Příspěvky uživatele - Jozef 707

Identifikace skvrn na švestce, 15.4.2013
Jediný problém lišajníkov vidím snáď len v tom, že najmä tie mohutnejšie udržujú v korune vlhkosť ešte dlho po zrážkach a prispievajú k šíreniu hubových chorôb. Inak je to skôr kozmetický problém, sám ich mám viac než dosť a boj s nimi je dosť... celý příspěvek >
Kůra na švestce, 15.4.2013
Dobrý večer, podľa môjho názoru sa už takéto slivky nedajú zachrániť. Drevo odumiera, je napadnuté červotočom a kôra sa odlupuje preto, lebo je už takisto odumretá. Ak ide o dobrú odrodu, tak riešenie vidím v odobratí vrúbľov (ak ešte strom... celý příspěvek >
Vrúbľovanie marhule, 18.3.2013
Takže nakoniec aj slivky na broskyni? Hlavne tá Althanova ma prekvapila i potešila, keď vravíte že má menšiu korunu. Rozhodne vyskúšam.
Vrúbľovanie marhule, 16.3.2013
...a čo myslíte, plody boli nekvalitné kvôli broskyňovému podpníku alebo to bolo odrodou? Pretože teraz čítam vo vlákne Meruňka na myrobalánové podnoži veľmi zaujímavé veci o vplyve broskyňových podpníkov i podpníkov všeobecne.
Je možnost zkusit švestku přeroubovat?, 15.3.2013
Lokalita je v okrese Svidník, cca 330 mnm (pre ilustráciu je u nás vegetácia asi o 2 týždne pozadu oproti Košiciam). Ale počul som, že niektorým našim ovocinárskym kolegom v teplejších oblastiach sa Jojo darí...
Vrúbľovanie marhule, 15.3.2013
Pred časom som tiež pochyboval o ujatí broskyne kopuláciou kvôli teplote. Od minulého roku však už nepochybujem, v marci sa mi spojkovaním ujala susedova broskyňa na môj semenáč (jeho je tiež semenáč, ale mimoriadne vydarený). Nemusí byť všetko... celý příspěvek >
Jedovatosť - Agát biely, 15.3.2013
Nevidel by som to až tak tragicky, podľa mňa by ste to mohli skúsiť. Zlepšiť pôdu v jame pri sadení, prihnojiť vyčerpanú pôdu nie je nikdy na škodu. Prinajhoršom bude stromček v prvých rokoch rásť pomalšie, kým z pôdy vyprchajú metabolity koreňov... celý příspěvek >
Je možnost zkusit švestku přeroubovat?, 15.3.2013 Obsahuje fotku
Dobrý deň, keď sa tu už tak búrlivo diskutuje, tak sa zapojím tiež. Rozhodne podporujem názor, že pokiaľ je ešte slivka mladá a zdravá, tak stojí za to ju preštepiť vhodnou odrodou. A čo sa týka šarky... súhlasím s pánom Vysloužilom a... celý příspěvek >
Vrúbľovanie marhule, 14.3.2013
     Takže slivkoviny sa Vám na broskyne ujímajú, ale marhule ťažko? Marhule teda asi vynechám, nemám vrúble nazvyš... na štatistiku však potrebujem ešte viac prispevkov s podobnými skúsenosťami :o)
Vrúbľovanie marhule, 13.3.2013
     Dobrý večer, viem, že sa marhule bez problémov vrúbľovať na slivkové podpníky, ale skúšal už niekto ako podpník broskyňový semenáč? Ak sa ujme hruška na hloh, tak by som rád vyskúšal aj túto kombináciu, lebo ich mám... celý příspěvek >
Dravý roztoč Typhlodromus pyri, 13.3.2013
Dobrý večer, síce trochu odbočím od témy, ale nechcem zakladať nové vlákno :-) Má niekto skúsenosť s tým, koľko pásov stačí umiestniť na stredne veľký strom? (napr. cca 12 ročnú slivku) Ďakujem.
Vlnovník trnkový, 27.2.2013
Najviac problematické sú Bystrice (Domáca veľkoplodá) a Esslingenská. Zelené i Althanove ringloty, Čačanská a Zimmerova sú OK. Duranzie neriešim, mám ich hlavne ako stĺpy v plote... ale aj tak sú menej napadnuté ako prvé dve spomenuté. Jozef
Vlnovník trnkový, 27.2.2013
     Dobrý deň, chcel by som sa Vás spýtať, či niekto nemáte skúsenosti s použitím dravého roztoča na vlnovníka slivkového (vlnovník trnkový, Eriophyes similis)? Mám silne napadnuté listy na slivkách a zatiaľ som skúšal len... celý příspěvek >
Hrušeň neroste, 12.12.2012
     Dobrý deň, podobné poranenia na hruške som mal asi pred tromi rokmi, poslal som to na analýzu Ing. Matlákovi a odpoveď na otázku znela, že ide o hubové ochorenie príbuzné chrastavitosti. Rany sa vyskytovali prevažne na... celý příspěvek >
Hrušeň rezistentní rzi hrušňové?, 20.3.2012
Žiadnu súvislosť s vodou a ovzduším tu tiež nevidím, ale sused by svoje jalovce postriekať mohol (žiadať niekoho aby devastoval svoju záhradu kvôli susedovým hruškám sa mi zdá prehnané), lebo skôr či neskôr mu sama hrdza jalovce viditeľne poškodí.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika