Karina



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 81.224 (?) 
22.10.2014 17:31

Já si tuhle odrůdo pořídil naroubovanou na plané hrušni. Myslíte že vzrůstnot bude dobrá? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 22.10.2014 22:33

Určitě ani na pláněti to nebude nijak veliký strom. Záleží taky samozřejmě na poloze a půdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 23.10.2014 13:53

Na pláněti to bude menší, pěkný stromek,s minimem řezu, s dostatkem ovoce.Bude plodit velmi brzy.













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.66 (?), 24.10.2014 8:56

Mám ji zasazenou na jihozápadním svahu kde minimálně půl dne svítí sluníčko. Nadmořská výška +- 305m. Půda by měla být celkem dobrá, dřív na témže místě byly záhony. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.215 (?), 23.9.2015 22:55

Zdravím všechny,

po delší době oživuji téma Karina.

Letos jsem měl první 4 plody tedy přesněji dva a dva s tím, že jedna dvojice je na roubech daných na hrušňové pláně a druhá je v korunce Hardyho, ta je taky na semenáči.  Roubovanci rostou slabě, je to jako Wiliamsova červená i to má podobné rašení bronzových lístků. Vzhledem k suchu jaké u nás panovalo a panuje, jsou plody jen střední a málo krycí barvy, zřejmě málo osluněné plody, Zkusím je utrhnout, zatím visí na stromě tvrdé, mám letos pocit, že celkově zrání se trochu posunulo aspoň u nás. 

Takže zatím je to panenská úroda, uvidíme jak dojdou po uležení. Strupy žádné, Vzhledem k vzdálenostní izolaci naše hrušně ani nemají moc rez v listech, jen sem tam flek, Nestříkám ničím.  

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 4.1.2017 20:55

Jak jste spokojeni s Karinou? Lojzek, Juraj atd. Poreferujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.123 (?), 4.1.2017 21:27

Z cca 20 vysazených ovocných stromků napříč druhy mi nepřežily jen dva- a obě to byly Kariny. Výsadba 2014 trpěla během suchého a horkého léta 2015 až na podzim zašla úplně, výsadba 2015 uhynula už během zimy. Nedal jsem si říct a na podzim si jí pořídil potřetí, jako kontejnerovaný stromek, se kterými nemám zkušenosti a navzdory tomu, že jsem kontejnerované stromky považoval vždy za "druhojakostní" a především neúměrně drahé. O Karinu však stojím a proto jsem to risknul.
Kupované stromky nejevily nějaké značné poškození, je ale pravda že oba z obou let byly ve srovnání s dalšími (hrušněmi) méně vzrůstné. Kořenový systém vypadal zdravě, bohužel jsem se nedočkal žádného přírustku, v prvním roce jen z pupenů vyrašily listy, které se udržely díky zálivce až do podzimu, v posledních týdnech už asi jen na mrtvém dřevě.

Netuším jak moc to mohlo být dáno odrůdou (asi až tolik ne), každopádně je zajímavé, že ostatním stromkům se daří, a to některé z nich byly při nákupu v daleko horším stavu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 5.1.2017 12:21

Plody Kariny jsou pěkné, velké, krásně červené, chuť je taky docela na úrovni. Růst je ale tak slabý, že to prakticky vylučuje pěstování na stromě s dalšími odrůdami. Čímž u mě ztrácí atraktivitu. Soudím, že mimořádně slabý růst mohl být jednou z příčin neujmutí stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.191 (?), 5.1.2017 22:44

Vzhled velmi krásný (viz fota výše), plodnost vysoká, velikost plodů vyrovnaná. Jako každá raná hruška má jen úzké konzumní okno. Chuť mi přišla nadprůměrná. Nic však výrazně zapamatovatelného. Růst slabý, ale roste mi na kdouli.

Řekl bych tržně atraktivní odrůda.

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.2 (?), 20.2.2017 18:27

Karina nepatří mezi ranné hrušky, je to echt ortodoxní podzimní odroda.Když česaná cca začátkem řijna vydržela v bedýnkách odhadem až do konce listopadu, možná i déle.Je třeba brát rozhodujůce hladisko středně vyšší nadmořské výšky(takže u mě podzimní).

Mám ji naroubovanou jak na vysokokmenu Boscovy lahvice na několika hlavních větví, tak i na dvou mladých stromcích semenné podnože, jako brzdící vložku v délce 20-25 cm(vhodné, pro slabý růst).,ve výšce cca 1m nad zemí, a následně jsem narouboval červenou williamsovou, kterou chci dále rozvíjet.Jenže plody té brzdící vložky Kariny jsou natolik kvalitní, že přemýšlím, že bych Karinu ponechal i jako hlavní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika