Češete nebo ještě čekáte



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?)
1.10.2013 20:22

Dneska jsem sklidil goldeny. Jsou krásné a velmi chutné. Letos moje nejlepší jablka. Naštěstí nechutnají příliš obalečům. Ti mají jiný vkus. Ale od stopky se oddělovaly jako obvykle špatně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 220.132 (?), 1.10.2013 16:05

Dobrý den, takže ikdyž předpověď na čtvrtek, tuším, slibuje okolo -1, u země tedy asi ještě méně, je čas? Ovlivní to jablka třeba v době skladovatelnosti? Ty pozdnější odrůdy ještě asi nechám, no ale co takový Rubín a Spartan? Ty už bych asi mohl uklidit, co? Díky, David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 1.10.2013 16:39

Mně Spartan už sám padá. Pokud jdou jablka lehce utrhnout a už padají, tak sklidit. Goldena ještě nechám a Idared ještě déle, Florinu a Karmínu podle situace. Pozdní odrůdy ještě nemusí být vyzrálé. Spoždění vegetace je aspoň dva týdny proti normálu a zvláště ve vyšších polohách! Mám vyzkoušené, že Golden sklízím hned, jak spadnou první plody. Pak se ale musí sklízet fofrem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 1.10.2013 19:22

Chystáme se něco sklidit tento týden, pak podle počasí. Pokud nebude pršet tak ještě necháme např. Idaredy a Granny Smith (ty každopádně) na stromech. Jinak nám něco zarodil Topaz, Rozela, Melrose, Goldstar, sklizena je Bohemia, Gold Bohemia, Rubinola a Šampion. Hrušně měly pár plodů, ale minulý týden téměř vše spadlo, Konference i Boscova lahvica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.10.2013 20:06

Podzimní jablka sklízím, jakmile začnou padat a jsou dobře od stopky. Některé zimní cíleně podrthnu (Smiřické, Melodie, Spartan, Blaník), abych prodloužil skladovatelnost. Většinu ostatních zimních trhám nadvakrát (rubíny na3x), poslední někdy až v listopadu. Hlavně proto, že v kamenném sklepě je v tuto dobu ještě příliš teplo a než by vychladl, jablka by dozrály dřív než když zůstanou na stromech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?), 1.10.2013 20:22

Dneska jsem sklidil goldeny. Jsou krásné a velmi chutné. Letos moje nejlepší jablka. Naštěstí nechutnají příliš obalečům. Ti mají jiný vkus. Ale od stopky se oddělovaly jako obvykle špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 1.10.2013 23:29

U mne je problém se sklizní spíše než najít správnou dobu sklizně, najít čas na sklizeň. Na podzim je brzy tma, na práci na zahradě zbývají spíše víkendy, a to nemusí vyjít počasí. Proto jsem dnes otrhala Rubín. Vím, že je vhodné sklízet jablka na vícekrát, ale to bych už vůbec nezvládla. V pozdním jaru a v létě na zahradě pracuji třeba od šesti do devíti večer, nyní to není možné.  Zdraví Jiřina


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.105 (?), 2.10.2013 20:02

Goldeny češu až zežloutnou. Zatím jsou zelenkavé. Lokalita Brandýs n/L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 2.10.2013 21:46

Já taky na Goldeny čekám. Žluté už jsou, ale začínají jim se dělat načervenalá líčka. Krása. Ještě pár dnů. Loni jsem měl  ze stromu 3 jablka. Letos jich je hooodně. Ale jsou drobnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 2.10.2013 10:19

slibuje okolo -1, u země tedy asi ještě méně, je čas? Ovlivní to jablka třeba v době skladovatelnosti?

Jak píše Lída, noční mrazíky vůbec nevadí. V Itálii jsme běžně sklízeli např. Jonagoldy, když bylo v údolí několik stupňů pod nulou. Loni jsme na konci října dobírali v Beskydech Ontario a ještě v květnu byla famózní.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.10.2013 11:39

Noční mráz minus 4 st nevadí žádným jablkům. Minus 5 už vydrží jen některé odrůdy. Podmínkou je, aby se přes den oteplilo. Každoročně trhám poslední pozdní zimní odrůdy až na přelomu října a listopadu. v té době většinou mají nějaký ten mrazík za sebou. Jablkům to nevadí. Nu, párkrát již překvapil i silnější mrázfrown, proto je potřeba mít už tou dobou něco sklizeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika