Loni sazená Williamsova - hodně kvete



Stránky: 1,  2,  3   
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 169.180 (?) 
2.5.2016 20:57, zobrazeno: 16841x
Poradíte prosím, kdy a zda vůbec odstranit květy, nebo plůdky, budou-li, aby se loni na podzim vysazená Williamsovka příliš "nevysilovala"? Mám celkem 4, a tato jediná takto mohutně kvete, ostatní teprve rozbalují "myší ouška". Přesto už na nich byly mšice(
Loňská Williamsova
Loňská Williamsova
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 3.5.2016 7:51

Kvety odstrániť môžete, ale rozhodne to nie je nevyhnutné. Ak by ale vznikli životaschopné plôdiky, tak tie by som odstránil čo najskôr, a všetky. Na rodenie má dievčina ešte čas, teraz je dôležité vytvarovať korunu. Nech si šetrí sily na neskôrsmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 3.5.2016 10:24

Není to dobře poznat, ale nevím, jestli nebyl zanedbán výchovný řez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.50 (?), 3.5.2016 10:28

Inu tady je takříkajíc zababčeno.. Mělo se to v předjaří seříznout na takové krátké pahýlky ty větve. Ted bych to řešil otrháním květů a hlubším řezem za rok...

                 Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 3.5.2016 10:40

Jak kratším? Dyť větve má seříznuty jen na několik pupenů.

Mně hrušeň kvete snad ještě víc, a to dokonce nemám žádné (!) větve. Už druhým rokem čekám, až mi seříznutý špičák nějaké větve vyžene, a stále nic. Jen kvete. Co jsem zanedbal já?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 3.5.2016 10:44

Špatně připravená půda, špatně vybraný stromek (slabé, ulomené nebo uhnilé kořeny),  opomenutá zálivka. Příčin může být více.  
 Pokud špičák 2 roky neroste, je něco špatně.
   S Ing. Fidlou souhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 133.202 (?), 3.5.2016 11:04
A to jsem si říkal jak jsem ji na jaře Hezky ostrihal (((inu chybami se člověk učí a sadařem se člověk přes noc nestane ((Děkuji za reakce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 3.5.2016 12:17

Áno, s tým povýsadbovým rezom Ste mohli ísť KRAPET nižšie (krásny výraz pán Vysloužil, nemohol som odolaťsmiley), ale táto hruška bude podľa mňa v pohode. Sám nerežem hrušky po výsadbe tak radikálne ako napr.broskyne, ale tu to naozaj mohlo byť o nejaké 2-3 púčiky radikálnejšie.    To čo by som Vám vytkol najviac (ak to na fotke vidím dobre, lebo je to čiastočne v zákryte), tak terminál ktorý Ste ponechali je tenší než jemu najbližší konkurenčný výhon, ktorý navyše  aj kolmejšie vyrastá - toto sa asi malo riešiť inak, lebo ten "korunný princ" sa asi neuspokojí s tým že je len dvojkou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 244.20 (?), 3.5.2016 13:19

Mně se takto chová Karina na Kdouli. Špičák ne a ne vyhnat větve. Na jaře jsem přesadil, pohnojil, vlhko je zatím dost, tak uvidíme. Kvete pěkně, ale růst se jí nechce... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.5.2016 18:48

Kombinace kdouloňové podnože a Kariny je pěstovatelné jen v nejlepší půdě a optimální poloze. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika