Beni Shogun



Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 229.135 (?)
3.10.2018 0:56

U me je tento rok kvalita Beni Shogun slabsi, loni byly vyborne. Jsem zvedavy jak na tom bude Fuji Kiku


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 22.10.2017 8:48
Tak ešte tie fotky na tému "nie je červená ako červená" (Bunny mi zasa skočil do príspevku 😃). IH









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 182.116 (?), 22.10.2017 10:33

K panovi z Trnavska: v podstate tu s par plodmi Fubraxu taka ista situacia. Nasiel som dobnuty prvy plod a nevenoval som tomu specialnu pozornost. Do 2 dni vsak uz bola dobnuta tretina jablcok, tak isli okamzite vsetky dolu. Presnu pricinu ani nepoznam, hoci na vsetky stromy vidim z domu... Aj napriek ulozeniu v chladnejsom priestore poskodene kusky zhnili. Na buduci rok pojdu dolu skor, mne ta Fujina chuti uz aj teraz, nie celkom "doskladovana".       mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 22.10.2017 15:37

Dnes som si vsimol dalsiu zaujimavu vec. Obral som uz vsetky Fuji a prakticky na kazdom plode som narazil na typicky priznak pouzivania Madex/Biobit proti obalovacovi - mensia zaschnuta/skorkovatena bodova jazvicka v mieste, kde sa infikovana larva obalovaca nabodla. Madex/Biobit totiz zabije larvu az po istom case, to uz sa mierne zazerie do plodu. Po minule roky bol podiel takychto plodov vyrazne mensi, asi tak tretina az polovica. Asi bude dovodom to, po mrazovej prebierke zostalo velmi malo plodov. Na druhu stranu, na inych odrodach napr Golden Delicious ci Granny Smith aj tento rok bola aspon polovica plodov bez tychto jazviciek. 

Aby toho nebolo malo, pri oberani posledneho hrozna som zistil, ze nieco sa naucilo prekusat aj vrecka na hrozno... Tajne dufam, ze to boli len nejake mysi, nakolko strapce boli blizko steny budovy. Avsak vykusana diera nebola zospodu, ale zvrchu a tiez sa mi nezda, ze by hrozno pritahovalo mysi, orechy su pre ne lakavejsie. Ak to boli nejake vtaky alebo osy, tak sa naozaj netesim na dalsiu sezonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 2.10.2018 20:29

Beni Shogun - 2018 - štíhlé vřeteno

Japonská odrůda, nalezená jako mutace odrůdy Fuji roku 1992.Pro připomenutí zraje o 2÷3 týdny dříve než základní Fuji.Moje první klubová odrůda s atraktivními plody s příhutí tropického ovoce.Hustší, křehká a velmi šťavnatá dužnina výborné chuti.Z mé zkušenosti je plodnost pravidelná a vyrovnaná což je však samozřejmě podmíněno probírkou a pěstováním na slaběji rostoucí podnoží a moderním pěstitelským tvarem pro které jsou tyto odrůdy předurčeny.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 229.135 (?), 3.10.2018 0:56

U me je tento rok kvalita Beni Shogun slabsi, loni byly vyborne. Jsem zvedavy jak na tom bude Fuji Kiku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janči - (5) - 114.130 (?), 14.10.2018 0:55

Zdravím,

veľmi by som chcel skúsiť pestovať odrodu Beni Shogun. Bohužiaľ veľmi ťažko sa zháňa. A ak ju už niekde majú tak je naštepená na pre mňa veľmi slabom podpníku. Potreboval by som ju na MM 106. Slabšie podpníky sa u mňa na záhrade vyslovenie trápia. Nevie mi prosím niekdo poradiť, kde by sa dala na Slovensku prípadne v Čechach kúpiť?      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.159 (?), 17.10.2018 10:24

Dobrý deň, Skúste sa spýtať u p. Šoku záhradníctvo Krakovany pri Piešťanoch. Má aj internetovú stránku ale tam nemá uvedené úplne všetko čo predáva. Ja som tam bol osobne urobiť nákup cca pred 3 rokmi a zohnal som na MM106 odrody ktoré som nikde inde na západnom Slovensku ako na podpníkoch M9 alebo M26 nevedel zohnať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 17.10.2018 11:21

Ja som bol u Šoku nakupovať minulú jeseň, mal Fuji Fubrax, no iba na M9. Napriek tomu som ho vzal. Okrem toho mám 2 stromčeky Fuji Kiku na M26 a rast sa mi zdá byť tak akurát, ročné prírastky sú 40-50 cm. Všetky stromy mám však pod kvapkovou závlahou, takže suchom netrpia. Na obrázku je spomínané Fuji Kiku na M26 koncom septembra.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.157 (?), 17.10.2018 21:17
Beni Shogun som obral cca pred 14 dňami, 4 žlto červené plody, asi bude dozrievať skôr ako Fuji Classic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janči - (5) - 161.87 (?), 19.10.2018 12:26

Ďakujem za typ, telefonoval som s p. Šokom ale bohužiaľ taktiež ju má naštepenú len na M9. Ja to nechápem, ale túto jeseň je normálne problém zohnať nejakú kvalitnejšiu odrodu na MM 106.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika