Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Vás. Ono je to totiž tak, že v obchodech prodávají zimní odrudy, které nejsou v konzumní zralosti a kvůli skladování s musí podtrhnout. Vždyť to taky určitě víte, že Lucasova a jiné zimní odrudy se konzumují až jsou správně uložené. Což v případě Lucasovy maslovky je to leden.  Konference je to právě ten samý případ. Ona je podzimní odrůda, která se dá ve skladu při atmosfeře skladovat pár měsíců. Hardyho máslovku pěstujte raději na kdouloni ona i na ní vytváří větší stromky. Její nevyhodou je opravdu nevzhledná slupka (kožena jako podobně u Madame Verté jo mimochodem též je docela chutná). Generál Leclerkem budete opravdu po chuťové stránce velice spokojen a má i hezskou barvu na rzivé slupce. Nevím proč ji v pomologii popisují jako náročnou na klima, když u mě dobře roste a nenamrzá a u známého ze Vsetína krásně plodí a má velice chutné plody a je jeho miláček. Je škoda, že spousta lidí už ani neví jak chutnají děkanky a honí se furt za máslovkami. Měl jsem vysazenou Robertovu děkanku a už ji nemám neboť mi během jedné zimy zmrzla a za tu dobu co jsem ji měl plodila velice málo téměř vubec, ale za to velké a chuťově kvalitní plody. Za to co jsem viděl a ochutnal plody jejího syna Generála L.,který ji měl(nahradit) a to hlavně dobrou spolehlivou plodností a mrazuvzdorností jsem si ji vysadil. Nevím proč, ale poslední dobou ma opavsko v arktických zimách vždy pár dní - 22'C. To je pro mě dobrá zkouška odolnosti odrůd a jak chodím stříhat stromy tak vidím jak se chovají ostatní stromy na ruzných stanovištích.

           sadař vlada

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika