Jak na kvas z hrušek?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
18.4.2017 21:45

Kvas z podrcených tvrdých hrušek může dát slušný destilát, ale špičkové aroma mít nebude. Plody by měly být plně vyzrálé. Na stromech k tomu většinou nedojde, protože hrušky obvykle dřív spadnou. Jestli drtit hrušky ve vrcholné konzumní zralosti nebo až po ní (zhniličkované), to neumím říct. Může se to lišit u různých odrůd. Já bych volil spíš to první. Určitě ale hniličkované hrušky dají lepší kvas než ty tvrdé ve sklizňové zralosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 7.146 (?), 11.10.2016 8:42

ahoj kolego,

jojo vyčistil jsem vše uvnitř, sundal 10 čísel vrchní deky, voní to dobře a kvas je sám kyselý, ale nepoznám rozdíl mezi kyselosti ovocnou a octovou, snad lihoměr ukáže?, pokud to bude kolem 3%, tak to bude dobrý.

díky a dám vědět jak dopadl výsledek, dnes odvážím do palírny

Míla tulemín z Pardubic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.210 (?), 11.10.2016 13:17

Zkuste si vzorek toho kvasu před degustaci osladit.
*
S tím lihoměrem, hustoměrem na směs vody a lihu, jste to myslel jak?
Ty 3% je Vaše nějaká vypozorovaná hodnota kterou ukáže lihoměr u vykvašeného kvasu?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.25 (?), 18.4.2017 20:01

Dobrý den, máte zkušenost s necháním "zhniličkovat" podzimní odrudy hrušek které se česjí i začátkem října na stromech tvrdé. Dvakrát jsem je podrtil hned po sklizni a v destilátu byla cítit absence vůně i chuti. Kvas připravovat umím takže tam problém nebyl kvašení bylo v pohodě. Máte nějakou vychytávku ksm je dát dojít? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.4.2017 21:45

Kvas z podrcených tvrdých hrušek může dát slušný destilát, ale špičkové aroma mít nebude. Plody by měly být plně vyzrálé. Na stromech k tomu většinou nedojde, protože hrušky obvykle dřív spadnou. Jestli drtit hrušky ve vrcholné konzumní zralosti nebo až po ní (zhniličkované), to neumím říct. Může se to lišit u různých odrůd. Já bych volil spíš to první. Určitě ale hniličkované hrušky dají lepší kvas než ty tvrdé ve sklizňové zralosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.27 (?), 8.10.2018 15:24

Dobrý den, prosím o radu. Mohu do kvasu přidat i pevný "odpad" z odšťavňovače nebo udělat kvas "jen" ze šťávy? Pevný podíl je suchý jak troud - odšťavňovač je velice výkonný. Děkuji za radu. Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.237 (?), 9.9.2020 11:16

Je vhodné do hruškového kvasu pridať kyselinu citrónovú? a potom zakvasiť kvasinkami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.140 (?), 12.9.2020 23:30

Kyselinu citronovou do kvasu samozřejmě přidat můžete, ale postupně se odbourává, proto je lepší použít kyselinu sírovou. U hrušek bych pH snížil asi na cca 3 plus je třeba přidat výživa, protože hrušky moc potravy pro kvasinky nemají. Potom již neusíte mít takový strach, že kvas zoctovatí. Můj dědeček doporučoval do kvasu zhrušek přidat kybl jablek. Dodal tím kvasu kyselost a kvas se mu nikdy nezvrhl. Ale už to pak nebyla 100 procentní hruškovice. Já tedy přidávám kyselinu sírovou a problémy jsem zatím taky neměl.

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.63 (?), 6.10.2020 18:35
Zdravím, to já bych měl začátečnícký dotaz protože z hrušek pálím poprvé. Kvas jsem založil pred 2 týdny, 100 kg hrušek rozdrcene pridane 150g kyseliny citronové par jablek a 4kg cukru, první 3 dny se nedělo nic, pak tyden bublalo nonstop. Nyní 2 tydny a 2 dny už ani ťuk cukromerem naměřená hodnota 2. Mám už pálit? nebo ještě počkat není to moc brzo po 2 týdnech? Aby z toho vůbec něco vyteklo, na druhou stranu mám strach k vůli zoctovatění?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.42 (?), 6.10.2020 20:09

Ze jste pridal do  kvasu cukr to jste udelal dobre ale proc kyselinu  citronovou to opravdu nevim pisete par jablek podle me je par dve jabka hodnota  napovida ze je velmi dobra doba na vypaleni nesmi se to propasnout jinak  kvas z octovati a muzeteto vylit do kanala nevim jestli  budete palit doma nebo v legalni palenici   kdyz donesete vzorek  kvasu asi  0.5 ml do palenice reknou vam to presne. vasek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 31.193 (?), 7.10.2020 10:33

Nezlobte se pane Vašku, ale takové rady si strčte za klobouk. Kyselina se k hruškovému kvasu přidává kvůli snížení pH pro zlepšení prostředí pro kvasinky. Místo kyseliny někdo přidává jablka, třeba kýbl na metrák hrušek.

Rozhodně se není třeba stresovat ohledně nutnosti rychlého vypálení, pokud je kvasná nádoba v chladnu a řádně utěsněná, dle původní otázky předpokládám, že je použita kvasná zátka. Jinak cukernatost kvasu pod 2ČNM je již opravdu nízká a je možno se objednat na pálení. Je pravda, že tak rychle mi žádný kvas ještě nevykvasil, jen jednou v létě při použití turbo kvasinek.

Do pálenice můžete zanést vzorek, ale rozhodně řádově více jak 0.5ml. Přeceďte alespoň 0,5l. Pokud jste si ale jistý, že je kvas hotov, je to zbytečná ztráta energie a času. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika