Jak na rez hrušnovou?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 27.219 (?) 
23.6.2008 13:47

Jde opravdu o konec hrušek v Čechách? Bylo by nám to líto. Máme posezení ve stínu starých (planých) hrušní. Celé roky byly vitální, ale rez je podle mého názoru postupně vysiluje. Našel by se někdo, kdo by za odměnu přišel odborně posoudit jejich stav, poradit event. provést postřiky a pod. Jde však o více něž vysokokmeny.

okres Písek - Protivínsko!

Děkujeme!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 237.93 (?), 15.7.2008 22:03

Vážení,

švestky zničí Šárka, hrušky Rez hrušová, tak se ptám kdo dovolil dovoz a prodej Jalovců, které šíří Rez..? Při nákupu Jalovce na parádu Vás nikdo neupozorní, že zlikvidujete hrušně nejen sobě, ale i sousedům.

Na co máme MZV a jejich rostinářské výzkumné ústavy?

Už je to rozšířené po celé republice. Jel jsem ze Středních Čech do Třeboně, ale viděl jsem tam fleky od rzi na hrušních taky.

Němci musí nákazu hlásit a dělají se opatření, proti šíření. U nás je bordel.

Až ještě něco dovezou na zlikvidování jablek a třešní, tak to všechno můžem vykácet a pěstovat Jalovce.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.106 (?), 16.7.2008 8:00

Dobrý den,

rez mám samozřejmě na hrušních také-klasický oranžový flíček na listech.Jak se projevuje tato choroba posléze na plodech?Vloni jsem žádné negativní projevy nazaznamenal-mám solanku a konferenci.

Dík za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.123 (?), 8.8.2008 13:40

Dobrý den,

na hrušních se mi objevila Rez hrušňová. Je srpen a nevím, jestli není na postřik pozdě a jestli bych tím neozhrozila plody, které se pomalu dělají. Co si o tom myslíte? Děkuji. Žaneta P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.8.2008 14:08

Plody byste asi neohrozila, nejspíš ale neohrozíte ani tu rez. Pokud se nyní objevila ve snesitelné míře, hruškám přáíliš neublíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 197.143 (?), 7.9.2008 13:40

Zdravím. Pokud se jedná o ojedinělé flíčky viz. foto výše, tak se s tím hrušeň vypořádá. Horší je když je infekce silná, kdy je třeba těchto fleků na listu několik až se spojují. Nebo dokonce houba zasahuje až na řapík. Letos to takto u mne odnesla Lucasova. Shodila polovinu listů. Nyní již jsou na spodu listů otevřeny plodničky a práší. Naštěstí Juniperus x media jsem zrušil, takže to ty spory nebudou mít tak lehké jako na jaře, když putovaly z onoho blízkého jalovce (byť jediného) na hrušeň. Podotýkám, že jsem ničím nestříkal. Uvidím příští rok, jak to bude vypadat. Jinak mam zkušenost ze školky, že i po opakované aplikaci fungicidu se tu a tam objeví flek. Je to dáno tím, že později narostlé listy postříkány nebyly a spory se ještě sem tam krajinou potulují i mimo hlavní infekční tlak.

Znovu opakuji, že kdo chce mít na zahradě okrasné konifery talířovitého tvaru a zlatavých, hnědavých barev, nechť si vysází neškodné Microbioty. nejlépe odrůdu "Jacobsen".

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.167 (?), 8.9.2008 15:52

Jirko(.237.93), v zásadě máte pravdu.

Vážně si myslíte, že by po pořádné osvětě lidé přestali kupovat jalovce? Dle mého názoru budou  "hřbitovní" zahrady se sterilním trávníkem, okrasnými jalovci a tůjkami prosperovat bez ohledu na jakoukoliv osvětu.

Je to bohužel o tom stejném jako bezohlednost na silnicích, problém s pejskaři, kuřáky,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.194 (?), 15.12.2008 20:56

Mám na hrušni červené skvrny(na listech)kdy a čím stříkat děkuji Niki1357

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 15.12.2008 22:18

Je to už psáno i v tomto vláknu někde zkraje. Postřik se provádí např. Baycorem. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.34 (?), 18.12.2008 18:43

O několik příspěvků výše je diskuse o omezení pěstování jalovců.Viděl jsem v televizi něco jako cestopis věnovaný části Rakouska, kde je specialitou pěstování hrušní a výroba hruškovice.Byly zde krásné záběry hrušňových stěn, kde byly přivázány lahve a do nich rostly hrušky.Byla to specializace a zároveň folklór celé oblasti.Fakt by mne zajímalo, jak problém se rzí řeší ti Rakušáci.Představa autobusů, ze kterých vystupují davy turistů a obdivují aleje hrušní, které jsou pokryty rezavými výtrusnicemi se mi nezdá.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika