Příspěvky uživatele - sadař z kobeřic

Podnož M9, 8.4.2012
Dobrý den. Velkost stromku na M9 zaleží na bujnosti odrudy a jestli mate podnož M9 virusfree ta je také životaschopnější než klasická M9. Průměrná vyška je do 2m. Tato podnož vyžaduje bezplevelnou pudu a dobré přihnojování hlavně na jaře dusíkem... celý příspěvek >
Poraďte vhodnou odrůdu, 25.3.2012
Dobrý den. Pěkné hrušňové stromy vytváří hlavně staré odrudy a polnička. Ze starých odrud jsou pěkné stromy ze Špinky, Hardyho máslovka, Solanka, Krvavka, Charnezska, hrušeň polnička  sadař vlada
Opylení, 14.3.2012
Dobrý den. K opylení Vaší hrušně potřebujete jakoukoliv jinou odrudu neboť hrušně a třešně jsou většinou cizosprašné. Některé odrudy hrušek dělají panterokarpické plody. Karešova potřebuje opylovače Kaštanku, Burlat a jiné odrudy kvetoucí ve stejnou... celý příspěvek >
Opylení, 14.3.2012
Dobrý. Wiliamsova maslovka se neopyluje s Wiliamsovou červenou (Red Bartlet) neboť je to stejná odruda (stejné geny - pupenová mutacen po staru sport) jiná je pouze barva a nižší mrazuvzdornost než u původní odrudy. To znamená, že musí být poblíž... celý příspěvek >
Poraďte vhodnou odrůdu, 14.3.2012
Dobrý den. Zde doporučovaná Wiliamsova není zrovna nejlepší doporučení. Letos po - 20 'C namrzla v jednoletých výhonech. Z Vašeho dotazu není vubec zřejmé ky je chcete konzumovat. Pro velké tvary potřebujete stromky na semenáči. Z letních odrud... celý příspěvek >
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 13.2.2012
Zdravím. Předem všem děkuji za příspěvky na toto tema a doufám, že bude zdarně pokračovat. Nelíbí se mi jak někteří nepochopili toto jasně danné tema. Je smutné, že někteří lovci novinek si neodpustí toto tema snížit na hodnotě a udavají jasné... celý příspěvek >
Jonathan, 6.2.2012
Měď používame hlavně na začátku vegetace a to většinou jak jsou plody zelené. Při té slabé davce je to jenom nádech.Pro plody ve větší velikosti a pro hrušně muže být měď toxická. Ve druhe polovině vegetace už pokud je to nutné tak používáme... celý příspěvek >
Jonathan, 6.2.2012
Zdravím. Jonathany a celé sady stříkáme pouze v zavislosti na počasí a povolenými přípravky pro biosady. V loni to bylo 4 krat a to po déletrvajících deštích a 1krát ozdravně po krupobití. My mame v bio povolené pouze měď do 3kg / ha na rok a... celý příspěvek >
Synonyma odrud, 6.2.2012
Při honbě za novinkami si dejtte pozor na často používané fígle školkařů a to je synonima, která je vždy uváděná v pomologii pod uznaným nazvem odrudy. V synonimu jsou napsané jmena odrudy v jiných krajích a zemích. A to je ten tahák Tak např. Gutte... celý příspěvek >
Jonathan, 6.2.2012
Zdravím Vás. Mě to docela nepřekvapuje. Jonathan je chuťovka a také se kvuli tomu používá ve šlechtění.   Já mám ve firemním sadu několik hektaru čtvrtkmenu Jonathanu a Jonaredu na A2 v předhůří Nízského Jeseníku v... celý příspěvek >
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 1.2.2012
Vyzívám všechny pěstitele a gurmány jablek pouze starých odrud. Nehodnotíme novější odrudy. Napište kdo ochutnal nebo jí staré odrudy tak napište své 3 TOP odrudy. Nebudeme kritizovat chutě jiných. Třeba naše názory pomůžou při nakupu stromků starých... celý příspěvek >
Jaká podnož?, 1.2.2012
Zdravím.  Já nemám ve zvyku někoho hodnotit nebo kritizovat po internetu ,když dotyčného neznám osobně. A i kdybych znal rozhodně to nebudu zveřejňovat na internetu a řeknu mu to do očí. Nerad jsem Vás dezorientoval omlouvám se. Já... celý příspěvek >
Jaká podnož?, 1.2.2012
Zdravím. Děkuji Vám za upozornění p. Pal'a na nedorozumění. Nerad bych četl narážky tzv. p. Mičurina II.  Já jsem opravdu myslel originálního p. Mičurina rukého šlechtitele, který šlechtil pod budovatelským ovlivňováním. A měl i zajímavé odrudy... celý příspěvek >
Jaká podnož?, 29.1.2012
zdravím. Já vím, že to není muj napad. Je to pouze moje zkušenost, kterou jsem vyzkoušel podle rady prof. Hričovského z knížky Jablka a hrušky. Mám od něho i fotografickou knižní serii POMOLOGIA. On sam doporučuje a mě to fungovalo, aby se všechny... celý příspěvek >
Jaká podnož?, 22.1.2012
Zdravím Vas. Je bohužel smutné, ale od rozdělení republiky se u nás vubec nerozšiřují nové Slovenské odrudy a vubec není u nás ani jejich propaganda. Z Bojnic mame pouze šlechtěnce rybízu, černý bez a kamčatské zimolezy. Byl jsem i osobně na exkurzy... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika