Jak na rez hrušnovou?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                  
host - 147.9 (?) 
22.10.2010 18:11

Na nevinnost tújí bych nevěřil. U nás má túje každý soused a hrušně jsou nakaženy úplně všechny. I bez jalovců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 49.39 (?), 22.10.2010 18:30

Když Vám někdo ukáže větviček různých druhů cypřišovitých konifer, dokážete z nich vybrat pravé tůje (Thuja) a odlišit je od jalovců, které jsou hostitelem rzi hrušňové?

Navíc spóry rzi se větrem přenášejí stovky metrů daleko. Ani byste o těch jalovcích v této vzdálenosti nemusel vědět!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 22.10.2010 22:23

Tak si ty thuje zjara prohlédněte. Buď tam "rosol" bude - a pak to nejsou thuje, nebo tam "rosol" nebude a pak se k vám dostává rez třeba z vedlejší vesnice . Ta přelétne stovky metrů, jestli ne kilometrů...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 18.4.2011 13:27

Proti rzi hrušňové používám Baycor pár dnů před květem hrušně (na Třebíčsku zrovna teď).Druhý postřik provádím současně s postřikem jabloní proti strupovitosti přípravkem Discus (po odkvětu)Tato kombinace se mi osvědčila.Pár flíčků se objeví ale to už není žádná tragedie.Tragedie je naopak neošetřit.Viděl jsem v sousedních zahradách skoro oranžové hrušně.Osobně se domnívám, že tato choroba je velmi zákeřná a strom vysilující mající vliv na plodnost.Toho jsem si všiml v mnoha případech Prostorová izolace v zahradách je skoro neproveditelná.Takže rychle k postřikovačům. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 18.4.2011 21:22

Obecně na rzi a tedy i na rez hrušńovou působí dobře některé azoly a také strobiruliny, které jsou plně systemické a dále pak triazolové přípravky s lokálně systemickou účinností jako je Baycor a Talent.

Já používám jeden rok na začátku květu Horizon a těsně po odkvětu Baycor. V dalším roce na začátku květu Diskus nebo Zato a na konci Talent. Ošetřuji tak i u známých, kteří mají jalovce vedle hrušek. Zatím bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.180 (?), 19.4.2011 7:57
Pokiaľ máte na hruške hrdzou zasiahnutých 10 či 20 listov, nie je potreba strom ničím striekať. Stačí choré listy otrhať. Kvalitu úrody to ani v najmenšom neovplyvnilo. V mojom prípade tento mechanický zásah plne postačil a po zvyšok sezóny sa príznaky neobjavili. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.93 (?), 18.7.2011 22:00
Prosím vás, poraďte nám, máme hrušku napadenou rzí, letos asi s tím už nemůžeme nic udělat, příští rok bude postřik před květem a po něm. Ale kdy stříkat jalovec nebo odkud se to vzalo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 18.7.2011 22:33

Dobrý večer, záleží na tom, jak moc máte jalovce napadené. Já na nich měla již rezavé gelové tobolky a jalovce mi pomalu usychají. V tomto stádiu se prý již s nimi nedá nic dělat, jen je zlikvidovat, aby se rez neroznášela dál. Vyčetla jsem, že nesmí být ve vzdálenosti "600 m - vzdušnou čarou!" žádná napadená hrušeň, jinak se rez roznáší dál Myslím si, že v zahradách, kde se plno lidí nestará o zahradu tak, jak má, je to boj téměř s "větrnými mlýny"! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
svarcova - (28) - 32.68 (?), 31.5.2011 18:10

Prosím o radu. Připojuji obrázky hrušeň solanka, mám ji 2 roky. Je to ta rez?Děkuji Švarcová





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 31.5.2011 23:36

Ano, ty světleoranžové skvrnky jsou rez hrušňová. Bohužel se domnívám, že hrušeň kromě toho trpí strupovitostí. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika