Lignohumát



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
7.9.2010 19:16

Kompost je zlatý standart - používat jej musím, i kdybych nechtěl, vzniká sám od sebe z odpadu. Hodí se kdykoli a ke všemu
Hnůj jednou za 3 roky -  pod brambory, rajčata, jahody je pro půdu a její mikroflóru požehnáním
Zkvašené slepičince - kdo je má, umí ocenit.
Kopřivový výluh nepoužívám. Jednak nemám tolik kopřiv, taky ho považuji do jisté míry za náhražku slepičinců a těch mám dost.
Umělých hnojiv se nezříkám, ale vystačím řádově s desítkami dkg ročně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
skatastropha - (1) - 123.133 (?), 7.9.2010 12:25

Dobrý den,

taky se připojím se svou zkušeností s Lignohumátem. Nejsem žádná zkušená pěstitelka, mám doma okurky, rajčata, jahody atd.

Letos jsem se rozhodla zkusit ho na jahody, schválně jsem jeden záhot nezalívala Lignohumátem a jeden jo. Rozdíl byl teda vidět na první pohled. Jahody jsou větší a chuť šťavnatější. Jahody jsem vyfotila a posuďte sami. Říkám, že nejsem zkušená zahrádkářka, ale tohle mi stačilo. Cena myslím 120Kč za tu lahev, tak to neni zas tolik ne?

Zdraví Jana

jahody
jahody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.73 (?), 7.9.2010 17:51

Já nejsem zkušený zahrádkář, ani zahradník, a nemám nic proti ničemu. Je ale zajímavé, že moji dceru, která před dvěma roky absolvovala na střední zahradnické šlole v Litomyšli, ani její kamarádku, která absolvovala zahradnickou školu v Rajhradě, jejich páni profesoři nějak zapoměli o zázračném účinku lignohumátu informovat. Ale o zálivce kopřivovým výluhem, nakvašenými slepičáky, kvalitním kompostu a hnoji, se zmiňovali často a hojně... Mirek 821

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 80.73 (?), 7.9.2010 18:01

(Kousek příspěvku se mi někam ztratil, tak to piíšu znovu) A tak se řídím zkušenostmi sváho nebožtíka otce, zkušeného zahrádkáře a strýce, zkušeného zahradníka a používám stále v hojné míře kopřivový výluh, nakvašené slepičáky, kompost a uleželý hnůj. Je to osvědčené, a(prý)  i ekologické. Co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.9.2010 19:16

Kompost je zlatý standart - používat jej musím, i kdybych nechtěl, vzniká sám od sebe z odpadu. Hodí se kdykoli a ke všemu
Hnůj jednou za 3 roky -  pod brambory, rajčata, jahody je pro půdu a její mikroflóru požehnáním
Zkvašené slepičince - kdo je má, umí ocenit.
Kopřivový výluh nepoužívám. Jednak nemám tolik kopřiv, taky ho považuji do jisté míry za náhražku slepičinců a těch mám dost.
Umělých hnojiv se nezříkám, ale vystačím řádově s desítkami dkg ročně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.164 (?), 8.9.2010 10:58

Muzete popsat postup pripravy vyluhu? Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.73 (?), 9.9.2010 17:37

Já mám kopřiv dost a dost.  Ne tedy, že by mi rostly na zahradě, ale v práci mezi starými budovami je pozemek cca 300 m2 kde krom kopřiv neroste nic. První seč, bez semen, po usušení našrotovat na krmnou moučku, zbytek končí na firemním kompostu, nebo v mých sudech. Umělá hnojiva, ano, ale s mírou a jen na louce časně z jara, aby seno mohlo dostatečně narůst a bylo čím krmit kozy a králíky v zimě. Na zahrady (cca 4500 m2) jen kompost, hnůj, dřevěný popel, slepičáky... Mirek 821

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 7.9.2010 19:43

Umele hnojivo na travnik, niekolko kg na rok.... a v okrasnej zahrade na startovanie skoro na jar. ...pomocou travy vyrabam organicke hnojivo- travovy mulc (do kompostu sa nezmesti)....uzitkovu zahradu mam malu, tam ide vsetko z kompostu aj pol vreca popolu z krbu. Zatial sa dari dobre. A skoro som zabudol. Hnojim aj feromolom (fosfor a zelezo, i ked je to na iny ucel).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.114 (?), 23.3.2018 17:55

Milá paní, to nejste sama. Já Vám také nevěřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.214 (?), 27.9.2010 8:20

Lignohumát za 100,- 5 litrů to je něco ředěného,  Ale doporučuji Lignohumát AM - práškovou formu, balení je 1,- nebo 25,- nebo 50 gramů, ten vydrží 3 roky. Je to bomba, bez něj si nedovedu představit práci na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 27.9.2010 9:35

To já si tedy práci na zahradě bez L. představit umím. Stejně jako mí sousedé, kteří ho použili letos ke všemu. Výsledek? 
  Švestek minimum, hrušek velmi málo,  jablka strupatá, broskve žádné, ořechy žádné, brambory bídné a sežrané, mrkev taky. Slušné jen jahody a rajčata.  Samozřejmě za to nemůže žádný humát. Prostě blbý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika