Loni sazená Williamsova - hodně kvete



Stránky: 1,  2,  3   
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 169.180 (?) 
2.5.2016 20:57, zobrazeno: 16881x
Poradíte prosím, kdy a zda vůbec odstranit květy, nebo plůdky, budou-li, aby se loni na podzim vysazená Williamsovka příliš "nevysilovala"? Mám celkem 4, a tato jediná takto mohutně kvete, ostatní teprve rozbalují "myší ouška". Přesto už na nich byly mšice(
Loňská Williamsova
Loňská Williamsova
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 3.5.2016 7:51

Kvety odstrániť môžete, ale rozhodne to nie je nevyhnutné. Ak by ale vznikli životaschopné plôdiky, tak tie by som odstránil čo najskôr, a všetky. Na rodenie má dievčina ešte čas, teraz je dôležité vytvarovať korunu. Nech si šetrí sily na neskôrsmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 3.5.2016 10:24

Není to dobře poznat, ale nevím, jestli nebyl zanedbán výchovný řez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.50 (?), 3.5.2016 10:28

Inu tady je takříkajíc zababčeno.. Mělo se to v předjaří seříznout na takové krátké pahýlky ty větve. Ted bych to řešil otrháním květů a hlubším řezem za rok...

                 Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 3.5.2016 10:40

Jak kratším? Dyť větve má seříznuty jen na několik pupenů.

Mně hrušeň kvete snad ještě víc, a to dokonce nemám žádné (!) větve. Už druhým rokem čekám, až mi seříznutý špičák nějaké větve vyžene, a stále nic. Jen kvete. Co jsem zanedbal já?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 3.5.2016 10:44

Špatně připravená půda, špatně vybraný stromek (slabé, ulomené nebo uhnilé kořeny),  opomenutá zálivka. Příčin může být více.  
 Pokud špičák 2 roky neroste, je něco špatně.
   S Ing. Fidlou souhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 133.202 (?), 3.5.2016 11:04
A to jsem si říkal jak jsem ji na jaře Hezky ostrihal (((inu chybami se člověk učí a sadařem se člověk přes noc nestane ((Děkuji za reakce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 3.5.2016 12:17

Áno, s tým povýsadbovým rezom Ste mohli ísť KRAPET nižšie (krásny výraz pán Vysloužil, nemohol som odolaťsmiley), ale táto hruška bude podľa mňa v pohode. Sám nerežem hrušky po výsadbe tak radikálne ako napr.broskyne, ale tu to naozaj mohlo byť o nejaké 2-3 púčiky radikálnejšie.    To čo by som Vám vytkol najviac (ak to na fotke vidím dobre, lebo je to čiastočne v zákryte), tak terminál ktorý Ste ponechali je tenší než jemu najbližší konkurenčný výhon, ktorý navyše  aj kolmejšie vyrastá - toto sa asi malo riešiť inak, lebo ten "korunný princ" sa asi neuspokojí s tým že je len dvojkou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 244.20 (?), 3.5.2016 13:19

Mně se takto chová Karina na Kdouli. Špičák ne a ne vyhnat větve. Na jaře jsem přesadil, pohnojil, vlhko je zatím dost, tak uvidíme. Kvete pěkně, ale růst se jí nechce... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.5.2016 18:48

Kombinace kdouloňové podnože a Kariny je pěstovatelné jen v nejlepší půdě a optimální poloze. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika