Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Pane Balina a pane Vysloužil, já vůbec neodmítám oponenturu ale musí být vedená slušnou formou bez jistých slovíček.K takové diskuzi se rád připojím.Chtěl jsem pouze poradit p. Michaele svojí zkušeností a netvrdím, že je 100% a nikomu ji nevnucuji.Nyní bych chtěl popsat moje zkušenosti a řekněte sami, zda by jste v těchto souvislostech nehledali jistou funkčnost a zákonitost.Před 20 lety jsme opravovali v září u švagra zeď, před kterou rostla asi 8.letá hrušeň.Neplodila.Při rekonstrukci došlo k většímu poškození.Provedl jsem koncem září opravný řez aby měla nějaký přijatelný tvar.Z jara k mému velkému překvapení poprvé vykvetla.Velice mě to překvapilo a zaujalo.Vzpomněl jsem si na zmínku v jednom článku o tomto raně podzimním řezu pro uvedení slivoní a hrušní do plodnosti.V té době jsme měli 5-ti letou výsadbu šesti slivoní.Rozhodl jsem se tento řez ověřit.Koncem září jsem provedl řez.Na jaře všechny švestky kvetly.Později jsem si pořídil svoji zahradu.Vysadil jsem hrušeň (Lucasova).Nekvetla, v pátém roku řez a opět zjara kvetla.Totéž se stalo u slivoně (zřejmě Dolanka),kterou jsem si narouboval na myrobalán.Po zapěstování korunky opět 5 let bez květu.Proveden raně podzimní řez-na jaře květy.Že bych měl opravdu tolik štěstí!!!.Osobně se domnívám, že s raně podzimním řezem a první plodností může být souvislost.Vždyť řez je prováděn za zelena a tím vystavení stromku stresu a následným procesům, které popisuji jinde. - Mičurin II
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika