Češete nebo ještě čekáte



Stránky: 1,  2,  3   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?) 
8.10.2012 18:41, zobrazeno: 21302x

Já ještě čekám, Idared, Karmína, Florina a Topaz ještě fest drží, trochu se obávám mrazíků.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 8.10.2012 18:49

Mam neobranny uz len jeden vysokokmen Jonatanok (cca 70kg), a este jeden strom odrody, Boikovo obrovske. Neviem ci niekto pozna, no normalne vaham ci vôbec nejake obrat, nakolko uz mam malo prepraviek, a chut je podpriemerna.

Ak mate nahodou niekto tip, na co ich okrem kolacov vyuzit, tak dajte vediet.

Inak prizemych mrazikov sa nebojim, tie aj tak jablka neposkodia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 8.10.2012 20:40

Já ještě čekám s Melrose, Siriusem, Fragrancí, Starkresou a Sir Prize, Jonalordem.Ponechal jsem také pár plodů ve spodních partiích Angoldu a Jonagoredu. Zítra začnu probírat Goldstar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 8.10.2012 21:30

Goldstar mám už několik dnů obraný (začal padat), dnes jsem obrala Jonalord a Rajku, oboje šlo už dobře dolů (HK)...     

Jinak Boikovo snad ještě jako základ při výrobě dětských přesnídávek, ale něčím dochutit. Jaké by z něj byly křížaly, nevím, nebývalo chuťově nic moc...                                                                Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 8.10.2012 22:07

Dakujem, skusim ich niekolko vysusit.

A mate pravdu, chutove su nic moc, sice tohto roku mam vela inych jablk, tak som este z boikovho obrovskeho neochutnal ani jeden plod.

Asi ho v najblizsich rokoch vytnem, a nahradim napriklad vami spominanym Goldstarom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.35 (?), 9.10.2012 10:46

Takže nemusím ještě sklízet když není uplně dozráno? hlásijou u nás mrazíky a na zahradě mám ještě pár pozdních odrůd a golden delicious.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.114 (?), 10.10.2012 14:24

Dnes jsem sklidil asijskou hrušku Nutiika a jabloně Karmína, Goldstar a několik prvních plodů Red Cap, který se zbarvil nádherně temně fialově. Na zahradě tak už zbývají jen jabloně Luna a Ontário.

Red Cap
Red Cap
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.9 (?), 8.10.2012 21:24

Pročesávám, pročesávám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.155 (?), 10.10.2012 21:28

už jsem sklidil Rubín, Rubinolu, Red Cap, Starking, Starkrimson, Jonared, zatím zůstává Melrose a Fuji.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.5 (?), 13.10.2012 21:51

Zdravím, sklidil jsem ještě v září Vandu, Desert, Rubinolu, Galu. Plody Vandy které jsem nechal na stromě do ted, dostaly intenzivní barvu.

Před dvěma týdny Melodii, Chery cox, Red Jonaprince, Bohemii i Gold Bohemii. A ještě další neznámé odrůdy.

Na stromě jsem nechal Golden delicius, tomu údajně díky sladkosti nevadí mírné mrazíky. Možná ho tam nechám do listopadu.

Zatím jsem ještě nesklidil první úrodu Moonlightu(asi 10 jablek) a Goldlane (jedno jablko), jablka nechám ještě trochu vyzrávat.

Problém červených jablek je, že lákají ptáky(špačkové, straky) k načnutí. Takže se musí skutečně buď hodně urodit a nebo ptáky předejít. Žlutá jablka jsou netknutá do poslední chvíle. 

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika