Bohemia nepřekonaná



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.142 (?)
18.9.2018 13:38

O čem to tady píšete.Kdo tady napadá Bohemii.Přečtěte si co o ní celé ty léta píšu a neuvádějte tady nepravdy.Jde jen o odpoutání pozornosti od hlavního problému.Místo aby jste řešili Rubín na jeho stránkách, neomaleně vlezete do cizího vlákna (stalo se tak i u jiných odrůd) Honeycrunch a rozvíjíte tam svoje nepodložené teorie proč Rubín a ne Honeycrisp aniž by jeden zvás tuto odrůdu vůbec ochutnal.Jak tedy může srovnávat.

Vytrháváte tu léta věty z příspěvků.Měníte jejich význam a neuvěřitelně s nimi manipulujete.Nedávno jsem četl že to provádějí lidi co chtějí zdůrazňovat svoji domělou nadřazenost a velkou touhu ovládat lidi.

Zdarec - Mičurin II (470)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.142 (?), 18.9.2018 13:38

O čem to tady píšete.Kdo tady napadá Bohemii.Přečtěte si co o ní celé ty léta píšu a neuvádějte tady nepravdy.Jde jen o odpoutání pozornosti od hlavního problému.Místo aby jste řešili Rubín na jeho stránkách, neomaleně vlezete do cizího vlákna (stalo se tak i u jiných odrůd) Honeycrunch a rozvíjíte tam svoje nepodložené teorie proč Rubín a ne Honeycrisp aniž by jeden zvás tuto odrůdu vůbec ochutnal.Jak tedy může srovnávat.

Vytrháváte tu léta věty z příspěvků.Měníte jejich význam a neuvěřitelně s nimi manipulujete.Nedávno jsem četl že to provádějí lidi co chtějí zdůrazňovat svoji domělou nadřazenost a velkou touhu ovládat lidi.

Zdarec - Mičurin II (470)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 18.9.2018 13:57

Když píšete, pane Polehlo,  v klidu a o jablkách, jsou Vaše příspěvky cenné i čtivé. Škoda jen že někdy nedovedete psát bez emocí a bez osobního napadání. Ale respektuji právo na Vaše názory, věřím, že tak učiní i dozorující.
    Pokud je mi známo, vlézt neomaleně do cizího vlákna nijak neodporuje pravidlům fóra. Žádné vlákno není něčí, ba ani není zakázáno odchýlit se od jeho názvu. Ve kterém vlákně, kdo a kdy zmíní Rubín, po tom Vám opravdu není ani zbla.

...Honeycrisp aniž by jeden zvás tuto odrůdu vůbec ochutnal.

Fotky svých Honeycrisp jsem uváděl už před 2 lety

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 18.9.2018 14:16

Velice mne mrzí, že moje písemné vyjádřování vyvolává v poslední době "velké mračení" a zklamání u pana Mičurina II. Mám nechuť k sepisování dlouhých litanií, uchyluji se proto k co nejstručnějšímu sdělení, často ovšem na škodu věci, protože moje sdělení může být pochopeno jinak, než bylo zamýšleno. To už je však také částečně problém čtenářova chápání psaného textu.

Zde je můj pokus o dodatečné vysvětlení. Odrůdu Honeycrisp jsem neochutnal z toho důvodu, že první čtyři plody chci nejprve dát na místní výstavku ovoce. Další vyjádření, že tato odrůda je letos "zcela zastíněna odrůdou Rubín", by bylo jistě srozumitelnější, kdybych napsal, že radost z prvních plodů odrůdy Honeycrisp je zcela zastíněna radostí z letošní úrody a zejména kvality odrůdy Rubín.

S vyjímkou osobních útoků na ostatní účastníky fóra, mám vcelku rád radikální výroky pana Mičurina II, protože svým způsobem "zkypřují půdu"  tohoto ovocnářského fóra. Na druhou stranu, jsem si vědom toho, že další jeho mračení vyvolá moje závěrečné sdělení, že nikdo nemá právo nebýt zklamán.

Takový pohled snad nikdy neomrzí
Takový pohled snad nikdy neomrzí
Plody určené na místní výstavku ovoce. Horní čtveřice zleva - Merkur, Angold, Admiral, spodní zleva Rubín, Honeycrisp, Rubinola
Plody určené na místní výstavku ovoce. Horní čtveřice zleva - Merkur, Angold, Admiral, spodní zleva Rubín, Honeycrisp, Rubinola
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 23.9.2019 20:52

Bohemia - 2019 - volný zákrsek

Provedeno 5 ošetření proti hořké pihovatosti.Při ošetření Admirálu střídavě prováděm postřik Bohemie a Rozely ze zbytků postřiku..Plody bez napadení.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m.











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 27.9.2020 12:34

Bohemia - 2020 - volný zákrsek

Po 5 pěti ošetřeních proti hořké pihovatosti letošní napadení bylo přece jen minimální.Vizuálně však utrpěly červnovým krupobitím ale skoro každý plod vykazuje od stopeční jamky směrem na plod takový rzivý jazýček.Není to nic mimořádného co by ovlivnilo kvalitu plodů.Vyskytuje se to letos i u jiných odrůd ale ne v takovém měřítku.Způsobeno zřejmě počasím při vývinu plůdku.Mnozí zde uvádějí stejné poškození plodů.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 19.9.2021 9:52

Bohemia - 2021 - volný zákrsek

Stromek vypadá rozcuchaně ale to je způsobeno klackovitým typem růstu této odrůdy a letos hlavně také odebráním dřeva v horní části stromku pro účely roubování.Rubelit se chytil ale holovouský Benet stromek odmítl.Nevadí, místo Benetu naroubuji Meteor který jsem musel vykopat.Snad si Holovosy a Střížovice najdou společnou cestu.U některých lidí je to vyloučené. 

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.215 (?), 19.9.2021 11:15

Dobry den prosim vazne polozenou otazku.cim a v jakem poradi osetrujete.posledni roky mam vse extremne strupate a cervave a zbytek je nakousany od vos a srsnu.vlastne ani nema cenu jablka sklizet.dekuji za odpoved Samek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 19.9.2021 15:54

Přikládám stručný manuál který jsem kdysi na požádání udělal.Termíny ošetření a aktuálně povolené přípravky si musíte přizpůsobit vaší poloze.Já provádím ještě ve stadiu zelené špičky ošetření Syllitem a na druhou vlnu obaleče Madex.Dbejte při mix postřicích použit přípravky s různým účinným efektem.Stručně: použít třeba kontaktní + strubiloid, nikdy ne například kontaktní + kontaktní. Bohemia potřebuje aspoň tři ošetření Ca přípravky proti hořké pihovatosti.Lidé si ji často pletou se strupovitostí.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 19.9.2021 18:07

Ptáte se v nevhodném vlákně. Postup ošetření lehce najdete na internetu. Poškození vosami a sršni omezíte - nezabráníte - omezením jejich výskytu v okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 17.9.2022 12:57

Bohemia - 2022 - volný zákrsek

Letošní počasí zrání podzimních odrůd uspíšilo.Včera jsem sundal některé odrůdy.Začaly padat.Při očekávaném větrném počasí by došlo k velkým ztrátám.Bohemia již byla ve sklizňové zralosti.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika