Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dlouho jsem nemohla nikde zjistit, co nám roste na zahradě za jabloň, až náhodou jsem narazila na toto vlákno. Strom je letitý - možná 30 let (nebo i více)? Děkuji p. Mičurinovi II za nádherné fotky, díky kterým jsem ho mohla identifikovat. Jablíčka jak malovaná. Jednu chvíli jsem myslela, že to jsou fotky z mé zahrady:). Provádím jen jarní postřik proti přezimujícím škůdcům a probírku plodů. Dodnes jsem nevěděla, že odrůda trpí strupovitostí - postižených plodů mám minimálně, ty nechávám na stromě ptáčkům. Zpočátku trpěly černou hnilobou, ale stačilo strom prosvětlit a je klid. Jediné, co mě trápí, je plíseň jadřince, ta se občas objeví, ale jak jsem zjistila, asi sklízím zbytečně pozdě. Až těsně před prvními mrazy. Ale vydrží ve sklepě opravdu dlouho, dokud se nesní - vloni až do května. A to mám 30l moštu, 30 bedýnek jablek, plnou velkou bednu maličkých - tedy jako tenisák - ty mám pro kosáky na zimu a 20 sklenic krouhaných a zavařených. Kromě jediného roku, kdy mi zmrzlo vše - i rybíz, se úroda takhle opakuje posledních 10 let. Mám 1 strom. Chuť je jemná, bez kyselosti, nedráždí žaludek a krásně voní. S kupovaným Glostrem se nedá srovnat. Dokonce ani z farmářských trhů.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika