Astra



host - 54.5 (?)
11.11.2012 2:02

Já děkuji za příspěvek k nadpisu Astra. Prosím o další, kdo ji pěstujete.

K Lukasovce v 500 m n m. Stromy chemicky neošetřuji. Odrůda trpí černými skvrnami strupovitosti, zvláště spodní plody jsou až deformované. Několik pár plodů na vrchu koruny je pěkných hladkých. Plody jsou větší, až velké(triploid). Odrůda je velice plodná, nealternuje. Jako opylovač jí slouží nedaleko rostoucí stará Špinka, Clappova a polní planá hrušeň, může si tedy vybrat ze tří pylů. U mě v těchto podmínkách je to zelená hruška, vodnatá. Sklízím ji až koncem října, začátkem listopadu. Vyžduje dobré skladovací podmínky, jinak vadne. Proto se také ptám na Astru jestli je to ještě horší nebo stejné.

Juraj Kafka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
sadař z kobeřic - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 69.49 (?), 22.12.2011 9:09

Zdravím Vás. Ono je to totiž tak, že v obchodech prodávají zimní odrudy, které nejsou v konzumní zralosti a kvůli skladování s musí podtrhnout. Vždyť to taky určitě víte, že Lucasova a jiné zimní odrudy se konzumují až jsou správně uložené. Což v případě Lucasovy maslovky je to leden.  Konference je to právě ten samý případ. Ona je podzimní odrůda, která se dá ve skladu při atmosfeře skladovat pár měsíců. Hardyho máslovku pěstujte raději na kdouloni ona i na ní vytváří větší stromky. Její nevyhodou je opravdu nevzhledná slupka (kožena jako podobně u Madame Verté jo mimochodem též je docela chutná). Generál Leclerkem budete opravdu po chuťové stránce velice spokojen a má i hezskou barvu na rzivé slupce. Nevím proč ji v pomologii popisují jako náročnou na klima, když u mě dobře roste a nenamrzá a u známého ze Vsetína krásně plodí a má velice chutné plody a je jeho miláček. Je škoda, že spousta lidí už ani neví jak chutnají děkanky a honí se furt za máslovkami. Měl jsem vysazenou Robertovu děkanku a už ji nemám neboť mi během jedné zimy zmrzla a za tu dobu co jsem ji měl plodila velice málo téměř vubec, ale za to velké a chuťově kvalitní plody. Za to co jsem viděl a ochutnal plody jejího syna Generála L.,který ji měl(nahradit) a to hlavně dobrou spolehlivou plodností a mrazuvzdorností jsem si ji vysadil. Nevím proč, ale poslední dobou ma opavsko v arktických zimách vždy pár dní - 22'C. To je pro mě dobrá zkouška odolnosti odrůd a jak chodím stříhat stromy tak vidím jak se chovají ostatní stromy na ruzných stanovištích.

           sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 22.12.2011 21:39

Vaše poznatky a zkušenosti jsou velice cenné pane Vladislave. Recenze Hardyho ve Vašem podání, jí jistě udělala velmi dobrou reklamu. Můj zájem o ní se tímto podstatně zvětšil. Chtěl jsem se Vás zeptat na jednu věc. Nechal jsem si poslat Děkanku a Generála (jak je vidět, přece jen někde prorazil), ale Generál mně přišel bez visačky. Má letorosty do červena, tak doufám, že to není Williamsova červená nebo Dicolor. Děkanku jsem už kdysi kupoval, ale nakonec to byla Clappova, kterou jsem tenkrát celou přerouboval. S tou Lucasovou můžete mít pravdu, klidně podtržená být mohla. Kvalitní plody jsem měl až od zahrádkáře. Ještě jednou děkuji za Vaše příspěvky, které se moc pěkně čtou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 22.12.2011 21:48

Příznivci Hardyho mají možnost si taky pořídit letní odrudu Milada, která pochází z křížení Hardyho x Eliška, nebo obráceně?.Po pravdě řečeno ale nevím nakolik se Hardy podepsal na výsledku křížení.Ze zvědavosti jsem ji zakoupil, a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař z kobeřic - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 150.172 (?), 25.12.2011 14:23

Zdravim! Ja Hardyho máslovce nepotřebuji dělat reklamu ona se prosadí sama a já si myslím, že když je mezi nami více jak 100 let tak to svědčí samo o sobě. V Čechách prý strupatí tak nevím, aby jste mě potom neproklínal. Já mám pěstitelské zkušenosti ze Severní Moravy a ostatní vím od zkušeností svých kolegů.  Je pravda, že General v listech je trochu podobný Wiliamsově. Děkanka a částečně i Generál mají topolovitý růst. Na těchto strankách jsou kolikrát zajímave debaty a i zkušenosti. Pomáhá mi to rozšiřovat pěstitelský obzor a udělat si i obrázek o pěstitelích. V jednom dávam p. Mičurinovi II za pravdu, že když mi chutná určitá odruda tak si ji budu pěstovat pro její chuťovou originalitu. Já se velice přimlouvam, aby si pěstitelé dali tu práci a sehnali si Generala Leclerka a pomohli mu v rozšíření. Je to kvalitní děkanka. A nevím proč jí školky nedělají, když je zapsána v LPO. Je takovou renetou mezi hruškami.

        sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.200 (?), 4.12.2011 16:20
Ďakujem pán Vladislav za profesionálne informácie. Vrúble Eriky mi sľúbil poslať poštou kamarát z Martina. Napriek tomu by som rád navrúbľoval do dicolorky aj Decoru. Bolo by zaujímavé porovnať, ktorá "dicolorka" je chutnejšia. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař z kobeřic - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 85.247 (?), 10.12.2011 13:37

Dobrý den. Jsem velice rad, že jsem vam mohl poradit. S Dicolorem určitě nebudete zklamán ma tmavši vybarvení než decora a v dobrých letech je celočervená. Akorád má plody střední velikosti.

           sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.11.2012 16:33

Mám tady nějaké svoje Astry v konzumní zralosti. Chuť je samozřejmě bez kořenitosti (Holenická x Grosdemange), sladší, připomínající každý rok tak trochu kupovaný hruškový džus.

Astra
Astra
Astra
Astra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 165.46 (?), 4.11.2012 18:30

Pokud někdo nad mým přirovnáním Astry k hruškovému džusu kroutil hlavou, tak bych dodal, že se jedná o sladší typ hrušky stejně jako například Dicolor. Dicolor je ovšem delikátnější, lahodnější, s nevídaně jemnou, máslovitou dužninou. Alespoň v současné době. Později je chuť Dicoloru fádnější, s rušivým dojmem nedostatku kyselin v plodech. Astra má jakousi "dřeňovitou" příchuť (není na škodu), jež se mi zdá obsažena právě v těch hruškových džusech. Pro mě je to takový typický hruškovitý chuťový výraz. Ještě bych poznamenal, že Dicolor má na konci nenápadnou a příjemnou ovocnou příchuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.5 (?), 11.11.2012 2:02

Já děkuji za příspěvek k nadpisu Astra. Prosím o další, kdo ji pěstujete.

K Lukasovce v 500 m n m. Stromy chemicky neošetřuji. Odrůda trpí černými skvrnami strupovitosti, zvláště spodní plody jsou až deformované. Několik pár plodů na vrchu koruny je pěkných hladkých. Plody jsou větší, až velké(triploid). Odrůda je velice plodná, nealternuje. Jako opylovač jí slouží nedaleko rostoucí stará Špinka, Clappova a polní planá hrušeň, může si tedy vybrat ze tří pylů. U mě v těchto podmínkách je to zelená hruška, vodnatá. Sklízím ji až koncem října, začátkem listopadu. Vyžduje dobré skladovací podmínky, jinak vadne. Proto se také ptám na Astru jestli je to ještě horší nebo stejné.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.10.2013 19:18

Původně jsem chtěl ukázat na těchto fotkách rzivé skvrny, jimiž se projevuje rez hrušňová a které zůstaly po jarním postřiku stejně veliké a nepřecházely do dalšího stádia choroby. Jsou patrné jen při pohledu zblízka. Co se týče vyobrazených plodů odrůdy hrušně ASTRA (Holenická x Grosdemange), tak si všimněte zvláštního odstínu hnědočervené barvy na osluněné straně plodů. Bohužel na fotkách vypadá tento celkem neatraktivní odstín o dost hůře, než ve skutečnosti. Sus a kolektiv píší ve svém Obrazovém atlase jádrovin v celkovém hodnocení toto: Astra je zimní, vzhledově méně lákavá odrůda, ale s výbornou lahodnou dužninou. Této vysoké kvality dužniny dosahuje v dobrých půdních podmínkách a především v teplejších a středních polohách. Dobré půdní podmínky zaručit nemohu, tak snad by mohla stačit ta teplá poloha, co říkáte? Plodnost se postupně zvyšuje a obaleč mi dokonce nějaké ty plody milostivě ponechal. Chuť prozatím nebyla špatná, ale nechtěl jsem chválit "dne před večerem".

Astra (1.10. 2013)
Astra (1.10. 2013)
Astra (1.10. 2013)
Astra (1.10. 2013)
Astra (29.9. 2013)
Astra (29.9. 2013)
Astra (9.10. 2013)
Astra (9.10. 2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika