Autento



host - 0.49 (?)
6.1.2015 12:02

Autento

Za to, že se zákazník oblbuje, si může zákazník sám. Pokud naní na stromku viněta s logem ÚKZÚS, nalevo modrá, v obdélníkuCZ- a osmimístné číslo, napravotři řádky. Horní řádek-Rod, druh, a odrůda(např. Malus nebo jabloň, odrůda Hana). Prostřední řádek Generace/zdravotní třída(generace C, zdr.třída VF), POdnož (M26, nebo Pajam apod), aspodní řádek Registrační číslo dodavatele(např. 584 ZEMSPOL) a identifikace partie(KYJOV 1112). Pokud tohle chybí, tak je v tom skrčka a stromek nekupuji. A pokud se zákazníkovi něco nezdá i na kvalitě, má možnost se obrátit na komisaře Ú KZÚS pro danou oblast. Toto zjistí na stránkách Ovocnářské Unie. 

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 5.1.2015 17:06

Ano, nikdo nemá tak propracovaný=prolhaný systém jako Sta*kl.Jen jednou jsem si objednal, hned jsem musel vyřizovat reklamaci.Takové kikuče namísto stromků svět neviděl.Nic se neujalo.Silně mi vadí, že některé weby (bývalá Tereza, Zázvorka,Zoja)neuvádí u odrůd podnože, taky jsem jim to napsal, nepomohlo.Vždyť je to skoro nejdůležitější faktor na celém stromku.Odrůdu lehce přeroubujete, ale s nevhodnou podnoží neuděláte nic, ani kdyby jste se několikrát stavěli na hlavu.Holé neštěstí, když vysadíte na těsno odrůdu na A2 do řady na drátěnku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 5.1.2015 17:47

To neuvádění použitých podnoží na webech nebo v různých propagačních plakátech mě doslova vytáčí. Připadá mi to, že obchodník považuje většinu potenciálních zákazníků za pitomce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 213.119 (?), 5.1.2015 20:50

To neuvádění podnoží má ale velké výdody. Např. když uvedete podnož BVA-1 a dodavatel dodá výpěstky na BVA-2 a zašlete to, zákazníci to vrací. Když podnož neuvedete je to OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.248 (?), 7.1.2015 0:20

Zdravím

To nechápu, proč zákazníci vrací stromky, když místo B VA 1 dostanou B VA 2. Obě tyto podnože jsou semenáče a bujné a není mezi nimi ani moc rozdíl v povaze.

Za to v podnožích jabloní, kde je velký a markatní rozdíl v povaze podnoží tak tam je jim to jedno. Hlavně, že mají malý kmínek a na štítku ZK.

Tyto zákrsky jsou většinou typu vizír. My zíráme, Vy zíráte.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 5.1.2015 21:07

Samozřejmě tyto firmy využívají toho, že 90 % zákazníků jsou neználci, jejichž jediným požadavkem je právě to šťavnaté a sladké jablko. Nějaká podnož a jiné údaje je nezajímají. Zkuste si projít satelity a nakouknout do zahrad - tam, kde náhodou mají ovocné stromky, tak je do pár let nahradí trávníkem a tújemi. Absolutní neznalost byť jen základů pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.49 (?), 6.1.2015 12:02

Autento

Za to, že se zákazník oblbuje, si může zákazník sám. Pokud naní na stromku viněta s logem ÚKZÚS, nalevo modrá, v obdélníkuCZ- a osmimístné číslo, napravotři řádky. Horní řádek-Rod, druh, a odrůda(např. Malus nebo jabloň, odrůda Hana). Prostřední řádek Generace/zdravotní třída(generace C, zdr.třída VF), POdnož (M26, nebo Pajam apod), aspodní řádek Registrační číslo dodavatele(např. 584 ZEMSPOL) a identifikace partie(KYJOV 1112). Pokud tohle chybí, tak je v tom skrčka a stromek nekupuji. A pokud se zákazníkovi něco nezdá i na kvalitě, má možnost se obrátit na komisaře Ú KZÚS pro danou oblast. Toto zjistí na stránkách Ovocnářské Unie. 

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.1.2015 12:26

A teď se vyskytne dilema. Stojíte před prodejcem, který Vám nabízí všemi vychvalovanou novou odrůdu, kterou marně sháníte (třeba Autento).  Jenže štítek je napsán rukou. A řádně natištěná cedulka s logem UKZÚS buď není nebo visí jen na stromcích Šampiona, Goldenu a Seleny, odrůdách, které další nechcete nebo Vám nechutnají? Co s tím? Troufnu si hádat, jak se zachová 9 z 10 zahrádkářů, a to i těch obezřetných...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 6.1.2015 12:47

Co uvádí Wendy, platí pro uznaný rozmnožovací materiál.Pro konformní rozmnožovací materiál, který prodávat samozřejmě lze, některé údaje nemusí být uvedené.Není předepsaný ani tvar návěsky a potřebné údaje mohou být napsány klidně i rukou.Už jsem to psal před časem, nové odrůdy, které ještě nejsou v Státní odrůdové knize, nebo některé staré odrůdy nelze jinak sehnat než jako konformní rozmnožovací materiál.Jako uznaný materiál, s těma modrýma návěskama, u nich nemůžete nijak oficiálně mít.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.108 (?), 6.1.2015 12:50

Souhlas, koupím to co jsem si vysnil a nehledím tak na označení. Stalo se mi, že jsem měl řádně označené dvě slivoně a stejně to bylo něco jiného, co s tím po x letech, až začnou plodit. Prostě je to vždy sázka do loterie i tam, kde jste se nespálil, všude jsou jen lidi a nakupující taky nedbají vždy na to, vracet stromek na patřičné místo.

Tonda

PS: takže nejen sadařem, ale i sázkařem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.248 (?), 7.1.2015 0:10

Zdravím p. Aloise

Tak teď se musím přidat k Vašemu názoru.

Objednal jsem si u Zázvorky Červeného ďábla. Stromky přišly kvalitně zabalené a byly pěkné. Mají dva štítky jeden typizovaný kde bylo napsáno Red Devil podnož M9 školka Plantex SR a eurošťítek s fotografii a mírně dementním popisem.

Realita - krásný stromek má pouze 5 cm podnož a vysazený v nekvalitní púdě mi narostl o 1,5m. Ze začátku jsem se uklidňoval, že M9 VF je bujnější než normální M9, ale to se mi zdá až moc. Takhle bujně mi rostou M26.  Na štítku s fotografii mají mít květy rúžovofialovou barvu okvětních lístků. I kdyby jsem si myšlenkově snížil tony barev tak pořád bych se nevešel do barvy mích květů na stromku, které bily čistě bílé. Stromek netrpí žádnou houbovou chorobou. Tak teď jsem zvědaví co z toho vyleze.

A to je ten důvod proč doporučuji pouze spolehlivý e-schop stromků.

Jmenovitě kritizovat se moc neodvažují nechci potom čelit debilním žalobám.

Tak teď vyvstává otázka, kdo nese zodpovědnost za prodej milné odrůdy, překupník nebo školka za špatné označení a uvedení překupníka a kupce v omyl.

Ještě jsem stromky nereklamoval počkám na letošní rok jak se vybarvý.

Ještě horší případ je se Sieberz, ti prodávají stromky z Maďarska a v reklamačním řádu mají napsáno, že neuznávají reklamace na zmrznutí. Koupil jsem si u nich než jsem je poznal jabloně německé odrůdy serie RE. Všechny stromky mi zmrzly až do černa, přitom vím, že jabloně většinou u nás v normálním mrazu nezmrznou a tato serie je mrazuvzdorná. To mu se zase říká vychcanost a moc dobře vědí o problémech rostlin z Maďarska a v katalogu nemají uvedený púvod stromku.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika