Jak na rez hrušnovou?



host - 207.92 (?)
26.3.2008 12:14

Bajkonur by byl lepší. Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 9.130 (?), 30.9.2007 13:54, zobrazeno: 129673x
Čím a kdy stříkat Rez Hrušnovou?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 30.9.2007 14:54

Dobrý den. Rez hrušňová je houbová choroba, která pro svou existenci potřebuje jako mezihostitele okrasné jehličnany (tůje,jalovce). Už se tu o ní hodně napsalo. Nejlepší je pro hrušeň nepřítomnost těchto jehličnanů do vzdálenosti 200 i více metrů. Jako postřik můžete po opadu listí použít Kuprikol nebo Champion v dávce 60mg/10 l.vody. Na jaře před rašením postřik zopakujte. Pokud je to možné, je vhodné postříkat i jehličnany ve zmíněném okruhu, což bývá většinou neproveditelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 70.254 (?), 30.9.2007 15:54
Túje ale není hostitelem rzi hrušňové! Jsou to jalovce, a to Juniperus sabina (Chvojka klášterská) a J. chinensis (Jalovec čínský).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 30.9.2007 21:15
Taky bych řekl že túje jsou nevinné. Bohužel jsem se tuto dezinformaci dočetl i tzv. "Peleškově poradně" v jednom nejmenovaném zahrádkářském časopise. Na vlastní zahradě mám ověřeno že byli silně napadeny jen jalovce, na tújích nic nebylo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 3.10.2007 14:20
Mě se osvědčil Bajkor je určen přímo na rzi v návodu se dočtete více.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.92 (?), 26.3.2008 12:14

Bajkonur by byl lepší. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.42 (?), 27.3.2008 15:16

Chtěl bych se zeptat na jednu věc... spory rzi přezimují na jalovcích. Znamená to, že i přesto že budu stříkat hrušeň, rez mi stejně zlikviduje jalovec??

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 27.3.2008 16:37

Ne že bych už viděl všechno, ale jalovec zničený rzí hrušňovou jsem opravdu neviděl. Myslím, že to nehrozí.

Nepřezimovávají spóry, ale na jalovci se vyvíjí druhé plnohodnotné stádium této houby. Prostě: z listů hrušně, když se tam vyvinou spóry v plodničkách (nádorcích na spodní straně listu) - ty spóry, které se během podzimu dostanou na vhodný jalovec (tedy chvojku klášterskou anebo jalovec čínský), "vyklíčí" a začnou na větvičce vegetovat. Teď zjara se na jalovci začnou tvořit oranžové rosolovité výrůstky a z nich se budou uvolňovat spóry, které vítr odnese do kraje - a ty co padnou na listy hrušní, zase "vyklíčí" atd. jako na jalovcích. Je tedy zimní (jalovec) a letní (hrušeň) hostitel rzi.

 A ten BAYCOR opravdu účinkuje, mám to vyzkoušené. Asi tři postřiky zhruba konec dubna, květen, začátek června.

Ttak to je nyní vše. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.143 (?), 2.5.2008 9:42

Mám dotaz-snad vás nerozesměju-koupila jsem si hrušeň,a teď se mi objevily na listech takove hnědavé vypouklé strupy??? je to rez hrušňová?? Nezlobte se, moc nevím o rzích..děkuji moc za odpověď.Přeji pěstování zdar.Alena J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.199 (?), 6.4.2015 7:08

Děkuji za profesionální vysvětlení, rada pana Josefa mi hodně pomohla.Domnívala jsem se, že stříkat mohu jenom na podzim, teď jsou pupeny minimálně rozvité, podle rady mohu klidně stříkat.Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika