Karina



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
31.3.2017 10:24

Já podnož Kawkazská neznám, ale nemyslím si, že by se nějak lišila od běžných semenáčů. Karina roste tak slabě, že udržet výšku patrně nebude problém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.173 (?), 5.1.2017 23:33
Alternatívou Kariny by mohla byť slovenská odroda Nitra. Pochádza zo zaujímavého kríženia (Vienská x Hardyho). Konzumná zrelosť september, vzhľad pomerne atraktívny. Uvádza sa ako vyslovene vhodná do stredných a vyšších polôh. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.215 (?), 6.1.2017 9:15
Zlata - má niekto skúsenosť s touto odrodou? Kríženie Clappova x Williamsova. Neskoro letná resp.skorá jesenná. Tvar veľmi neštandardný, zaujímavý. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.75 (?), 20.2.2017 13:44

CHtel bych si také poridit hrušen KARINU, ale vzhledem k jejím rustovym vlastnostem na kdouloni BA-29, nebo KAVKAZSKA. Byl by nekdo ochoten prodat nekolik zminených podnozi, nebo radu, kde je sehnat? Mohu poskytnout nekolik podnoži MA, nebo ADAMSOVA. Dekuji, Vaclav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 20.2.2017 17:17

Proč nezkusíte vysét jadérka z hrušek? Praktikuji to mnoho let.  Beru jádra z plané hrušně, ale je to asi jedno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.75 (?), 21.2.2017 20:28

Pane Vysloužile, z Kariny bych chtěl vytvorit vřeteno. Nevím, zda bych na semenačku dodržel požadovanou vyšku, i když z diskuze vyplývá, že asi ano. Raději bych výsadbu uskutečnil na zmíněných podnožích. Za príspěvek děkuji.  Vaclav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.115 (?), 31.3.2017 0:26

Vloni jsem v Prodeji... koupil pět semenáčků kawkazské podnože, nevím, jestli je mají i na posílání v e-shopu. Chce to dotaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.3.2017 10:24

Já podnož Kawkazská neznám, ale nemyslím si, že by se nějak lišila od běžných semenáčů. Karina roste tak slabě, že udržet výšku patrně nebude problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.2 (?), 15.4.2017 1:25

K růstu Kariny mohu říci toto: Velmi slabá. Ve srovnání s mateřskou Konferencí tvoří tenké dlouhé výhony, které se pod násadou plodů snadno ohýbají k zemi. Habitus i na semenných podnožích je subtilní. Opravdu je vhodná pro hrušňová pláňata k pěstování ve tvaru volně rostoucího zákrsku případně štěpovaná v korunce i na vyšší tvary. K plodům je u mě ještě brzo se vyjadřovat. Nemyslím ted roční období nýbrž věk stromu u mne. Na květ má nasazeno hojně, tak jsem zvědav co méry vyvedou a co propad plůdků a kolik plodů nakonec zbude. 

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.4.2017 13:04

Plody vyhovují, jak velikostí tak chutí a zejména barvou. Ale růst je tak slabý, že u nás i na semenáči je s ním problém. To je odrůda vhodná do květináče nebo do zahrady dr. Hlavatého - když vidím jak roste jeho Konference na kdouli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.85 (?), 15.4.2017 13:37
Karina je plodmi zaujímavá, aj som o nej uvažoval, ale potom som sa rozhodol pre východoeurópske odrody (Nojabrskaja, Mramornaja, Bieloruská zimná). A miesto v záhrade už nie je. Raz ale Karinu zasadím a spravím z nej vysokokmeň na duli, u mňa v Edene neplatia žiadne pravidlá 😃😃😃IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika