Proč hrušeň nekvete?



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 160.82 (?)
15.2.2011 20:20
Pane Balina Váš příspěvek je pouze snůška urážek a účelového zesměšňování.Argumenty žádné.Mičurin se podepisuji jen proto, že mě tuto přezdívku dali kamarádi, kteří vědí o mé lásce k zahradě a zvláště k ovocnářství a ne proto, že prezentuji bludy.Ono totiž sledování jevů v přírodě a jejich dopady na stromky (dívat se, přemýšlet proč, poučit se) je mnohdy důležitější než slepě naučená teorie i když ta je samozřejmě také potřeba.To co jsem prezentoval ve svých 2.příspěvcích o uvedení stromků do plodnosti jsou moje zkušenosti a za těmi si stojím až na jeden omyl (za který se všem omlouvám) - doba řezu.Mylně jsem z nepozornosti uvedl 1/2 října.Tento řez se provádí na PŘELOMU ZÁŘÍ-ŘÍJEN.U švestek raději o pár dnů dříve. - Mičurin II
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 160.82 (?), 15.2.2011 20:20
Pane Balina Váš příspěvek je pouze snůška urážek a účelového zesměšňování.Argumenty žádné.Mičurin se podepisuji jen proto, že mě tuto přezdívku dali kamarádi, kteří vědí o mé lásce k zahradě a zvláště k ovocnářství a ne proto, že prezentuji bludy.Ono totiž sledování jevů v přírodě a jejich dopady na stromky (dívat se, přemýšlet proč, poučit se) je mnohdy důležitější než slepě naučená teorie i když ta je samozřejmě také potřeba.To co jsem prezentoval ve svých 2.příspěvcích o uvedení stromků do plodnosti jsou moje zkušenosti a za těmi si stojím až na jeden omyl (za který se všem omlouvám) - doba řezu.Mylně jsem z nepozornosti uvedl 1/2 října.Tento řez se provádí na PŘELOMU ZÁŘÍ-ŘÍJEN.U švestek raději o pár dnů dříve. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.2.2011 22:18

Pane Polehlo, veřím, že to, co jste napsal, myslíte opravdu a že Vám to tak skutečně vyšlo.  Jeden podařený případ ale nestačí k tomu, abychom podle něj formulovali obecnou zákonitost. To by se muselo prokázat ve statisticky významném souboru oproti kontrolnímu vzorku.
    Věřte, že na přelomu září a října je o kvetení v příštím roce rozhodnuto a jakýkoli zásah v tuto dobu může pouze část budoucích květů odstranit, nic víc.
   Na příspěvku p. Baliny bych neviděl vůbec žádné urážky ani zesměšňování. Má podle mě pravdu, navíc se za ni omlouvá (s prepáčením).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jozef 707 - (33) - 228.81 (?), 15.2.2011 22:28

Pán Polehla, prepáčte, ak sa mi podarilo uraziť Vašu hrdosť a Vaše skúsenosti, ale pri popise pokusov a omylov mičurincov a samotného Mičurina som vôbec nemal na mysli Vašu prezývku. Spomínali ste staršiu odbornú literatúru, teda som si myslel, že to máte z Mičurinových publikácií. Mičurin bol veľký vedec, ale dal sa zaslepiť politikou a propagandou. Nikdy som nestotožňoval jeho meno s Vašou prezývkou, lebo som presvedčený, že nikto, teda ani vy, ani ja nechceme zmeniť toto fórum na stredisko vzájomných zápasov a urážok. Teda ešte raz sa ospravedlňujem, ak som Vás urazil, ale pri takýchto pokusoch musí byť vždy 100-percentná opakovateľnosť s rovnakým výsledkom, aby sa to dalo aplikovať všeobecne... Prajem pekný večer a veľa ďalších úspechov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 61.106 (?), 16.2.2011 0:21

Jak tu bylo již spomenuto, některé odrůdy později dospívají a plodnost podporuji ohýbáním větví, což je proces, který u starších stromů přirozeně samovolně probíhá.

Po zapěstování koruny všechny delší letorosty daného roku úplně odstraňuji (na podzim nebo v zimě)  k udržení stabilního rozměru stromku i plodnosti, nechávám jen krátký pupenový plodonosný obrost.

Samozřejmostí je nenechat strom "hladovět", a též  žíznit za přílišného sucha a vyšší násadě plodů. Žádná jiná zvláštní   "kouzla", netřeba dělat.

Z jalovců je hostitelem rzi hrušňové jal. chvojka. Jalovce obecné mám pár metrů od hrušní a se rzí se potýkat nemusím.  0.

Hrušeň odrůdy Křivice.
Hrušeň odrůdy Křivice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nula - (1) - 61.106 (?), 16.2.2011 0:50

Ještě jedna fotka úrody hrušek na zahradě u rodinného domu.

 

Na tom předchozím snímku ten jeden děrovaný list je z náhodného náletu napaden.  Hrušně jsem žádným postřikem nikdy neošetřoval a plodnost je dobrá. Ono záleží i na výběru vhodných odrůd v místě pěstování. 0.

Hrušeň v plné plodnosti - Křivice.
Hrušeň v plné plodnosti - Křivice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 160.82 (?), 16.2.2011 21:50
Pane Balina a pane Vysloužil, já vůbec neodmítám oponenturu ale musí být vedená slušnou formou bez jistých slovíček.K takové diskuzi se rád připojím.Chtěl jsem pouze poradit p. Michaele svojí zkušeností a netvrdím, že je 100% a nikomu ji nevnucuji.Nyní bych chtěl popsat moje zkušenosti a řekněte sami, zda by jste v těchto souvislostech nehledali jistou funkčnost a zákonitost.Před 20 lety jsme opravovali v září u švagra zeď, před kterou rostla asi 8.letá hrušeň.Neplodila.Při rekonstrukci došlo k většímu poškození.Provedl jsem koncem září opravný řez aby měla nějaký přijatelný tvar.Z jara k mému velkému překvapení poprvé vykvetla.Velice mě to překvapilo a zaujalo.Vzpomněl jsem si na zmínku v jednom článku o tomto raně podzimním řezu pro uvedení slivoní a hrušní do plodnosti.V té době jsme měli 5-ti letou výsadbu šesti slivoní.Rozhodl jsem se tento řez ověřit.Koncem září jsem provedl řez.Na jaře všechny švestky kvetly.Později jsem si pořídil svoji zahradu.Vysadil jsem hrušeň (Lucasova).Nekvetla, v pátém roku řez a opět zjara kvetla.Totéž se stalo u slivoně (zřejmě Dolanka),kterou jsem si narouboval na myrobalán.Po zapěstování korunky opět 5 let bez květu.Proveden raně podzimní řez-na jaře květy.Že bych měl opravdu tolik štěstí!!!.Osobně se domnívám, že s raně podzimním řezem a první plodností může být souvislost.Vždyť řez je prováděn za zelena a tím vystavení stromku stresu a následným procesům, které popisuji jinde. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 16.2.2011 23:08

Když Vám to tak vychází, tak to používejte. Já takový řez nepoužívám, ostatně nemám proč. Pátým rokem po výsadbě mi už stromky obvykle pár let plodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 160.82 (?), 17.2.2011 20:39
Pane Vysloužil, máte opravdu štěstí, že nemusíte nic řešit - Mičurin II.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 16.2.2011 23:15

Tomu stromu jen ublížíte. Kdyby jste to neudělal, kvetly by vám i tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 160.82 (?), 17.2.2011 20:47
Pro anonymního hosta č.235.249. - Ubližovat stromečkům, to je to poslední co bych dělal úmyslně.Každý řez v jakoukoli dobu je zásahem do organismu stromku - čili všichni ubližujeme.Doporučuji Vám, též se podívat na téma debaty. - Mičurin II.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika