. Zpočátku trpěly černou hnilobou, ale stačilo strom prosvětlit a je klid. Jediné, co mě trápí, je plíseň jadřince, ta se občas objeví, ale jak jsem zjistila, asi sklízím zbytečně pozdě. Až těsně před prvními mrazy. Ale vydrží ve sklepě opravdu dlouho, dokud se nesní - vloni až do května. A to mám 30l moštu, 30 bedýnek jablek, plnou velkou bednu maličkých - tedy jako tenisák - ty mám pro kosáky na zimu a 20 sklenic krouhaných a zavařených. Kromě jediného roku, kdy mi zmrzlo vše - i rybíz, se úroda takhle opakuje posledních 10 let. Mám 1 strom. Chuť je jemná, bez kyselosti, nedráždí žaludek a krásně voní. S kupovaným Glostrem se nedá srovnat. Dokonce ani z farmářských trhů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
šamanka - (3) - 224.9 (?), 9.2.2019 20:12

Pardon, nějak mě nechtěl přihlásit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika