Beni Shogun



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
22.10.2017 8:43

keď sa vám zdá, že ste na tom zle, tak vždy môže byť niekto na tom horšie!!! mne tento rok prvé dva plody hrušky konferencia obžrali osy laugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.10.2017 12:51

Jistěže. Nikdy jsem něměl problémy s Goldenem, co se týče růstu, plodnosti nebo namrzání. Jenom ty plody byly podprůměrné. Drobnější (i s probírkou) a podřadné chuti. Někdy -  v mimořádně teplých letech - se zadařilo. Péči můžeme dát stromu sebevětší, víc tepla mu dát neumíme. Tedy já aspoň ne.
   Co se týče bušení do hluchých vrat - nikomu netřeba nutit své názory, každý popisujeme jen svoji zkušenost. Slova pana Polehly o srovnatelné náročnosti Beni Shogun s jinými odrůdami vnímám tak, že on poskytuje stejnou péči - a to tu maximální - všem jabloním. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.10.2017 17:51

Beni Rósan - 2017 - štíhlé půlkmeno.

Považoval jsem Rosanu za překonanou odrůdu a hodlal ji vyměnit. Poté, co nadšený kamarád ze Žďáru n. Sázavou po mě chce další stromek pro sebe i souseda, říkám si: "Něco na té Mary je". Bez postřiků, bez zálivky, bez probírky, v roce kdy řada odrůd sténá následkem jarních mrazů a prolomené rezistence, je tu spolehlivý držák volající: "Hosana!" Dozrává i v polohách nad 600m, nečerviví, nestrupatí, skvěle obrůstá, vydrží. Jistě, jsou chuťově špičkovější odrůdy, ale ani tady neurazí. Občas si říkám, jestli nehledáme už vymyšlené.

Rosana
Rosana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 92.186 (?), 8.10.2017 19:20

Fuji KIKU Fubrax, myslim, ze to do tejto debaty zapadne. Skromna, prva uroda z emdeviatky...      mino BA

Fuji
Fuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.254 (?), 21.10.2017 15:19
Fuji (klasické): 7-ročný strom na MM106. Oberal som dnes, úroda 5 bedničiek je uspokojivá. Našli sa aj prvotriedne plody. Najväčšie mali okolo 400g. Odpad v zmysle poškodených plodov takmer žiadny. Vyfarbenie plodov je na klasické Fuji slušné, ale za červenými mutáciami (Fuji Kiku, Fubrax, Zhen Aztec a i.) zaostáva. Dúfam v skladovateľnosť aspoň do polovice apríla. Pridávam fotky. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 21.10.2017 15:33

p. Hlavatý, prosím Vás, aká je približná šírka koruny na Fuji na foto?dakujem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.254 (?), 21.10.2017 16:14
Bunny: Rozmery stromu sú: výška 3,8m, šírka 2,6m, výška kmeňa (od zeme po odstup prvých konárov) 60cm. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.254 (?), 21.10.2017 15:37
Ešte dokončím obrázky (Bunny mi skočil do príspevku 😃). IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 22.10.2017 1:52

Uprimne zavidim (v tom dobrom slova zmysle). Ja som sa po dvoch tyzdnoch vratil k dost smutnemu obrazku, ked mnoho, zvacsa tych najkrajsich plodov Fuji bolo poskodenych bud vtactvom alebo lienkami. Vyzrate, nadzobane plody zacali hnit. Asi tretina aj z toho mala co zostalo po jarnych mrazoch isla do kompostu... Nemam chut ani cas vreckovat este aj jablka. Asi budem pestovat uz len zlte odrody, tie tu haved nelakaju. Zaujimave, ze sused, ktory pouziva konvencnu (nie bio-rezim) chemicku ochranu, tento problem nema. Zeby to ta haved vedela vycitit?

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 22.10.2017 8:39
Tak to je škoda. Človek sa s tým papre celý rok a tesne pred finišom toto... Je zrejmé, že vtáky ktoré sa v minulosti sústreďovali viac na mäkké ovocie, poškodzujú v posledných rokoch čoraz viac aj jablká a hrušky. Takisto aj osy a sršne. U mňa "obľubujú" najmä Bohemiu, Rubinolu a Jonagored. Žltoplodé odrody si prakticky nevšímajú. Ťažko povedať čím sa riadia, chuťou to asi nebude, lebo občas načnú aj kyslasté plody Karnevalu a Topazu. Je zaujímavé, že nikdy nepoškodili Florinu (ani 1 plod!), pričom tá pred zberom doširoka rozvoniava a tiež je červená. Takisto v minimálnej miere si všímali Braeburn a Fuji. IH (P.S.: pestovať len žltoplodé odrody by bolo ochudobnením záhrady, červené jablko je akýmsi etalónom tohto ovocného druhu a mne sa tiež červené viac páčia. Navyše tá červená má mnoho odtieňov, ako vidno na fotkách ktoré prikladám).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 22.10.2017 8:43

keď sa vám zdá, že ste na tom zle, tak vždy môže byť niekto na tom horšie!!! mne tento rok prvé dva plody hrušky konferencia obžrali osy laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika